Kvaliteetreisid mõistliku hinnaga.

Meie põhimõtteks on..

pakkuda huvilistele mugavaid ja maailmapilti avardavaid reise kõikjal maailmas, mis toovad kasu ka kohalikule kogukonnale ning ei kahjusta külastatava piirkonna loodust. Teeme reise võimalikult mitmekülgsete marsruutidega – vaatleme ehedat loodust kaitsealadel ja väikesaartel, käime ajaloolistes kohtades, saame osa kohalikust kultuurist võimalikult vahetult, näiteks osaledes temaatilistes töötubades, külastame kohalikke väiketootjaid ja muidu huvitavaid inimesi. Kasutame alati kohalikke giide, kes tunneved oma kodukohta kõige paremini. Me oleme kliendi suhtes ausad, meil on kõik kulud hinnas peale suveniiride ja programmiväliste kulude.

Millal alustasime tegevust ja miks meie ?

Rändteo lugu

Meie reisifirma algas sellest, et meie poeg Kauri palus osta endale jalgratta. Soovitasime tal suvevaheajal ise mingit tööd teha, et jalgratta ostmiseks raha teenida. Kuna Kauril oli koolis lisaerialaks giidi eriala, siis ta läks Rakvere linnusesse giidiks ja selle kõrvalt osutas erinevatele reisifirmadele giiditeenust. Giiditöö tuli Kauril nii hästi välja, et tema teenust hakkasid tellima erinevad organisatsioonid, Kauri pani reisidele ka marsruudid ise kokku. Aastaks 2006. oli kogunenud juba nii palju häid marsruute, et oli võimalik asutada reisifirama. Et marsruudid olid kokku pandud esialgu tellijate soovide järgi, said need veidi teistsugused. Peale tuntud vaatamisväärsuste külastame ka erinevaid asutusi, talusid ja kohtume huvitavate inimestega. Oma ekskursioonidel oleme külastanud näiteks Ave Alavainut, Vigala Sassi ja teisi inimesi, kellega on huvitav vestelda.

Giidikoolituste läbiviimisel koostöös Eesti Giidide Liiduga tutvus Kauri paljude huvitavate giididega üle Eesti. Sellest ajast alates oleme kasutanud nende abi ning meil on igal reisil kohalik giid. Nii saame oma reisidel viia inimesi ka sellistesse kohtadesse, mida võõrad ei oskaks üleski leida.

Reisid toimuvad meil väikeste gruppidega, keskmiselt 15 inimesega. Nii saavad kõik reisist osavõtjad giidi näha ja kuulda, käia looduses ja osa võtta tegevustest töötubades ja taludes. Me ei torma ühe objekti juurest teise juurde, vaid võtame aega ja vaatame, naudime, süveneme.

(1983) - Reisijuht, loodusgiit ja firmajuht.

Kauri Kivipõld

Kauri on loodusteaduste magister – bioloogia, geograafia ja keskkond ning omab ka pedagoogi kvalifikatsiooni. Õpingud kulgesid – Tallinna Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis ja Tartu Ülikoolis. Kauri on 2006 aastast töötanud Lahemaa Rahvuspargis loodusgiidina, samast aastast ka Tallinna Loomaaia giidina ja Rändteo reisijuhina. 2010 aastast on Kauri olnud loodusgiidide koolitaja, juhendaja, hindaja ja 2015 aastast lastele keskkonnahariduse andja Looduskoolis Vesipapp. On osalenud loodusgiidi kutsestandardi väljatöötamise töögrupis.

Mis on edu võti – ambitsioonikad eesmärgid, suurepärased eeskujud ja jäägitu pühendus.
Ma arvan, et ma olen õnnelik inimene kuna olen suutnud oma hobidest teha endale töö. Looduse, maastike ja pärandkultuuri uurimine ning vahendamine on mind alati köitnud. Ka looduses jalutamine ning kõige imelise jäädvustamine pildile on mul suureks kireks. Nii on enamik reklaampilte minu enda tehtud. Reisimine pole hobi ega kirg – reisimine on haigus, millest korra nakatunu enam ei parane. Ma soovin avastada puutumatut ja ainulaadset loodust, iidset ja põnevat ajalugu, ehedat kultuuri koos sellele ainuomaste maitsete ning helidega – seda kõike soovin jagada ka oma klientidega.

Kvaliteet pole minu jaoks tühi sõnakõlks, mida on moekas kasutada, vaid eesmärk, mille nimel peab pidevalt pingutama. Alati saab paremini, iga juhuslik õnnestumine suurendab läbikukkumise riski ja iga ebaõnnestumine aitab sammukese lähemale järgmisele eduloole.

Kohtumiseni mõnel meeldejääval, haaraval ja mõnusal reisil!

Huvi korral võtke ühendust telefonil: +372 5556 3088 või e-posti aadressil: kauri.kivipold@gmail.com.