VÄLJUMINE Rakvere-Tallinn-Pärnu
HIND 0€ /inimese kohta. Hind sisaldab viisat
VÄLJUMISAEG Kell 8:00 – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi.
HIND SISALDAB
Bussireisi. Proffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat
Hommiku ja lõunasööki Kõiki sissepääse
Ööbimine 3* hotellides Viisa hinnas!

Teeme ekskursiooni Minskis, kus vaatame kõiki tuntud vaatamisväärsusi. Külastame ka Valgevene
tuntuimaid vaatamisväärsusi – Nesvizh`i Kindluset ja Radzivilli paleed ja Mir`i kindluse kompleksi koos sealse paleega. Lisaks külastame maakultuuri muuseumi “Dudutki” mitmete toredate töökodadega. Üks päev on pühendatud tutvumisele loodusega – teeme giidiga retke Naliboki kaitsealal ja käime turismitaludes.

Kõik ööbimised on 3 tärni hotellides, hommikusöögid rootsi lauas. Hind on 448+ viisa, vaja on ka kindlustust. Hind sisaldab kõiki sissepääse ja hommiku- ning lõunasööki kõikidel ekskursioonipäevadel, professionaalset kohalikku giidi ja eesti keelset reisisaatjat.

Reis toimub:

1.päev

Sõidame välja kell 8.00

Teeme teel mõned peatused söömiseks ja sirutamiseks. Õhtul jõuame Minskisse, ööbime 3 tärni hotellis.
2.päev

– Sööme hommikust

Alustame oma ekskursioone vaatamisväärsuste külastamisega Minski ümbruses – Keskne Raudteejaama väljak, “Linna väravate” kompleks; Nezavisimosti väljak: Valitsuse hoone, Saint Simeoni ja Elena kirikud, maaalune kaubanduskeskus “Stolitsa”, Nezavisimosti avenüü; Svoboda väljak. Edasi suundume “Ülalinna”, kus vaatame raekoda, Ortodoksi Püha Vaimu Katedraali (XVII sajand), Õnnistatud Neitsi Maarja katoliku katedraali (XVIII sajandi algus). Käime Oktoobri väljakul, kus asub Valgevene Vabariigi presidendi palee kirjaga “Valgevene tee algus” siis läheme Võidu Väljakule. Seejärel tõuseme Rahvusraamatukogu vaateplatvormile, kust avaneb vaade linnale.

Edasi sõidame ekskursioonile maakultuuri muuseumisse “Dudutki”

Alustame lõunasöögia tavernis.

Muuseumis vaatame järgmisi huviväärsusi:

– tuuleveski ja “Zavoznik Hut” (sisustatud möldri naise töökohana);

– Püha Ioann’i kirik traditsioonilise puuarhitektuuriga;

– “Meistrite linn” kus töökodades on võimalik tutvuda traditsioonilise Valgevene käsitööga – vanutamine, pottsepatöö, tisleritöö, kõrte punumine, sepatöö. On võimalus osta nende meistrite tööde saadusi;

Pagaritöökoda (koos maitsmisega);

– Viinakoda (koos maitsmisega);

– vanade autode näitus;

– taluõu (lehmad, lambad, kitsed, kuldid, jaanalinnud, küülikud), tall. Võimalus sõita troskaga või ratsutada.

Vaba aeg või ekskursioon oma valikul: Rahvakunstimuuseum (http://www.artmuseum.by/)

Tagasipöördumine hotelli.

3.päev

- Hommikusöök hotellis

Sõidame Nesvizh`i ekskursioonile: raekoda (kõige vanem säilinutest Valgevenes), XVI sajandi kaubateed, Slutskaya Brama (linnavärav XVIII sajandil), monument filosoofile ja esimesele trükkalile Symon Budny. Teeme ekskursiooni tähtsaimas katoliku kirikus (vanasti Jesuiitlik) Jumala Ihu XVI sajandist, külastame samuti Radzivills’ hauakambrit.

Teeme ekskursiooni Nesvizh`i Kindluses ja Radzivilli palees (kuld-, atamani-, jahi-, ballisaalid, arsenal, maja kabel, vürsti ja vürstinna kabinetid, galerii.

Lõuna restoranis

Edasi sõidame Miri, kõigepealt teeme ekskursiooni Mir`i linna ümbruses: Ortodoksi Püha Vaimu kirik, Katoliku Püha Nikolay kirik, Mir`i kindluse kompleksi kaitserajatised: edela ja keskne torn, mis on osaliselt säilinud XVI sajandist, galeriid, sisehoov. Teeme ekskursiooni Mir Kindluse kompleksi palees, kus näeme restaureeritud interjööriga ballisaali, jahisaale, vürsti kabinetti, kööke, panipaiku, ekspositsiooni ruume. Külastame ka kiriku krüpti Svyatopolk-Mirskys.

Seejärel sõidame tagasi Minskisse, ööbimine hotellis

4.päev

Hommikusöök hotellis.

Sellel päeval sõidame ekskursioonile Volozhynskiya Hascintsy rohelisse vööndisse. Külastame

Naliboki kaitseala – teeme giidiga retke ökorajal.

Sööme lõunat “Nalibokskie vasilki” turismitalus, mis on spetsialiseerunud looduse vahendamisele, vestleme pererahvaga. Seejärel külastame loomingulisele turismile spetsialiseerunud talu “Martsinova Gus”, mis pakub mitmeid töötubasid “Islach”, “Mir pchol”, “Ecoflora”, “Ganka” etc.)

Sõidame tagasi Minskisse ja läheme oma hotelli.

5.päev

- Hommikusöök hotellis, check out.

Tagasisõit Eestisse