Tallinnast, Paidest, Tartust
Väljumine
1 päev
Reisi kestvus
VÄLJUMINE/TAGASITULEK Tallinnast, Paidest ja Tartust
HIND 80€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 8:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne väljumist
HIND SISALDAB
Bussisõitu Pääsmeid
Proffessionaalset kohaliku giidi ja reisisaatjat

 

Setomaa kostipäiv on üks eriline päev, kus Setomaa inimesed avavad oma hooved, et võtta vastu külalisi ja pakkude neile omavalmistatud Setomaa hõrgutisi, mis on vanavanemate retseptide järgi tehtud, käsitööd ja põnevaid esinejaid spetsiaalselt selleks päevaks kokku pandud programmidega. Mikitamäe Vanavalgõ kohvikupidaja Inara kirjeldab seda nii:

“Maja muutub siis muinasjutuliselt mitmevärviliseks- perenaised siblivad rõõmsalt pelmeene meisterdada ning kuumas ahjus küpsetatakse hõrke kooke, pirukaid ja perepetše; kapinurgast otsitakse välja kõige ilusamad laudlinad; ilmavalguse kätte tuuakse hoolikalt hoitud kaunimad kohviserviisid; vaasid täidetakse Setumaa nurmedelt korjatud põllulilledega ning põrandale laotakse põrandatekid; valgete kohvikannude kollektsioon lüüakse läikima ja karmoškalood korratakse veelkord üle.” kohvik Inara

Kui söömisest isu otsas, teeme kolmekordse sootska Aarne Leima juhtimisel ka väikese ekskursioonid, käime Jumalamäeli, Seebikojas, Serga tsässonis, Saatses, Slaabodas. Uurime, millega tegeleb Obinitsas Kauksi Ülle või mida tehakse Rikka Iivani talus.

Algus

8:00 Tallinnast

9.10 Paide Kultuurikeskuse juurest
11.10 Inara Vanavalgõ Kohvitarõ Mikitamäel
Käime veel Jumalamäeli, Seebikojas, Serga tsässonis, Saatses, Slaabodas. Uurime, millega tegeleb Kauksi Ülle või mida tehakse Rikka Iivani talus. Täpne külastuskava selgub juunis-juulis.
19.00 oleme Paide kultuurikeskuse juures
Lõpp

20.10 Oleme tagasi Tallinnas