Rakverest
Väljumine
1 päev
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Rakverest
HIND 98€ /inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 8:15 – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne väljumist
HIND SISALDAB
Kohalik professionaalne reisijuht Bussisõitu
Lõuna Lennusadama kohvikus Maru Kõiki sissepääse

Paks Margareeta ehitati juba peaaegu 500 aastat tagasi. Siis oli siin linnakindlustus, kus valvati, et sissetungijad linna ei pääseks. Hoonet on mitu korda ümber ehitatud ja muuseumis on näha vanade müüride varemeid. Paksu Margareeta torni kõrvalt, Suurest Rannaväravast veeti linna kaupa, mis oli laevadega sadamasse toodud. Praegu asub siin meremuuseum, kus näeb Eestist leitud kõige vanemat, umbes 700-aastase laeva vrakki. Sellise kujuga laeva kohta öeldakse koge ning need seilasid Põhja- ja Läänemerel. Siin näeb ka koge vraki juurest leitud esemeid, mis näitavad meile, kuidas sel ajal merel näiteks süüa tehti.

Lennusadamas asub Põhja-Euroopa üks kõige uhkemaid meremuuseume. Siin on ehtne allveelaev Lembit 1930ndatest, paadid ja purjekad, sajandivanune aurik-jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184 koopia, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Ümbermaailmareis kollasel allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid muudavad Lennusadama külastuse meeldejäävaks elamuseks kogu perele.

Kadrioru kunstimuuseum on ainus varasemale Euroopa ja Vene kunstile pühendatud muuseum Eestis. Kunagises Vene tsaar Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis eksponeeritakse ja hoitakse Eesti Kunstimuuseumi Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafika, skulptuuri ja tarbekunsti kogusid. Vanade meistrite teoste mõtestamine on ka näituste fookuses. Kadriorus asuv Mikkeli muuseum on pühendatud erakollektsioonide ja kunstikogumise tutvustamisele. Muuseumi püsiväljapaneku moodustab Johannes Mikkeli kogu, vahetuvad näitused toovad publiku ette tänapäevaseid ja ajaloolisi erakollektsioone.

Reis toimub: 23.Oktoober 2022

Algus

8.00 Väljasõit Rakverest

10.00 – 11. 00 ekskursioon Paksus Margareetas
11. 15 – 12.45 ekskursioon Lennusadam ja Suur Tõll
​13.00 – 14.00 Lõuna Lennusadama kohvikus Maru
14.30 – 16.00 ekskursioon Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis
Lõpp

18.00 tagasi Rakveres