Toimunud reisid

Egiptus, Egiptuse ringreis, Luxoris, Kairo, Kairos, Abu-Simblis
17 - 28.Märts 2023
Välja müüdud!

Egiptus

Selle reisiga saame ülevaate Egiptuse ajaloost, kultuurist ja loodusest. Käime Kairos, Aleksandrias, Assuanis, Luxoris, Abu Simbelis. Lisaks vaatame ka kohti, kuhu muidu turistid harva satuvad. Külastame Wadi el Rayyami rahvusparki, kus on kaunid joad, Qarouni järve hulga veelindudega, vaalaeellaste fossiile, käsitööküla. Vaatame ka vähetuntud püramiide: Neferefre lõpetamata püramiid, Džoseri püramiid, Punane püramiid, Seneferu Bent püramiid ja Must püramiid. Naudime rahvusliku õhtut: söögi, tantsude ja muusikaga. Meil on kohalikud giidid ja reisijuhiks Egiptuses elav eestlane, ekskursioonid tõlgitakse eesti keelde. Peale ringreisi saame 1,5 päevase puhkuse Hurghadas Tiba Rose rannahotellis.
inimese kohta
Tallinnast
12.päeva

Karst, keraamika, Mahtra sõda, Terje Luige aed

Sellel reisil näeme nii huvitavat loodust Kuimetsa karstialal – karstikoopaid, maa alla kaduvat jõge, kui ka põnevat ajalugu – Mahtra Talurahvamuuseumis saame aimu lisaks „Mahtra sõja” sündmustele ka sealse rahva igapäeva elust. Atla mõisa keraamikakojas näeme ja saame osta kaunist keraamikat. Võimalusel külastame, kultusfilmi „Vallatud kurvid” peaosatäitja Terje Luige koduaeda.
inimese kohta
Tallinnast
1 päev

Kreisilinn Rakvere

Saame Rakvere Linnuses osa programmist Keskaegne seiklus, seejärel vaatame uut vabaõhukeskust. Teeme linnaekskursiooni: vaatame Tarva kuju, teatrit ja Rahvaaeda, ajalooliste Pikka tänavat. Käime ka ​Kolmainu kirikus, tutvume modernse keskväljakuga, Targa Maja ja Arvo Pärdi kujuga (poiss jalgrattaga). Külastame ka Rakvere Jumalaema Sündimise kirikirikut ning sööme lõunat Katariina keldris.
inimese kohta
Pärnust, Paidest
1 päev

Lahemaa mõisad ja Käsmu Sagadi, Palmse, Vihula, Käsmu meremuuseum

Alustame oma reisi kuulsas kaptenite külas Käsmus, kus külastame ka tsaariaegses piirivalvekordonis asuvat meremuuseumi. Seejärel siirdume Vihulasse, kus barokne härrastemaja koos kõrvalhoonetega moodustavad paisjärve kaldal kauni kompleksi. Edasi läheme Sagadi mõisakompleksi mille aristokraatliku välisilmega härrastemajas on ajastutruu interjöör, kaunid laemaalingud ning ainulaadne jahisaal. Viimasena teeme ekskursiooni Palmse mõisas, mille härrastemajas on loodud XVIII ja XIX sajandi mõisale iseloomulik unikaalne interjöör.
inimese kohta
Tallinnast
1 päev

Mahtra sõja mälestuspaigad – Kuimetsa karstiala

Jalutame Kuimetsa karstiala matkarajal, käime Mahtra sõjaga seotud paikades Juurus, Atlas ja Mahtras, külastame Mahtra Talurahvamuuseumi.
inimese kohta

Motospordimuuseum – Nurga puukool – Laitse loss ja graniitvilla

Teeme ekskursiooni Motospordimuuseumis. Käime Nurga puukooli arboreetumis. Teeme ekskursiooni ja sööme lõunat Laitse lossis. Teeme ekskursiooni Laitse Graniitvillas.
inimese kohta

Rakvere Kreisilaat – kodukohvikud ja Araabia bazaar

Rakvere linna sünnipäev on täis erinevaid kultuuriprogramme linna eri kohtades, laadamelu, näitusi, üllatusi jpm. Päeva südameks on suur toidu- ja käsitöölaat, kirev kultuurikava, idamaade bažaar eksootiliste tantsijatega üle Eesti, kodukohvikud ja palju muud huvitavat.
inimese kohta
Paidest
1 päev

Tallinna Botaanikaaed – Teletorn – Pirita klooster – Lasnamäe kirik

Teeme ekskursiooni Tallinna botaanikaaias, kus sellel ajal peaksid õitsema roosid, järgmiseks ekskursioon ja lõunasöök teletornis. Pärast lõunasööki käime vaatamas Pirita kloostri varemeid ja lõpuks külastame ka Lasnamäe kirikut.
inimese kohta

Abruka reis

Abruka saar asub Saaremaast lõunas. Roomassaare sadamast umbes 4 kilomeetri kaugusel. Saare pindala on 8,78 km². Kuna Abruka on veidi väljavenitatud kujuga ja teda ümbritsevad saared, siis see asjaolu on pannud lendama esivanemate fantaasia. Nii on Abruka tekke kohta mitu muistendit.
inimese kohta
Tallinnast, Rakverest
2 päeva

Palamuse reis (Tallinnast & Rakverest)

Teeme ekskursiooni Kuremaa lossi klassitsisslikus stiilis peahoones, mis ehitati von Oettingenide perekonna poolt 1837-1843 Tartu arhitekti E.J.Straussi projekti järgi. Lossis asub ka muuseumituba, mis tutvustab piirkonna ja Kuremaa Põllumajanduskooli ajalugu. Liigirikas astmeline park laskub lossi juurest Kuremaa järve suunas.
inimese kohta
Ruhnu, Ruhnu saar, Tuletorn

Ruhnu reis

Külastame Ruhnu tuletorni, muuseume, kirikuid  ja teisi vaatamisväärsuseid. Sõidame lahtise kastiautoga läbi Ruhnu saare ning saame osa imelisest loodusest. Ruhnu rahvamajas ootab meid filmiprogramm.
Tartu Ülikool

Tartu – Toomemägi, Tähetorn ja Ülikooli Kunstimuuseum

Külastame Toomemäel kunagises Toomkiriku hones paiknevat Tartu Ülikooli Muuseumi, käime UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Tartu tähetornis ja tutvume antiikkunsti paremate tööde jäljenditega, vaatame ehtsaid egiptuse muumiaid. Külastame ülikooli peamajas olevat aulat ja pööningul vana kartserit.
inimese kohta
Jõgevalt, Rakverest
1 päev