Kvaliteetreisid mõistliku hinnaga.

Meie põhimõtteks on..

pakkuda huvilistele mugavaid ja maailmapilti avardavaid reise kõikjal maailmas, mis toovad kasu ka kohalikule kogukonnale ning ei kahjusta külastatava piirkonna loodust. Teeme reise võimalikult mitmekülgsete marsruutidega – vaatleme ehedat loodust kaitsealadel ja väikesaartel, käime ajaloolistes kohtades, saame osa kohalikust kultuurist võimalikult vahetult, näiteks osaledes temaatilistes töötubades, külastame kohalikke väiketootjaid ja muidu huvitavaid inimesi. Kasutame alati kohalikke giide, kes tunneved oma kodukohta kõige paremini. Me oleme kliendi suhtes ausad, meil on kõik kulud hinnas peale suveniiride ja programmiväliste kulude.

Millal alustasime tegevust ja miks meie ?

Rändteo lugu

Alustatud sai vaikselt ja tagasihoidlikult kodilinnast Rakverest. Aastaid pakkusime reise ainult Rakvere pensionäridele ja meie kaubamärgiks vaid minu enda nimi – Kauri Kivipõld. Siis sai kokku terve hulk toredaid marsruute, aga ühele grupile sai ühte marsruuti pakkuda ainult ühel korral, sellepärast hakkasin neid pakkuma ka teistele pensionäride gruppidele. Meie reisid meeldisid inimestele, see andis julgust hakata reise ka laiemale üldsusele pakkuma. Nüüd ei saanud enam ühe inimese nimele ja heale mainele toetuda, pealegi väljaspool Rakveret ei teatud sellest nii kui nii midagi. Seega tuli hakata firma seni peidus olnud nime avalikult reklaamima. Nii juhtuski, et aastaid edukalt töötanud firma ilmus oma nimega avalikkuse ette alles aasta tagasi (2019).

Miks Rändtigu? Võiks kohe küsida, miks mitte? Ja seda ma ka endalt küsisin aasta 2005 sügisel, kui kuulsin rändteost ülikoolis bioloogia loengus. Juba saamal sügisel said tellitud rändteo nime ja pildiga viisiitkaardid. Esialgu kasutasime fotot tõelisest rändteost, kes on väike, kuni 5 mm pikk ja kelle algne kodumaa on Uus-Meremaa. Nüüdseks on see inimese silmale pea märkamatu veetigu jõudnud ka Eesti vetesse. Täna kasutatava logo autoriks on endine Rakvere linnakunstnik Teet Suur, kes on rohkelt ülemaailmset tuntust kogunud Rakvere jõulupuude instalatsioonidega. Suur tänu, Teet!

(1983) - Reisijuht, loodusgiit ja firmajuht.

Kauri Kivipõld

Kauri on loodusteaduste magister – bioloogia, geograafia ja keskkond ning omab ka pedagoogi kvalifikatsiooni. Õpingud kulgesid – Tallinna Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis ja Tartu Ülikoolis. Kauri on 2006 aastast töötanud Lahemaa Rahvuspargis loodusgiidina, samast aastast ka Tallinna Loomaaia giidina ja Rändteo reisijuhina. 2010 aastast on Kauri olnud loodusgiidide koolitaja, juhendaja, hindaja ja 2015 aastast lastele keskkonnahariduse andja Looduskoolis Vesipapp. On osalenud loodusgiidi kutsestandardi väljatöötamise töögrupis.

Mis on edu võti – ambitsioonikad eesmärgid, suurepärased eeskujud ja jäägitu pühendus.
Ma arvan, et ma olen õnnelik inimene kuna olen suutnud oma hobidest teha endale töö. Looduse, maastike ja pärandkultuuri uurimine ning vahendamine on mind alati köitnud. Ka looduses jalutamine ning kõige imelise jäädvustamine pildile on mul suureks kireks. Nii on enamik reklaampilte minu enda tehtud. Reisimine pole hobi ega kirg – reisimine on haigus, millest korra nakatunu enam ei parane. Ma soovin avastada puutumatut ja ainulaadset loodust, iidset ja põnevat ajalugu, ehedat kultuuri koos sellele ainuomaste maitsete ning helidega – seda kõike soovin jagada ka oma klientidega.

Kvaliteet pole minu jaoks tühi sõnakõlks, mida on moekas kasutada, vaid eesmärk, mille nimel peab pidevalt pingutama. Alati saab paremini, iga juhuslik õnnestumine suurendab läbikukkumise riski ja iga ebaõnnestumine aitab sammukese lähemale järgmisele eduloole.

Kohtumiseni mõnel meeldejääval, haaraval ja mõnusal reisil!

Huvi korral võtke ühendust telefonidel: 53 980 543/ 55 563 088 või e-posti aadressil: kauri.kivipold@gmail.com.