Tallinnast
Väljumine
14.päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 2236€/inimese kohta

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG Kell 10.35 koguneme Tallinna lennujaama – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne.
Välja lendame Tallinna Lennujaamast kell 12.35
Hurghadasse kohale jõuame kell 17.45
HIND SISALDAB
Lennupileteid Hurgadasse ja tagasi
Rongipileteid (1 öö)
Kohalikku bussi
Paadisõite Niilusel
Hinna sees on ööbimine 13 ööd, 13 hommiku-, lõuna ja ja õhtusööki
Rahvuslikku õhtut: õhtusöök + muusika (1 söögikord)
Kohaliku giidi teenust
Eestikeelse reisijuhi teenust
Sissepääsupileteid programmis nimetatud külastustele
HIND EI SISALDA Ühese toas lisamaks on – 390€
Valgus ja heli etendusest Giza püramiidide ja sfinksi juures
Reisikindlustust
Suveniire
Joogid restoranides lõunasöökide ajal

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Egiptuse ringreis-il külastame kõiki suuremaid vaatamisväärsusi, sealhulgas ka neid, kuhu tavaliselt turiste ei viida. Kuna reisikava pani kokku Egiptuses elav eestlane, on ta osanud leida huvitavaid kohti, arvestades samal ajal eestlaste huvidega. Teeme reisi võimalikult mugavamaks, et ei oleks palju pikki sõite ja oleks piisavalt aega vaatamisväärsustega tutvumiseks. Meil on kohalik egiptlasest giid, kelle jutt tõlgitakse eesti keelde. Kõik kulud on hinnas, ka söögid 3 korda päevas ja sissepääsupiletid. Egiptus

Kairos teeme linnaekskursiooni, külastame Egiptuse muuseumi, kus on üks maailma rikkalikum kollektsioon vana Egiptuse muististest, muuhulgas Tutanhamoni hauakambri leiud, Käime 1816 ehitatud Muhammad Ali Pasha suures mošees, mis on üks olulisemaid moslemi arhitektuuri vaatamisväärsusi ja koobaskirikus – hiiglaslikus looduslikus koopas, millesse on rajatud kopti kirik, koopa seinu kaunistavad reljeefid, mis kujutavad stseene Piiblist, vaatame Giza püramiide ja sfinksi, Neferefre lõpetamata püramiidi, musta ja punast püramiidi, Džoseri püramiidi, Senefu püramiide. Kairo

Aleksandrias vaatame Montaza kuninglikku paleed, käime hellenistliku ja varajase Rooma mõjuga El Shoqafa katakombides, mida peetakse üheks keskaja seitsmest imest ning mis koosneb hauakambritest, kujudest ja vaaraode matusekultuse arheoloogilistest objektidest, käime uhkes Qaitbay kindluses, mille Sultan Qaitbey ehitas 14.sajandil, et kaitsta Aleksandriat Otomani impeeriumi vallutajate eest. Kindlasti käime ka moodsat klaasskulptuuri meenutavas Aleksandria raamatukogus. Egiptuse ringreis

Fayoumis külastame Wadi el Rayyami rahvusparki, kus on kaunid joad, Qarouni järv hulga veelindudega, ilus oaas, käsitööküla. Käime ka Wadi Al Hitanis – vaalade orus, mis kanti 2005. aasta juulis UNESCO maailmapärandi nimistusse, kuna seal leidub sadu vaalade fossiile.

Assuanis käime Nuubia muuseumis, vaatame lõpetamata obeliski, sõidame paadiga Aglika saarele, et tutvuda maalilise Philae templlikompleksiga.

Luxoris käime Komo Ombo kaksiktemplis, Edfu templis, mida loetakse üheks paremini säilinud templiks, Luxoris ja Karnaki templite kompleksis, kuhu jääb ka sfinkside allee. Uudistame õlitehase sortimenti vabrikupoes ja Papüüruse akadeemias saame teada kuidas papüürust teha. Vaatame Memnoni kolosse – kahte vaarao Amenhotep III massiivset kivikuju, mis seisavad Teeba nekropoli suurima templi Amenhotep III maavärinas hävinud templi ees. Käime Hatshepsuti surnutemplis, mis on Egiptuse kaheksateistkümnenda dünastia vaarao Hatšepsuti valitsusajal ehitatud surnutempel. seda peetakse iidse arhitektuuri meistriteoseks. Templi kolm massiivset terrassi tõusevad kõrbepõhjast kõrgemale Deir el-Bahari kaljudesse. Käime kuningate orus ja Dendera templis, mis on üks ilusaimaid ja paremini säilinuid Egiptuses. Luxoris

Abu-Simblis vaatame kahte kaljutemplit, mille lasi Niiluse kaldale ehitada vaarao Ramses II 13. sajandil eKr. Vältimaks templite jäämist sügavale vee alla pärast Assuani paisu ehitamist, koliti kogu kompleks 1968. aastal oma algsest asukohast kõrgemale. Abu-Simblis

Käime botaanikaaia saarel ja Banaanisaarel. 7. Päeva lõpus on meil rahvuslik õhtusöök tantsude ja lauludega.

Enne kojusõitu puhkame poolteist päeva Hurghadas Tiba Rose hotellis, kõik hinnas paketiga. Egiptus, Kairo, Reisi targalt,

Reis toimub 24.Oktoober – 6.November 2024Egiptus

PÄEVAKAVA

1.päev

Lend Hurgadasse

24.10 otselend Tallinnast Hurghadasse, koguneme lennujaama kell 6.00

Välja lendame Tallinna Lennujaamast kell 08:20, lend BT7783.

Hurghadasse kohale jõuame kell 13:40

Vastu tuleb buss, mis viib meid hotelli. Majutume ja sööme õhtust hotellis Tiba Rose.

2.päev

Kairo

Pärast hommikusööki alustame sõitu Egiptuse pealinna Kairosse, mis on Aafrika suurim ja kuulub ligi 30 miljoni elanikuga 10 maailma suurima linna hulka. Esmalt külastame Suurt Egiptuse muuseumi, kus asub maailma suurim vaaraode muististe kogu, mis ulatub predünastilisest perioodist kreeka-rooma ajastuni.

Muuseumi „kroonijuveeliks” on Tutanhamoni hauakambri leiud. Muuseumisse võiks jääda päevadeks, aga katsume 3 tunniga kerge ülevaate saada. Seejärel sõidame hotelli, sööme õhtust.

Kell 19.30 on soovijatel võimalus osa saada juba James Bond filmis (Spioon, keda me armastasime – 1977) kuulsust kogunud valgus- ja heli etendusest Giza püramiidide ja sfinksi juures.

Heli- ja valgusshow lisatasu on 27-30 €

3.päev

Kairo

Pärast hommikusööki on meil järgnevad 2 tundi sisustatud linnaekskursiooniga kus, külastame Muhamed Ali mošeesd ja koobaskirikut. 1816 ehitatud Muhammad Ali Pasha suur mošee on üks olulisemaid Kairo moslemi arhitektuuri vaatamisväärsusi. Koobaskirik on hiiglaslikku looduslikku koopasse rajatud kopti kirik, mis mahutab kuni 20 000 usklikku. Koopa seinu kaunistavad reljeefid, mis kujutavad stseene Piiblist. Edasi käime Salah El Dini tsitadellis. Sööme lõunat.

Seejärel sõidame Aleksandriasse. Öömaja ja õhtusöök Aleksandrias.

4.päev

Aleksandria – El Sogafa katagombid

Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Aleksandrias, mis on suuruselt II linn Egiptuses. Esmalt vaatame lummavat Montaza kuninglikku paleed mere kaldal (tõenäoliselt sisse ei saa) ja siis siirdume lõunale. Edasi viib tee meid otse maa alla. Järgneva tunni vältel vaatama Kom El Shoqafa katakombe, mida liigitatakse keskaja seitsme maailmaime hulka. Ajalooline arheoloogiline ala, Nekropol, koosneb hauakambritest, kujudest ja vaaraode matusekultuse arheoloogilistest objektidest, millel on hellenistliku ja varajase Rooma mõju. Katakombid avastati juhuslikult aastal 1900, kui eesel kadus läbi maa. Järgmine objekt – Kom EL Dekka (araabia keeles rusumägi või pinkidega küngas) on ahreoloogiline ala, kus 1960 juhuslikult leiti pinnase alla mattunud roomaaegse linna varemed, vaatame amfiteatrit. Edasi lähme vaatama Qaitbay kindluslossi. Sultan Qaitbey ehitas selle 14. sajandil, et kaitsta Aleksandriat Otomani impeeriumi vallutajate eest. 1882 sai kindlus tugevalt kannatada võitluses brittide ülemvõimu vastu ning ehitati hiljem uuesti üles. Viimaks külastame moodsat klaasskulptuuri meenutavat Aleksandria raamatukogu. Seejärel alustame tagasiteed Kairosse. Hotelli jõuame õhtusöögi ajaks.

5.päev

Al-Fayyum, Tunise küla, keraamika ja käsitöölised

Peale hommikusööki alustame sõitu Tunise külla, kus külastame keraamika kooli, soovijad saavad ka ise kätt proovida. Teeme külas jalgsiekskursiooni, on võimalus osta kohalikku käsitööd.

Seejärel käime Fayyumi kunstikeskuses ja külastame karikatuurimiiseumi, sööme lõunat.

Õhtul on soovijatel võimalik käia Egiptuse suuruselt kolmanda Qarouni järve ääres, mis on talvituspaigaks lõunast ja põhjast Egiptusesse rändavatele veelindudele. Soovijatel on võimalik teha linnuvaatlust lisatasu eest 10 eur inimese kohta.

Öömaja ja õhtusöök on Al-Fayyumis.

6.päev

Wadi el Rayyami rahvuspark

Pärast hommikusööki sõidame Jeepidega Wadi el Rayyami rahvusparki, mis on osa ilusast oaasist keset näiliselt elutut kõrbe. Seal asuvad Egiptuse suurimad ja kaunimad joad. Hästi niisutatud ala on koduks haruldastele linnuliikidele, kes pesitsevad kohalike järvede kallastel. Põhjajärv asub lõunapoolsest kõrgemal, mistõttu on neid ühendaval kanalil arvukalt jugasid. Need on mitme meetri kõrgused ja tõusevad ootamatult pillirooga kaetud kanalikäänakute tagant välja. Edasi suundume Wadi Al Hitanisse – vaalade orgu, mis kanti 2005 UNESCO maailmapärandi nimistusse, kuna seal leidub sadu vaala kuival maal elanud eelaste fossiile. Peale kerget kehakinnitust lähme imetlema Mudawarra künkaid ning maagilist järve. Seejärel alustame tagasiteed Kairosse hotelli, kuhu jõuame õhtusöögi ajaks.

7.päev

Püramiidid

Pärast hommikusööki pakime asjad ja kell 8.00 sõidame välja. Tänane päev on meil pühendatud tervenisti erinevatele püramiididele, mis ei asu üksteisest eriti kaugel ja on kõik Niiluse kaldal. Alustame kõige kuulsamate Giza püramiide ja Sfinksiga. Giza monumentaalsed ehitised kuuluvad antiikaja ajastu 7 maailmaime hulka. Edasi tutvume kaua suletud olnud 60m kõrguse Džoseri püramiidiga, kuhu läheme ka sisse. Džoser oli esimene Egiptuse kuningas, kes laskis endale püramiidi ehitada. Vaatame Punast püramiidi, mis on üks vanimaid nekropole Egiptuses. Selle sisemust ei ole veel põhjalikult uuritud, kuid sealt on leitud kuninglike naiste hauakambreid. Sealt suundume vaatama Seneferu Bent püramiidi, mis on ehitatud Vana Kuningriigi vaarao Sneferu ajal. Ning on ainulaadne näide varajase püramiidi arengust Egiptuses. Ta sai oma nime sellest, et püramiidi ülemine osa on ehitatud väiksema nurgaga, kui alumine. Väärikate püramiidide rea lõpetab Must püramiid. Algselt kandis püramiid nime Amenemhet on Mighty, hiljem hakati püramiid mustaks nimetama, kuna see on tumedate lagunenud rususeintega. Must püramiid oli esimene, kus maeti nii vaarao ise kui ka tema naised. Kell 16.00 alustame sõitu Kairo raudteejaama. Kell 19.45 väljub rong Kairost Aswani, sõit kestab 13 tundi, kuid püüame sellel ajal magada. Õhtust ja hommikust sööme rongis.

8.päev

Assuan

Kell 9.25 jõuab rong Assuani, buss on juba vastas, et kohe sõita esimesele vaatamisväärsusele, milleks on kohalik Nuubia muuseum. 1960 rajatud uus Assuani pais tekitas ulatuslikud üleujutused Niilusel, mis jätis mitmeid ajaloolisi paku, iidseid templeid, vanu asulaid ja muid väärtuslikke muistiseid püsivalt vee alla. Muuseum rajati Nuubia (kullamaa või mustade meeste maa) monumentide päästmise rahvusvahelise kampaania käigus. Järgnevalt lähme paadile, et sõita Aglika saarele, kus asub Philae templikompleks. Tempel toodi ära tema esialgsest asukohast, kuna see ujutati tammi ehitamise käigus üle. Peatemplit – Isise templit kasutati kristluse algaastatel ka kristliku kirikuna. Seejärel sõidame paadiga botaanikaaia saarele. See on kaunis, rohelust ja huvitavaid taimi täis saar, mis mõjub kõrbemaastiku kõrval nagu paradiisiaed. Õhtuks jõuame Assuani hotelli, toimub rahvusõhtu õhtusöögi, rahvuslike laulude ja tantsudega.

9.päev

Aswan – Abu Simbel

Vaatame Abu Simbeli kahte kaljutemplit. Kaksiktemplid raiuti algselt mäeküljest välja 13. sajandil eKr, need on püsiva monumendina pühendatud kuningas Ramses II-le ja tema abikaasa Nefertarile. Peatempliga mälestatakse Ramsese võitu Kadesi (tänapäeva Süürjas Libanoni piiri lähedal) lahingus. Mainitud lahing toimus Ramses II juhitud Egiptuse Uue Kuningriigi ja Muwatalli II juhitud Hetiitide impeeriumi vägede vahel. Arvatakse, et see oli läbi aegade suurim vankrilahing, milles osales kokku 5000 – 6000 sõjavankrit. Templite kompleks viidi 1968. aastal täielikult ümber Nuubia monumentide päästmise rahvusvahelise kampaania raames, päästetöid juhtis Poola arheoloog Kazimierz Michałowski. Tagasiteel vaatame kuulsat Assuani tammi. Jõuame hotelli, sööme õhtust ja seejärel teeme ekskursiooni õhtuses Assuani linnas, kus saame ka sisseoste teha.

10.päev

Kom Ombo – Edfu

Kell 9.00 sõidame välja. Esimeseks vaatamisväärsuseks on omalaadne Komo Ombo kaksiktempel, mis on pühendatud 2 jumalale – Sobekile ja Horusele. Sobeki seostatakse Niiluse krokodilli või Lääne-Aafrika krokodilliga ning on kujutatud krokodillina või krokodillipeaga inimesena. Sobekit seostati ka vaarao jõu, viljakuse ja sõjalise võimekusega. Templist võib leida suurepärase krokodilli muumiate kogu. Horos (ladina keeles Horus) on egiptuse mütoloogias kulli- või pistrikupäine taeva ja päikesejumal. Seejärel jätkame sõitu Luxori suunas, peale 2 tunnist sõitu teeme peatuse. Läheme vaatama Ptolemaiose kuningriigi ajal aastatel 237–57 eKr ehitatud Edfu templit ehk Horuse templit, mida peetakse üldiselt kõige paremini säilinud Vana-Egiptuse pühamuks. 200 aasta jooksul oli ehitis maetud peaaegu 40 jala (12 meetri) kõrbeliiva ja Niiluse muda alla, mis aitas uskumatult säilitada selle peaaegu täiuslikult! Peale kehakinnitust lõuna ajal jätkub sõit Luxorisse, kus sööme hotellis õhtust.

11.päev

Luxor

Päikesetõusu ajal on võimalus lisatasu (90 eurot) eest käia kuumaõhupalliga linna kohal sõitmas.

Pärast hommikusööki sõidame vaatama Memnoni kolosse – kahte vaarao Amenhotep III massiivset kivikuju, mis seisavad Teeba nekropoli suurima templi Amenhotep III maavärinas hävinud templi ees. Need on seisnud alates aastast 1350 eKr ning olid hästi tuntud ka vanadele kreeklastele ja roomlastele. Seejärel vaatame Kuningate orus kuulsate valitsejate hauakambreid, selleks kulub 1,5 tundi. Pärast seda suundume uudistama kuulsa Egiptuse naisvaarao Hatshepsuti mälestustemplit. See asub Luxori linna vastas ja seda peetakse iidse arhitektuuri meistriteoseks. Templi kolm massiivset terrassi tõusevad kõrbepõhjast kõrgemale Deir el-Bahari kaljudesse. Käime veel kivimeistrite poes ning siis sõidame paadiga lähedal olevale Niiluse saarele, kus on banaani istandus. Seal veedame tunni. Pärast lõunasööki suundume kuulsasse Karnaki templise, mis koosneb tänapäeval templite ja muude ehitiste varemetest. Kompleksi ehitamist alustati Senusret I valitsusajal 20. sajandil eKr. Enamik tänapäevani säilinud ehitistest pärineb Uue riigi ajast. Seejärel läheme hotelli ja sööme õhtust.

12.päev

Luxor, Dendere, Hurghada

Päeva alustame suurejoonelise Luxori templiga tutvumisega, mis ehitati uue kuningriigi ajal. See oli omamoodi sfinksidega ääristatud tänav, mida tempel jagas Karnaki templiga. Templi ehitasid kaks vaaraod – Amenhotep III ja Ramses II, kes ehituse lõpule viis. Sööme bussis kerge lõunaeine ja suundume ühte Egiptuse ilusamasse ja paremini säilinud Dendera templisse, seal veedame 2 põnevat tundi. Seejärel alustame 3 tunni pikkust sõitu Hurghadasse, juba tuttavasse Tiba Rose” hotelli, kus sööme õhtusööki.

13.päev

Hurghada

Veedame aega rannas või basseini ääres. Kell 14:00 teeme Hurghada linnaekskursiooni ja poodides käimise. Hinnas on hommiku, lõuna ja õhtusöök.

14.päev

Äralend

Ärasõit lennujaama algab kell 11.20 ja lend Tallinna väljub kell 14:40. Eestisse jõuame 6.novembril kell 20.15.

1.päev

Lend Hurgadasse

24.10 otselend Tallinnast Hurghadasse, koguneme lennujaama kell 6.00

Välja lendame Tallinna Lennujaamast kell 08:20, lend BT7783.

Hurghadasse kohale jõuame kell 13:40

Vastu tuleb buss, mis viib meid hotelli. Majutume ja sööme õhtust hotellis Tiba Rose.

2.päev

Kairo

Pärast hommikusööki alustame sõitu Egiptuse pealinna Kairosse, mis on Aafrika suurim ja kuulub ligi 30 miljoni elanikuga 10 maailma suurima linna hulka. Esmalt külastame Suurt Egiptuse muuseumi, kus asub maailma suurim vaaraode muististe kogu, mis ulatub predünastilisest perioodist kreeka-rooma ajastuni.

Muuseumi „kroonijuveeliks” on Tutanhamoni hauakambri leiud. Muuseumisse võiks jääda päevadeks, aga katsume 3 tunniga kerge ülevaate saada. Seejärel sõidame hotelli, sööme õhtust.

Kell 19.30 on soovijatel võimalus osa saada juba James Bond filmis (Spioon, keda me armastasime – 1977) kuulsust kogunud valgus- ja heli etendusest Giza püramiidide ja sfinksi juures.

Heli- ja valgusshow lisatasu on 27-30 €

3.päev

Kairo

Pärast hommikusööki on meil järgnevad 2 tundi sisustatud linnaekskursiooniga kus, külastame Muhamed Ali mošeesd ja koobaskirikut. 1816 ehitatud Muhammad Ali Pasha suur mošee on üks olulisemaid Kairo moslemi arhitektuuri vaatamisväärsusi. Koobaskirik on hiiglaslikku looduslikku koopasse rajatud kopti kirik, mis mahutab kuni 20 000 usklikku. Koopa seinu kaunistavad reljeefid, mis kujutavad stseene Piiblist. Edasi käime Salah El Dini tsitadellis. Sööme lõunat.

Seejärel sõidame Aleksandriasse. Öömaja ja õhtusöök Aleksandrias.

4.päev

Aleksandria – El Sogafa katagombid

Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Aleksandrias, mis on suuruselt II linn Egiptuses. Esmalt vaatame lummavat Montaza kuninglikku paleed mere kaldal (tõenäoliselt sisse ei saa) ja siis siirdume lõunale. Edasi viib tee meid otse maa alla. Järgneva tunni vältel vaatama Kom El Shoqafa katakombe, mida liigitatakse keskaja seitsme maailmaime hulka. Ajalooline arheoloogiline ala, Nekropol, koosneb hauakambritest, kujudest ja vaaraode matusekultuse arheoloogilistest objektidest, millel on hellenistliku ja varajase Rooma mõju. Katakombid avastati juhuslikult aastal 1900, kui eesel kadus läbi maa. Järgmine objekt – Kom EL Dekka (araabia keeles rusumägi või pinkidega küngas) on ahreoloogiline ala, kus 1960 juhuslikult leiti pinnase alla mattunud roomaaegse linna varemed, vaatame amfiteatrit. Edasi lähme vaatama Qaitbay kindluslossi. Sultan Qaitbey ehitas selle 14. sajandil, et kaitsta Aleksandriat Otomani impeeriumi vallutajate eest. 1882 sai kindlus tugevalt kannatada võitluses brittide ülemvõimu vastu ning ehitati hiljem uuesti üles. Viimaks külastame moodsat klaasskulptuuri meenutavat Aleksandria raamatukogu. Seejärel alustame tagasiteed Kairosse. Hotelli jõuame õhtusöögi ajaks.

5.päev

Al-Fayyum, Tunise küla, keraamika ja käsitöölised

Peale hommikusööki alustame sõitu Tunise külla, kus külastame keraamika kooli, soovijad saavad ka ise kätt proovida. Teeme külas jalgsiekskursiooni, on võimalus osta kohalikku käsitööd.

Seejärel käime Fayyumi kunstikeskuses ja külastame karikatuurimiiseumi, sööme lõunat.

Õhtul on soovijatel võimalik käia Egiptuse suuruselt kolmanda Qarouni järve ääres, mis on talvituspaigaks lõunast ja põhjast Egiptusesse rändavatele veelindudele. Soovijatel on võimalik teha linnuvaatlust lisatasu eest 10 eur inimese kohta.

Öömaja ja õhtusöök on Al-Fayyumis.

6.päev

Wadi el Rayyami rahvuspark

Pärast hommikusööki sõidame Jeepidega Wadi el Rayyami rahvusparki, mis on osa ilusast oaasist keset näiliselt elutut kõrbe. Seal asuvad Egiptuse suurimad ja kaunimad joad. Hästi niisutatud ala on koduks haruldastele linnuliikidele, kes pesitsevad kohalike järvede kallastel. Põhjajärv asub lõunapoolsest kõrgemal, mistõttu on neid ühendaval kanalil arvukalt jugasid. Need on mitme meetri kõrgused ja tõusevad ootamatult pillirooga kaetud kanalikäänakute tagant välja. Edasi suundume Wadi Al Hitanisse – vaalade orgu, mis kanti 2005 UNESCO maailmapärandi nimistusse, kuna seal leidub sadu vaala kuival maal elanud eelaste fossiile. Peale kerget kehakinnitust lähme imetlema Mudawarra künkaid ning maagilist järve. Seejärel alustame tagasiteed Kairosse hotelli, kuhu jõuame õhtusöögi ajaks.

7.päev

Püramiidid

Pärast hommikusööki pakime asjad ja kell 8.00 sõidame välja. Tänane päev on meil pühendatud tervenisti erinevatele püramiididele, mis ei asu üksteisest eriti kaugel ja on kõik Niiluse kaldal. Alustame kõige kuulsamate Giza püramiide ja Sfinksiga. Giza monumentaalsed ehitised kuuluvad antiikaja ajastu 7 maailmaime hulka. Edasi tutvume kaua suletud olnud 60m kõrguse Džoseri püramiidiga, kuhu läheme ka sisse. Džoser oli esimene Egiptuse kuningas, kes laskis endale püramiidi ehitada. Vaatame Punast püramiidi, mis on üks vanimaid nekropole Egiptuses. Selle sisemust ei ole veel põhjalikult uuritud, kuid sealt on leitud kuninglike naiste hauakambreid. Sealt suundume vaatama Seneferu Bent püramiidi, mis on ehitatud Vana Kuningriigi vaarao Sneferu ajal. Ning on ainulaadne näide varajase püramiidi arengust Egiptuses. Ta sai oma nime sellest, et püramiidi ülemine osa on ehitatud väiksema nurgaga, kui alumine. Väärikate püramiidide rea lõpetab Must püramiid. Algselt kandis püramiid nime Amenemhet on Mighty, hiljem hakati püramiid mustaks nimetama, kuna see on tumedate lagunenud rususeintega. Must püramiid oli esimene, kus maeti nii vaarao ise kui ka tema naised. Kell 16.00 alustame sõitu Kairo raudteejaama. Kell 19.45 väljub rong Kairost Aswani, sõit kestab 13 tundi, kuid püüame sellel ajal magada. Õhtust ja hommikust sööme rongis.

8.päev

Assuan

Kell 9.25 jõuab rong Assuani, buss on juba vastas, et kohe sõita esimesele vaatamisväärsusele, milleks on kohalik Nuubia muuseum. 1960 rajatud uus Assuani pais tekitas ulatuslikud üleujutused Niilusel, mis jätis mitmeid ajaloolisi paku, iidseid templeid, vanu asulaid ja muid väärtuslikke muistiseid püsivalt vee alla. Muuseum rajati Nuubia (kullamaa või mustade meeste maa) monumentide päästmise rahvusvahelise kampaania käigus. Järgnevalt lähme paadile, et sõita Aglika saarele, kus asub Philae templikompleks. Tempel toodi ära tema esialgsest asukohast, kuna see ujutati tammi ehitamise käigus üle. Peatemplit – Isise templit kasutati kristluse algaastatel ka kristliku kirikuna. Seejärel sõidame paadiga botaanikaaia saarele. See on kaunis, rohelust ja huvitavaid taimi täis saar, mis mõjub kõrbemaastiku kõrval nagu paradiisiaed. Õhtuks jõuame Assuani hotelli, toimub rahvusõhtu õhtusöögi, rahvuslike laulude ja tantsudega.

9.päev

Aswan – Abu Simbel

Vaatame Abu Simbeli kahte kaljutemplit. Kaksiktemplid raiuti algselt mäeküljest välja 13. sajandil eKr, need on püsiva monumendina pühendatud kuningas Ramses II-le ja tema abikaasa Nefertarile. Peatempliga mälestatakse Ramsese võitu Kadesi (tänapäeva Süürjas Libanoni piiri lähedal) lahingus. Mainitud lahing toimus Ramses II juhitud Egiptuse Uue Kuningriigi ja Muwatalli II juhitud Hetiitide impeeriumi vägede vahel. Arvatakse, et see oli läbi aegade suurim vankrilahing, milles osales kokku 5000 – 6000 sõjavankrit. Templite kompleks viidi 1968. aastal täielikult ümber Nuubia monumentide päästmise rahvusvahelise kampaania raames, päästetöid juhtis Poola arheoloog Kazimierz Michałowski. Tagasiteel vaatame kuulsat Assuani tammi. Jõuame hotelli, sööme õhtust ja seejärel teeme ekskursiooni õhtuses Assuani linnas, kus saame ka sisseoste teha.

10.päev

Kom Ombo – Edfu

Kell 9.00 sõidame välja. Esimeseks vaatamisväärsuseks on omalaadne Komo Ombo kaksiktempel, mis on pühendatud 2 jumalale – Sobekile ja Horusele. Sobeki seostatakse Niiluse krokodilli või Lääne-Aafrika krokodilliga ning on kujutatud krokodillina või krokodillipeaga inimesena. Sobekit seostati ka vaarao jõu, viljakuse ja sõjalise võimekusega. Templist võib leida suurepärase krokodilli muumiate kogu. Horos (ladina keeles Horus) on egiptuse mütoloogias kulli- või pistrikupäine taeva ja päikesejumal. Seejärel jätkame sõitu Luxori suunas, peale 2 tunnist sõitu teeme peatuse. Läheme vaatama Ptolemaiose kuningriigi ajal aastatel 237–57 eKr ehitatud Edfu templit ehk Horuse templit, mida peetakse üldiselt kõige paremini säilinud Vana-Egiptuse pühamuks. 200 aasta jooksul oli ehitis maetud peaaegu 40 jala (12 meetri) kõrbeliiva ja Niiluse muda alla, mis aitas uskumatult säilitada selle peaaegu täiuslikult! Peale kehakinnitust lõuna ajal jätkub sõit Luxorisse, kus sööme hotellis õhtust.

11.päev

Luxor

Päikesetõusu ajal on võimalus lisatasu (90 eurot) eest käia kuumaõhupalliga linna kohal sõitmas.

Pärast hommikusööki sõidame vaatama Memnoni kolosse – kahte vaarao Amenhotep III massiivset kivikuju, mis seisavad Teeba nekropoli suurima templi Amenhotep III maavärinas hävinud templi ees. Need on seisnud alates aastast 1350 eKr ning olid hästi tuntud ka vanadele kreeklastele ja roomlastele. Seejärel vaatame Kuningate orus kuulsate valitsejate hauakambreid, selleks kulub 1,5 tundi. Pärast seda suundume uudistama kuulsa Egiptuse naisvaarao Hatshepsuti mälestustemplit. See asub Luxori linna vastas ja seda peetakse iidse arhitektuuri meistriteoseks. Templi kolm massiivset terrassi tõusevad kõrbepõhjast kõrgemale Deir el-Bahari kaljudesse. Käime veel kivimeistrite poes ning siis sõidame paadiga lähedal olevale Niiluse saarele, kus on banaani istandus. Seal veedame tunni. Pärast lõunasööki suundume kuulsasse Karnaki templise, mis koosneb tänapäeval templite ja muude ehitiste varemetest. Kompleksi ehitamist alustati Senusret I valitsusajal 20. sajandil eKr. Enamik tänapäevani säilinud ehitistest pärineb Uue riigi ajast. Seejärel läheme hotelli ja sööme õhtust.

12.päev

Luxor, Dendere, Hurghada

Päeva alustame suurejoonelise Luxori templiga tutvumisega, mis ehitati uue kuningriigi ajal. See oli omamoodi sfinksidega ääristatud tänav, mida tempel jagas Karnaki templiga. Templi ehitasid kaks vaaraod – Amenhotep III ja Ramses II, kes ehituse lõpule viis. Sööme bussis kerge lõunaeine ja suundume ühte Egiptuse ilusamasse ja paremini säilinud Dendera templisse, seal veedame 2 põnevat tundi. Seejärel alustame 3 tunni pikkust sõitu Hurghadasse, juba tuttavasse Tiba Rose” hotelli, kus sööme õhtusööki.

13.päev

Hurghada

Veedame aega rannas või basseini ääres. Kell 14:00 teeme Hurghada linnaekskursiooni ja poodides käimise. Hinnas on hommiku, lõuna ja õhtusöök.

14.päev

Äralend

Ärasõit lennujaama algab kell 11.20 ja lend Tallinna väljub kell 14:40. Eestisse jõuame 6.novembril kell 20.15.

24.Oktoober - 6.November 2024
24.Oktoober - 6.November 2024
24.Oktoober - 6.November 2024
24.Oktoober - 6.November 2024
24.Oktoober - 6.November 2024
24.Oktoober - 6.November 2024