Tallinnast, Paidest
Väljumine
1 päev
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinnast ja Paidest
HIND 66€ /inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 8:15 – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne väljumist
HIND SISALDAB
Kohalik professionaalne reisijuht Bussisõitu
Lõuna TÜ kohvikus Kõiki sissepääse

Alustame ekskursiooniga Toomemäel kunagises Tartu Toomkiriku hoones asuvas Tartu Ülikooli Muuseumis. Kuuleme nii keskaegse Toomkiriku kui ka ülikooli ajaloost ning lugusid tudengielust. Käime põhjaliku uuenduskuuri läbinud ülikooli varakambris ja Hullu Teadlase kabinetis.

Tartu Ülikooli muuseumist läheme üle inglisilla tähetorni. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Tartu tähetorni olulisim eksponaat on maailmakuulus Fraunhoferi teleskoop. Peale hinnaliste teadusriistade kollektsiooni ning informatiivsete ja interaktiivsete ekraanide avaneb tähetorni teleskoobitornist vaade kaunile Tartule.

Pärast lõunasööki läheme Tartu Ülikooli kunstimuuseumi, mis ainsana Eesti muuseumidest eksponeerib antiikkunsti. Näeme kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid. Ekspositsiooni taustaks on 1868. aastal tehtud pompei stiilis ornamentaalsed maalingud saalide seintel. Käime ka muumiakambris ehk Egiptuse hauakambrist inspireeritud püsinäitusel, kus on eksponeeritud kõik kunstimuuseumi ehtsad Egiptuse muumiad. Egiptuse hauakambritest inspireeritud seinamaalingud jutustavad lugusid vanade egiptlaste ihaldatud hauatagusest elust ja matustega seotud rituaalidest. Avatud on ka surimaskide näitus “Surma pale. Elu vägi surimaskides” on pühendatud elu mälestustele ja väärtusele.

Reis toimub: 26.November 2021

Algus

8.15 sõidame välja Tallinnast

9.25 sõidame välja Viljandist Bussijaama juurest
10.30 Tarutus
11.10 -12.10 Tartu Ülikooli muuseum kell
12.30 –13.30 Tähetornis
14.00 –15.00 TÜ kohvikus
15.30- 16.30 Kunstimuuseum

Lõpp

18.45 Tallinnas

Tartu Ülikool
26.November 2021