Tallinnast, Rakverest, Sauelt
Väljumine
1 päev
Reisi kestvus
VÄLJUMINE/TAGASITULEK Rakverest, Tallinnast ja Sauelt
HIND 149€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 9:15 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne väljumist
HIND SISALDAB
Bussisõitu Pääsmeid
Lõunat sööme saarevahi juures Proffessionaalset kohaliku giidi ja reisisaatjat

 

Sõidame kaatriga laiule ja teeme ekskursioonid loodusgiid Peeter Vissakuga. Sööma saarevahi juures lõunat. Saarelt ära sõites sõidame vaatama, kas näeme ka hülgeid.

Viirelaid on 87 hektari suurune laid Muhu kagurannikul Suures väinas. Saare rannajoone pikkus 6,77 kilomeetrit. Viirelaid on madal, tasane ja võsastunud. Saar kuulub Väinamere hoiuala koosseisu ja on looduskaitse all. Viirelaid on meresõitjatele ammu tuntud orientiir, mis juhatab lõuna poolt tulijaile teed Viire kurgu kaudu Väinamerre. Saart on esmakordselt mainitud 1556. aastal, kuid räägitakse, et 1227. aasta talvel mandrilt üle merejää saari alistama ja esmalt Muhu linnust võtma tulnud ristisõdalased teinud Viirelaiul peatuse puhkuseks ja palvetamiseks. Saare kirdeosas paikneb Viirelaiu tuletorn punase laternaruumi ja rõduga silindriline metalltorn, milles tänu päikese- ja tuuleenergiale töötab automatiseeritud valgus- ja kontrollsüsteem. Viirelaiu tuletorn on Eestis teadaolevalt vanim metalltuletorn. Saare asukad on läbi ajaloo olnud tuletornivahid ja teised majakaga seotud teenistujad.

Kuigi saar on üksildane, on siin suviti peale inimeste veel 500 lammast. Metsik loodus, tuulest räsitud kadakad, rahu ja vaikus.

Algus

9.15 Väljasõit Rakvere bussijaama parklast

10.45 Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt
11.15 võtame inimesed Saue Olerexi bensiinijaama juurest peale
Sõidame paadiga Viirelaiule ja teeme saarel eksursiooni loodusgiid Peeter Vissaku juhendamisel. Sööme lõunat. Tagasiteel sõidame saarevahiga koos hülgeid otsima, suure tõenäosusega ka näeme neid
19.45 oleme Sauel
20.15 Tallinnas

Lõpp

21.30 Rakveres