Pärnust, Rakverest, Tapalt, Paidest
Väljumine
2 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Rakverest, Tapalt, Paidest & Pärnust
HIND 164€ /inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 6:45 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi väljumist
HIND SISALDAB
Bussi ja laevasõitu Kohalikku giidi ja reisisaatja teenust kogu reisi vältel
Öömaja Pidula forelli puhkekülas 2-stes tubades Kahte hommiku, lõuna ja õhtusööki
Kõiki sissepääsupileteid

 

Kohtume Saaremaa giidiga sadamas. Kõigepealt sõidame Orissaare alevikku, kus vaatame kuulsat Orissaare staadionitamme. Seejärel sõidame vaatama väljakaevamise ja osalise taastamise järgus oleva keskaegse ordulinnuse – Maasilinna varemeid. Seejärel vaatame viiest tuuleveskist koosnevat tuulikugruppi – Angla tuulikuid ning pärimuskultuurikeskust. Seejärel vaatame Ojamaa meistrite poolt 13. sajandil ehitatud Karja kirikut, mis on siiani säilitanud oma endisaegse ilme. Lõunasöögi sööme Leisis Sassimajas. Pärast lõunasööki külastame Laugu Klaasikoda, kus klaasikunstnik Peeter Rudaš vormib sulaklaasist erinevaid töövahendeid kasutades unikaalseid klaasobjekte. Seejärel sõidame Pahapilli külla, kus külastame kahte Saaremaale sattunud sakslast Birgit Kutzerad ja Andreas Wittket, kes hakkasid Mustjalas oma suvekodus looduslikest toorainetest erimaitselisi sinepeid tegema. Seejärel vaatame ümbrust Panga pangalt, käime vaatamas Ninase 2 vana pukktuulikut, mis on ümber kujundatud Saaremaa müütilisteks kangelasteks – Eit ja Taat ehk Mustjala rahvariietes Piret ja Suur Tõll. Saaremaa süvasadamat ja Tagaranna kaluriküla, mis olevat üks Eesti ilusaimaid. Sööme õhtust ja ööbime Pidula Forelli Puhkekülas looduskaunis kohas kauni järve kallastel 2-kohalistes tubades.

Järgmisel hommikul sööme tugeva hommikusöögi rootsi lauas ning seejärel sõidame vaatama Odalätsi karstiallikaid, mille veega näo pesemine tagab igavese nooruse. Edasi käime vaatamas Kihelkonna kellatorni, mis on ainulaadne kogu Baltikumis, kuna on vanim säilinud kirikust eraldiseisev kellatorn. Vaatame Tehumardi lahingupaika, siis sõidame Salme külla, kust seitse aastat tagasi avastati maapõuest viikingilaevad, uudistame Jämaja kalmistut, käime ära Sõrve sääre tippus ja Sääre majakas, mis avati külastajatele 2018. aastal. Seejärel suundume Kuressaarde, kus külastame Kuressaare piiskopilinnust, mis on Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus. Sööme lõunat Kessu kohvikus. Siis vaatame veel natuke Kuressaares ringi ning seejärel asume koduteele.

Reis toimub 6-7.Juuli 2021

1.päev

6:45 väljasõit Rakverest

7:45 Väljasõit Paidest
10.15
praam Virtsust Kuivastusse
10.45 kohtumine giidiga, Saaremaa-reisi algus, Orissaare alevik ja Orissaare staadionitamm – Maasi linnus – Angla tuulikud ja pärandkultuurikeskus – Karja kirik
13 – Lõunasöök Leisis Sassimajas.

  • Laugu klaasikoda – Mustjala sinep Pahapilli külas – Panga pank – Ninase tuulikud Eit ja Taat – Saaremaa süvasadam – Tagaranna kaluriküla

18 – ööbimispaika, Pidula forelli puhkekülla, jõudmine. Majutus, õhtusöök.

2.päev

Hommikusöök majutuspaigas

9:00 reisi algus.

  • Odalätsi allikad – Kihelkonna kellatorn – Tehumardi lahingupaik – Salme viikingilaevad – Jämaja kalmistu – Sõrve sääre tipp ja Sääre majakas – Kuressaare piiskopilinnus.

14.15 lõuna Kessu kohvikus.

  • Vaba aeg Kuressaares.

15:45 Väljasõit Kuressaarest
17:00 praam Kuivastust

Lõpp

21:15 Tagasi Rakveres