Tallinnast
Väljumine
8 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1391€/inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 10.55 koguneme Tallinna lennujaama – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne.
Lennuk väljub 12:55 | Ümberistumine Helsinkis
HIND SISALDAB
Lendu
majutus on Manousos City Hotelis ja rannapuhkuse ajal Lito Hotellis.
Sissepääsupileteid
Giidi
Eestikeelset reisijuhti kogu reisi vältel
Sööke 2.korda päevas ja rannapuhkuse
ajal kõik hinnas pakett
HIND EI SISALDA Ühese toas lisamaks on – 284€

Siin valitseb tüüpiline vahemereline kliima – südasuvel on väga palav, kevadel ja sügisel hästi mõnus, talv aga on nagu kehvemapoolne eesti suvi. Rhodose saar on suurepärane sihtpunkt kultuuri- ja loodushuvilisele reisijale. Lisaks kaunile loodusele pakub saar ka rikkalikku kultuuripärandit , saab ka uudistada saarerahva igapäevaelu traditsioonilistes külades. Rhodose linn üllatab vormide ja varjundite küllusega: kaasaegsed euroopalikud linnaosad, keskaegne karmiilmeline arhitektuur, vanad Bütsantsi kirikud ja kõrgele linna kohale küünituvad minaretid. Jalutame kauni ajaloolise Rhodose müüridega ümbritsetud vanalinnas, mis on Euroopas ainulaadne, kuuludes ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tutvume Rhodose antiikse akropolisega. Kunagise linna hiilgusest annavad tunnistust osaliselt rekonstrueeritud Apolloni tempel, väike teater ja ülihästi säilinud staadion. Sõidame mööda iidset teed Filerimose Akropoli juurde, jäävad meie teele Zeusi ja Ateena templite vundamendid. Mäel paikneb kaunis Püha Maarjale pühendatud kirik. Klooster hävitati ottomani perioodil ent itaallased lasid kaputsiini munkadel siia uue pühakoja rajada. Vaatamisväärtustest on tuntud Liblikate org – unikaalne ja idülliline paik, kus kogu õhk on juunist kuni septembrini pruunipunakirjusid liblikaid täis. Orus looklevad kitsad kivisillutisega rajad, mida ääristavad väikesed vesiroosidega järved ning ümbritsevad vulisevad ojad ja mühisevad kosed. Antiikne Kamiros – saare loodeosas asuv Kamiros oli Rhodose riigi rajamisel loodud kolmest linnast väikseim. 2. saj e. Kr hävines linn maavärinas ning hilisematel üleskaevamistel sai linnast Rhodose Pompeii – avastati antiikajast pärit veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, avalikud basseinid, agoraa, Rooma majad ja kaks templit, mille varemed on tänaseks külastajatele avatud.

Symi saar –

Symi linn oma uusklassitsistlike valgete ja pastellkollaste majadega on üks kauneimaid veneetslaste poolt rajatud nn “postkaardikülasid”. Symi saarel on ühtekokku ligi 200 kirikut ja kabelit, kõige tuntum on aga siinsetest pühamutest peaingel Miikaelile pühitsetud Panormitise klooster.

Antiikne Lindos on Rhodose südameks. Külasta kõrgel kaljul paiknevat Akropoli ning imetle avanevad võimsad vaated helesinisele lahesopile. Akropoli jalamil asuv Lindos võlub valgete-pruunide majade ja hubaste kitsaste tänavatega.

Juba aastasadu on kuulsad ka selle piirkonna veinid. Embona on traditsiooniline külake, mis on tähtsaim veinikasvatuse keskus. Teeme siingi peatuse ja maitseme kohalikku veini, kirbemaitselist piiniamett või hoopis kohalikku kangemat kärakat, mida kutsutakse suma!
Rhodose saar on üks kõige päikselisemaid paiku kogu Euroopa Liidus. Siit leiab suurepäraseid randu.

Reis toimub 30.Mai – 6.Juuni 2023 

1.päev

Sõidame välja 30. mail kell 12.55

Ümberistumine on Helsinkis, kohale jõuame kell 19.35. Majutuma Rhodose kesklinnas.

2.päev

RHODOSE LINN, FIBRIMOSE KLOOSTER

Täna teeme ekskursiooni Filerimose kloostrisse, mis asub kõrgel mäel. Seejärel pöördume tagasi Rhodosesse ja teeme linnaekskursiooni. Kõigepealt tutvume Rhodose antiikse akropoliga, vaatame osaliselt rekonstrueeritud Apolloni templit, väikest teatrit ja ülihästi säilinud staadioni. Seejärel läheme kaitsemüüridega ümbritsetud Rhodose vanalinna, mis keskajal oli jaotud kaheks: rüütlite kvartal ja linnakodanike oma. Rüütlite kvartal koondub Rüütlite tänava ümber ja siin asuvad suurmeistri palee, kunagine hospidal ja katedraal. Suurmeistri palees asub praegu võrratu ekspositsiooniga muuseum, mida külastame, samuti külastame arheoloogiamuuseumi. Käime ka Mandraki sadamas, kus sadama sissepääsu valvavad linna sümboliks saanud graatsilised hirvekujud. Just siin seisis kunagi Rhodose koloss – päikesejumal Heliose hiiglakuju, mis hävis maavärinas.

3.päev

VÄLJASÕIT SYMI SAARELE

Täna sõidame päevasel laevaretkele Symi saarele. Pisike Symi saar asub ca ainult 9 km kaugusel Türgi rannikust. Saar on mägine ning väga liigendatud rannajoonega, mille kaunid lahesopid meelitavad siia hooajal sadu puhkajaid. Symi on olnud koduks laevaehitajatele, kaptenitele ja vapratele käsnasukeldujatele. Symi linnake asub astangutel vana sadama kohal. Uhked 18. Ja 19. sajandi Veneetsia häärberid uhkeldavad pastelsetes toonides fassaadide ja lopsakate aedadega. Siis on Chorio, külataoline vana linnaosa. Symi saarel on ühtekokku ligi 200 kirikut ja kabelit, kõige tuntum on aga siinsetest pühamutest peaingel Miikaelile pühitsetud Panormitise klooster. Klooster on Itaalia luksuskuurordi ilmega oma valgeks maalitud sammaste ja rõdudega.

Symi kõrgeimas punktis asub rüütliloss. Selle kaitsekindluse ehitasid Püha Johannese rüütlid 1407. aastal. Kindlus ehitati iidse akropoli jäänuste peale. Muistse akropoli müürid said tegelikult lossi osaks. Loss pakkus kaitset piraadirünnakute eest. Tänaseks on lossist ainult välisseinad alles jäänud.

4.päev

SAARETUUR LÄÄNERANNIKULE: LIBLIKATE ORG – KAMEIROS – EMBON

Tänane väljasõit viib meid Rhodose saare läänerannikule. Kõigepealt külastame Liblikate orgu, mis on nime saanud tõepoolest liblikarohkuse pärast. Tegemist on umbes kilomeetri pikkuse kanjoniga, kus tänu teatud taimede olemasolule koguneb suveperioodil (juunist septembrini) suurel hulgal paljunemishuvilisi liblikaid. Meie külastuse ajal ei ole veel liblikate hooaeg alanud, aga see paik on ka ilma liblikateta külastamist väärt. Orus looklevad kitsad kivisillutisega rajad, mida ääristavad väikesed vesiroosidega järved ning ümbritsevad vulisevad ojad ja mühisevad kosed. Sinna on rajatud korralikud jalgteed, rajad ning sillad, seetõttu on selles orus jalutamine väga meeldiv.

Seejärel läheme vaatama Antiikset Kamirost. Kamiros oli Rhodose riigi rajamisel loodud kolmest linnast väikseim. 2. saj e. Kr hävines linn maavärinas ning hilisematel üleskaevamistel sai linnast Rhodose Pompeii – avastati antiikajast pärit veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, avalikud basseinid, agoraa, Rooma majad ja kaks templit, mille varemed on tänaseks külastajatele avatud.

Järgmine sihtkoht on 800 m kõrgusel Attavirose mäel asuv Embonase küla. See on kõige kõrgemal asuv küla Rhodosel. Võib-olla just sellepärast on küla on jäänud samasuguseks, nagu oli varasemal ajal, näiteks elanikud kannavad siiani traditsioonilisi riideid. Selles külas on ka väga head veinid, küla on Rhodose põhiline veinitootja. Siin kasvavad metsikult ka oliivid ja pirnid ning elanikud on tegelnud ka mesilasekasvatusega. Meie käime veinitalus veini degusteerimas ja sööme ka lõunat.

Edasi läheme väikesesse mägikülla Sienasse, mis on ehitatud amfiteatri moodi Acramitise mäe nõlvale. See on kõrguselt teine mägi saarel. Küla on tuntud kohaliku toodangu poolest, milleks on mesi, eriline tugeva maitsega vein. Kindlasti maitseme kohalikku mett ja kanget alkoholi sumat. Küla 2-st kirikust üks on19ndast sajandist pärit Saint Panteleimon, kirikus on imeilusad freskod. Külas on hulgaliselt poekesi, kust soovijad saavad kohalikku toodangut osta.

Viimaseks sellel päeval naudime panoraamvaateid Monolithose kaljule ja vanale kindlusele. Seejärel sõidame tagasi hotelli.

5.päev

Lindos

Sellel päeval läheme tutvuma Lindosega. Lindose ajalugu ulatub tagasi antiikaega, millest annab tunnistust linna kohal paiknev antiikne akropol koos templiga, samuti vana teater ja sadam. Teekond akropoli kulgeb mööda treppe, kuid ronimine tasub vaeva – ülevalt avanevad imekaunid vaated, samuti saab tutvuda erinevatel aegadel rajatud template ja ühiskondlike hoonetega. Ka linn ise oma valgete vahemere-stiilis majade, hubaste kohvikute ning igal pool lokkava suveniirikaubandusega on vahva koht.

Seejärel käime vaatamas Hercule Poirot filmist tuttavat mereäärset juugendstiilis spaa, Kallithea Springsi mis oli vanasti tuntud tervisevete poolest, täna aga tõmbab rannaga.

6 päev

Rannapuhkus

Vaba-aeg

7 päev

Rannapuhkus

Vaba-aeg

8.päev

9.00 peame olema lennujaamas

11:05 väljub lennuk Helsingisse.

30.Mai - 6.Juuni 2023
30.Mai - 6.Juuni 2023
30.Mai - 6.Juuni 2023