Tallinnast
Väljumine
8 päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1391€/inimese kohta

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG Kell 5.00 koguneme Tallinna lennujaama
Lennuk väljub 7:10 | Otselend Rhodosele
HIND SISALDAB
Lendu
majutus on Manousos City Hotelis ja rannapuhkuse ajal Lito Hotellis.
Sissepääsupileteid
Giidi
Eestikeelset reisijuhti kogu reisi vältel
Sööke 2.korda päevas ja rannapuhkuse
ajal kõik hinnas pakett
HIND EI SISALDA Ühese toas lisamaks on – 284€

Siin valitseb tüüpiline vahemereline kliima – südasuvel on väga palav, kevadel ja sügisel hästi mõnus, talv aga on nagu kehvemapoolne eesti suvi. Rhodose saar on suurepärane sihtpunkt kultuuri- ja loodushuvilisele reisijale. Lisaks kaunile loodusele pakub saar ka rikkalikku kultuuripärandit , saab ka uudistada saarerahva igapäevaelu traditsioonilistes külades. Rhodose linn üllatab vormide ja varjundite küllusega: kaasaegsed euroopalikud linnaosad, keskaegne karmiilmeline arhitektuur, vanad Bütsantsi kirikud ja kõrgele linna kohale küünituvad minaretid. Jalutame kauni ajaloolise Rhodose müüridega ümbritsetud vanalinnas, mis on Euroopas ainulaadne, kuuludes ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tutvume Rhodose antiikse akropolisega. Kunagise linna hiilgusest annavad tunnistust osaliselt rekonstrueeritud Apolloni tempel, väike teater ja ülihästi säilinud staadion. Sõidame mööda iidset teed Filerimose Akropoli juurde, jäävad meie teele Zeusi ja Ateena templite vundamendid. Mäel paikneb kaunis Püha Maarjale pühendatud kirik. Klooster hävitati ottomani perioodil ent itaallased lasid kaputsiini munkadel siia uue pühakoja rajada. Vaatamisväärtustest on tuntud Liblikate org – unikaalne ja idülliline paik, kus kogu õhk on juunist kuni septembrini pruunipunakirjusid liblikaid täis. Orus looklevad kitsad kivisillutisega rajad, mida ääristavad väikesed vesiroosidega järved ning ümbritsevad vulisevad ojad ja mühisevad kosed. Antiikne Kamiros – saare loodeosas asuv Kamiros oli Rhodose riigi rajamisel loodud kolmest linnast väikseim. 2. saj e. Kr hävines linn maavärinas ning hilisematel üleskaevamistel sai linnast Rhodose Pompeii – avastati antiikajast pärit veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, avalikud basseinid, agoraa, Rooma majad ja kaks templit, mille varemed on tänaseks külastajatele avatud.

Symi saar –

Symi linn oma uusklassitsistlike valgete ja pastellkollaste majadega on üks kauneimaid veneetslaste poolt rajatud nn “postkaardikülasid”. Symi saarel on ühtekokku ligi 200 kirikut ja kabelit, kõige tuntum on aga siinsetest pühamutest peaingel Miikaelile pühitsetud Panormitise klooster.

Antiikne Lindos on Rhodose südameks. Külasta kõrgel kaljul paiknevat Akropoli ning imetle avanevad võimsad vaated helesinisele lahesopile. Akropoli jalamil asuv Lindos võlub valgete-pruunide majade ja hubaste kitsaste tänavatega.

Juba aastasadu on kuulsad ka selle piirkonna veinid. Embona on traditsiooniline külake, mis on tähtsaim veinikasvatuse keskus. Teeme siingi peatuse ja maitseme kohalikku veini, kirbemaitselist piiniamett või hoopis kohalikku kangemat kärakat, mida kutsutakse suma!
Rhodose saar on üks kõige päikselisemaid paiku kogu Euroopa Liidus. Siit leiab suurepäraseid randu.

Reis toimub 7 – 14.Oktoober 2024 

PÄEVAKAVA

1.päev

7.Oktoober

5.00 koguneme Tallinna lennujaamas, kell 7.10 väljub otselend Rhodosele, kohale jõuame kell 11.10. Meile tuleb vastu buss. Paneme kohvrid bussi ja sõidame pealinna, mille nimi on nagu saarelgi Rhodos..
Kõigepealt teeme ekskursiooni Filerimose kloostrisse, mis asub linna kohal kõrgel mäel. Peale põnevate kloostrihoonete näeme ka suurepärast vaadet Rhodose linnale ja saame maitsta munkade salajase retsepti järgi valmistatud jooki ja imetleda paabulinde, keda siin on väga palju. Seejärel sõidamme Rhodosesse ja käime lõunat söömas. Pärast lõunat teeme linnaekskursiooni. Läheme kaitsemüüridega ümbritsetud vanalinna, mis keskajal oli jaotud kaheks: rüütlite kvartal ja linnakodanike oma. Rüütlite kvartal koondub Rüütlite tänava ümber ja siin asuvad suurmeistri palee, kunagine hospidal ja katedraal. Suurmeistri palees asub praegu võrratu ekspositsiooniga muuseum, mida külastame. Käime ka Mandraki sadamas, kus sadama sissepääsu valvavad linna sümboliks saanud graatsilised hirvekujud. Just siin seisis kunagi Rhodose koloss – päikesejumal Heliose hiiglakuju, mis hävis maavärinas. Seejärel sõidame majutuskohta Esperia City Hotel.

2.päev

8. oktoober VÄLJASÕIT SYMI SAARELE

Täna sõidame päevasele laevarereisile Symi saarele. Pisike Symi saar asub ca ainult 9 km kaugusel Türgi rannikust. Saar on mägine ning väga liigendatud rannajoonega, mille kaunid lahesopid meelitavad siia hooajal sadu puhkajaid. Symi on olnud koduks laevaehitajatele, kaptenitele ja vapratele käsnasukeldujatele. Symi linnake asub astangutel vana sadama kohal. Uhked 18. Ja 19. sajandi Veneetsia stiilis häärberid uhkeldavad pastelsetes toonides fassaadide ja lopsakate aedadega. Siin sööme ka lõunat. Symi saarel on ühtekokku ligi 200 kirikut ja kabelit, kõige tuntum on peaingel Miikaelile pühitsetud Panormitise klooster. Klooster on Itaalia luksuskuurordi ilmega oma valgeks maalitud sammaste ja rõdudega.

3.päev

9. oktoober Saaretuur Lääne-rannikule

Saaretuur Lääne-rannikule: Kamiros – Kritima kindluse varemed – Embonas (veini küla) – Profotis Ilias
Tänane väljasõit viib meid Rhodose saare läänerannikule. Kõigepealt läheme vaatama antiikset Kamirost. Kamiros oli Rhodose riigi rajamisel loodud kolmest linnast väikseim. 2. saj e. Kr hävines linn maavärinas ning hilisematel üleskaevamistel sai linnast Rhodose Pompeii – avastati antiikajast pärit veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, avalikud basseinid, agoraa, Rooma majad ja kaks templit, mille varemed on tänaseks külastajatele avatud.
Järgmine sihtkoht on 800 m kõrgusel Attavirose mäel asuv Embonase küla. See on kõige kõrgemal asuv küla Rhodosel. Võib-olla just sellepärast on küla jäänud samasuguseks nagu oli varasemal ajal, näiteks elanikud kannavad siiani traditsioonilisi riideid. Selles külas on väga head veinid, küla on Rhodose põhiline veinitootja. Siin kasvavad metsikult ka oliivid ja pirnid ning elanikud on tegelnud mesilasekasvatusega. Meie käime veinitalus veine degusteerimas ja sööme lõunat. Kindlasti maitseme kohalikku mett ja kanget alkoholi sumat. Edasi sõidame vaatama mere ääres kaljul kõrguvaid keskaegse Kritima kindluse varemeid. Selle lossi ehitasid Püha Johannese rüütlid ning sellel on Bütsantsi ja Veneetsia arhitektuuri elemente. Algselt ehitati kindlus kolmele tasandile ja iga tasand määrati erinevale suurmeistrile. Kindlusest avaneb hingemattev vaade Egeuse merele, naabersaarele Halkile ja Kameirose sadamale. Müüride sees on kabeli jäänused.
Viimasena sõidame vaatama 798 m kõrgust mäge Profotis Ilias, kus paljanduvad kaunilt miljonite aastate vanused lubjakivid.
Seejärel sõidame tagasi hotelli.

4.päev

10. oktoober – puhkame Rhodose linnas

puhkame Rhodose linnas, kes soovib, võib käia rannas, saame koos jalutada tutvuma Rhodose antiikse akropoliga, kus näeme osaliselt rekonstrueeritud Apolloni templit, väikest teatrit ja ülihästi säilinud staadioni.
Õhtul sõidame Afontousse, kus toimub Kreeka õhtu traditsiooniliste laulude ja tantsudega.

5.päev

11. oktoober Saaretuur idarannikule

Saaretuur idarannikule: Lindos, Kalithea Springs, St Nektarious kirik, Thari klooster.
Sellel päeval läheme tutvuma Lindosega. Lindose ajalugu ulatub tagasi antiikaega, millest annab tunnistust linna kohal paiknev antiikne akropol koos templiga, samuti vana teater ja sadam. Teekond akropoli kulgeb mööda treppe, kuid ronimine tasub vaeva – ülevalt avanevad imekaunid vaated, samuti saab tutvuda erinevatel aegadel rajatud templite ja ühiskondlike hoonetega. Ka linn ise oma valgete vahemere-stiilis majade, hubaste kohvikute ning igal pool lokkava suveniirikaubandusega on vahva koht.
Seejärel käime vaatamas Hercule Poirot filmist tuttavat mereäärset juugendstiilis spaad, Kallithea Springsi, mis oli vanasti tuntud tervisevete poolest, täna aga tõmbab rannaga.
Teeme ekskursiooni St Nektariousi kirikus. Seejärel läheme Tharri kloostrisse, mis on üks Rhodose tähtsamaid pühamuid. Legendi järgi asutas kloostri 9. sajandil Bütsantsi keisri tütar, keda vaevasid surmavad haigused. Laev, millega ta Konstantinoopolist teel oli, sõitis Lindose sadamas madalikule ja liikus sealt täpsustamata põhjustel Thari piirkonda. Seal olnud allikavesi ja puhas õhk aitasid printsessil paraneda. Nii otsustas ta kloostri asutada. Mõned osad originaaltemplist on säilinud tänapäevani. Kloostri kompleks, mida me näeme täna, pärineb enamasti 12-13 sajandist ja on üks vanimaid templeid saarel.
Kolime ümber mereäärsesse hotelli Afandou Blu.

6 päev

12.oktoober

Rannapuhkus Afandou Blu hotellis kõik hinnas paketiga. Rand on 300 m kaugusel.
Vaba aeg

7 päev

13.oktoober

Rannapuhkus Afandou Blu hotellis kõik hinnas paketiga.
Vaba aeg

8.päev

14. oktoobril

9.00 sõidame välja, 9.55 peame olema lennujaamas, kell 11.55 väljub lennuk, kell 16.00 jõuame Tallinnaasse.
Päevakavasse võivad tulla muutused.

1.päev

7.Oktoober

5.00 koguneme Tallinna lennujaamas, kell 7.10 väljub otselend Rhodosele, kohale jõuame kell 11.10. Meile tuleb vastu buss. Paneme kohvrid bussi ja sõidame pealinna, mille nimi on nagu saarelgi Rhodos..
Kõigepealt teeme ekskursiooni Filerimose kloostrisse, mis asub linna kohal kõrgel mäel. Peale põnevate kloostrihoonete näeme ka suurepärast vaadet Rhodose linnale ja saame maitsta munkade salajase retsepti järgi valmistatud jooki ja imetleda paabulinde, keda siin on väga palju. Seejärel sõidamme Rhodosesse ja käime lõunat söömas. Pärast lõunat teeme linnaekskursiooni. Läheme kaitsemüüridega ümbritsetud vanalinna, mis keskajal oli jaotud kaheks: rüütlite kvartal ja linnakodanike oma. Rüütlite kvartal koondub Rüütlite tänava ümber ja siin asuvad suurmeistri palee, kunagine hospidal ja katedraal. Suurmeistri palees asub praegu võrratu ekspositsiooniga muuseum, mida külastame. Käime ka Mandraki sadamas, kus sadama sissepääsu valvavad linna sümboliks saanud graatsilised hirvekujud. Just siin seisis kunagi Rhodose koloss – päikesejumal Heliose hiiglakuju, mis hävis maavärinas. Seejärel sõidame majutuskohta Esperia City Hotel.

2.päev

8. oktoober VÄLJASÕIT SYMI SAARELE

Täna sõidame päevasele laevarereisile Symi saarele. Pisike Symi saar asub ca ainult 9 km kaugusel Türgi rannikust. Saar on mägine ning väga liigendatud rannajoonega, mille kaunid lahesopid meelitavad siia hooajal sadu puhkajaid. Symi on olnud koduks laevaehitajatele, kaptenitele ja vapratele käsnasukeldujatele. Symi linnake asub astangutel vana sadama kohal. Uhked 18. Ja 19. sajandi Veneetsia stiilis häärberid uhkeldavad pastelsetes toonides fassaadide ja lopsakate aedadega. Siin sööme ka lõunat. Symi saarel on ühtekokku ligi 200 kirikut ja kabelit, kõige tuntum on peaingel Miikaelile pühitsetud Panormitise klooster. Klooster on Itaalia luksuskuurordi ilmega oma valgeks maalitud sammaste ja rõdudega.

3.päev

9. oktoober Saaretuur Lääne-rannikule

Saaretuur Lääne-rannikule: Kamiros – Kritima kindluse varemed – Embonas (veini küla) – Profotis Ilias
Tänane väljasõit viib meid Rhodose saare läänerannikule. Kõigepealt läheme vaatama antiikset Kamirost. Kamiros oli Rhodose riigi rajamisel loodud kolmest linnast väikseim. 2. saj e. Kr hävines linn maavärinas ning hilisematel üleskaevamistel sai linnast Rhodose Pompeii – avastati antiikajast pärit veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, avalikud basseinid, agoraa, Rooma majad ja kaks templit, mille varemed on tänaseks külastajatele avatud.
Järgmine sihtkoht on 800 m kõrgusel Attavirose mäel asuv Embonase küla. See on kõige kõrgemal asuv küla Rhodosel. Võib-olla just sellepärast on küla jäänud samasuguseks nagu oli varasemal ajal, näiteks elanikud kannavad siiani traditsioonilisi riideid. Selles külas on väga head veinid, küla on Rhodose põhiline veinitootja. Siin kasvavad metsikult ka oliivid ja pirnid ning elanikud on tegelnud mesilasekasvatusega. Meie käime veinitalus veine degusteerimas ja sööme lõunat. Kindlasti maitseme kohalikku mett ja kanget alkoholi sumat. Edasi sõidame vaatama mere ääres kaljul kõrguvaid keskaegse Kritima kindluse varemeid. Selle lossi ehitasid Püha Johannese rüütlid ning sellel on Bütsantsi ja Veneetsia arhitektuuri elemente. Algselt ehitati kindlus kolmele tasandile ja iga tasand määrati erinevale suurmeistrile. Kindlusest avaneb hingemattev vaade Egeuse merele, naabersaarele Halkile ja Kameirose sadamale. Müüride sees on kabeli jäänused.
Viimasena sõidame vaatama 798 m kõrgust mäge Profotis Ilias, kus paljanduvad kaunilt miljonite aastate vanused lubjakivid.
Seejärel sõidame tagasi hotelli.

4.päev

10. oktoober – puhkame Rhodose linnas

puhkame Rhodose linnas, kes soovib, võib käia rannas, saame koos jalutada tutvuma Rhodose antiikse akropoliga, kus näeme osaliselt rekonstrueeritud Apolloni templit, väikest teatrit ja ülihästi säilinud staadioni.
Õhtul sõidame Afontousse, kus toimub Kreeka õhtu traditsiooniliste laulude ja tantsudega.

5.päev

11. oktoober Saaretuur idarannikule

Saaretuur idarannikule: Lindos, Kalithea Springs, St Nektarious kirik, Thari klooster.
Sellel päeval läheme tutvuma Lindosega. Lindose ajalugu ulatub tagasi antiikaega, millest annab tunnistust linna kohal paiknev antiikne akropol koos templiga, samuti vana teater ja sadam. Teekond akropoli kulgeb mööda treppe, kuid ronimine tasub vaeva – ülevalt avanevad imekaunid vaated, samuti saab tutvuda erinevatel aegadel rajatud templite ja ühiskondlike hoonetega. Ka linn ise oma valgete vahemere-stiilis majade, hubaste kohvikute ning igal pool lokkava suveniirikaubandusega on vahva koht.
Seejärel käime vaatamas Hercule Poirot filmist tuttavat mereäärset juugendstiilis spaad, Kallithea Springsi, mis oli vanasti tuntud tervisevete poolest, täna aga tõmbab rannaga.
Teeme ekskursiooni St Nektariousi kirikus. Seejärel läheme Tharri kloostrisse, mis on üks Rhodose tähtsamaid pühamuid. Legendi järgi asutas kloostri 9. sajandil Bütsantsi keisri tütar, keda vaevasid surmavad haigused. Laev, millega ta Konstantinoopolist teel oli, sõitis Lindose sadamas madalikule ja liikus sealt täpsustamata põhjustel Thari piirkonda. Seal olnud allikavesi ja puhas õhk aitasid printsessil paraneda. Nii otsustas ta kloostri asutada. Mõned osad originaaltemplist on säilinud tänapäevani. Kloostri kompleks, mida me näeme täna, pärineb enamasti 12-13 sajandist ja on üks vanimaid templeid saarel.
Kolime ümber mereäärsesse hotelli Afandou Blu.

6 päev

12.oktoober

Rannapuhkus Afandou Blu hotellis kõik hinnas paketiga. Rand on 300 m kaugusel.
Vaba aeg

7 päev

13.oktoober

Rannapuhkus Afandou Blu hotellis kõik hinnas paketiga.
Vaba aeg

8.päev

14. oktoobril

9.00 sõidame välja, 9.55 peame olema lennujaamas, kell 11.55 väljub lennuk, kell 16.00 jõuame Tallinnaasse.
Päevakavasse võivad tulla muutused.

7 - 14.Oktoober 2024 
7 - 14.Oktoober 2024 
7 - 14.Oktoober 2024