Rakverest, Tartust, Põlvast, Võrust
Väljumine
3 päeva
Reisi kestvus
Vajalik
Viisa
VÄLJUMINE Rakverest, Tartust, Põlvast ja Võrust
HIND 283€/inimese kohta (+viisa 65€)
VÄLJUMISAEG 8:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi väljumist
HIND SISALDAB
Transport Külastusi
Proffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat

Ööbimine külalistemajades või hostelites 2.kohalistes tubades

Toitlustust ja sissepääse

Teeme ekskursiooni Petseri kloostris – 1473. aastal asutatud ja siiani tegutsevas vene õigeusu mungakloostris. Vaatame kirikuid, suurt kellatorni, vaatame sisse ka maa-alustesse koobastesse, mille kuue tänava seinaniššidesse on alates 16. sajandist maetud üle 10 000 munga ja ülikperekondade liikme. Tutvume endise Setomaa pealinna Petseriga – vaatame luteri kirikut, kunagist Kaitseliidu maja, turgu. Ööbime Pihkvas

Teisel päeval tutvume Pihkva linnaga mida, on kroonikates mainitud juba 903. aastal. Pihkvas on palju vanu kirikuid, kus näeb huvitavaid freskosid ja ikoone. Jalutame suure ja tasase Velikaja jõe kallasel kõrguvas kindluses ja vanalinnas. Tutvume kremliga: kaitserajatised, Püha Kolmainu katedraal, kus asub väidetavalt üks maailma suurimaid ikonostaase. Linnas näeme 14.-16. saj pärinevaid kirikuid, mis ehitatud kreeka eeskujul, ning 17. saj pärinevaid kaupmeeste kivimaju, mis sageli kiriku tornidest kõrgemale ulatuvad. Pärast lõunasööki Pihkvas külastame Miroškini kloostrit. Seejäre sõidame vaatamal Al.Nevski monumenti linna ääres. Teatavasti toimus 1242. aastal Pihkva lähistel suur Jäälahing ordurüütlite vastu, mida juhtis vürst Aleksander Nevski. Sokolihha mäele, oletatava lahingupaiga lähedusse, püstati 1993. aastal võimas 30 m kõrgune mälestussammas – Aleksander Nevski oma družiinaga (autor skulptor J. Kozlov), mis kindlasti tasub vaatamist. Õhtul külastame kaubanduskeskust, soovi korral võib minna samas olevasse veekeskusesse Aquapolis.

Kolmandal päeval sõidame Irboskasse. Siia rajas oma esimese kindlustuse vürst Truvor – aastal 862. Väikejalutuskäik maalilise uhtoru servapidi viib kaldaterrassi kaheteistkümne karstiallika juurde, mille kristallpuhas vesi on kuulus juba üle tuhande aasta. See aitab täituda kõikidel teie soovidel: toob ilu, nooruse, tervise, rikkuse jm. Rohketest soovimistest annavad tunnistust soovilindikesed puude ja põõsaste küljes. Aga paik on imeliselt kaunis. Kohta nimetatakse Slaavi allikateks või ka 12 apostli allikaks. Lõpuks külastame Mõla kalmistut.

Venemaale minnes on vaja passi, mille kehtivus reisi lõppedes oleks veel vähemalt 6 kuud.

Viisa võib ise teha või meie kogume kogu grupi passid kokku ja viime tegemisele, viisa maksab 64 eurot, lisaks peab olema foto 3,5×4,5 cm ja reisikindlustus maksab mõned eurod, võime samuti ise teha. Giid on Aarne Leima.

Reis toimub: 9 – 11.August 2024

1.päev

8:00 Väljasõit Rakverest

lõunaks jõuame Petserisse.
– Kloostri ekskursioon
– lõuna
– jalutuskäik Petseris, vaatame luteri kirikut, kunagist Kaitseliidu maja, turg
– õhtuks Pihkvasse
– õhtusöök(omal käel)
– ööbimine kaheses toas
2.päev

9:00 hommikusöök hotellis

– edasi giidiga linnaekskursioon Pihkvas ja Kremli külastamine
– Lõunasöök Pihkvas
– Miroškini klooster
– Al.Nevski monument linna ääres, Kaubanduskeskus, soovi korral võib minna samas olevasse veekeskusesse Aquapolis
– Õhtusöök omal käel
– Majutus Pihkvas
3.päev

9:00 hommikusöök hotellis

– Irboska kindlus, Slaavi allikad, Truvori linnamägi, Mõla kalmistu
– Lõunasöök Irboskas (või Petseris)
– Kojusõit
9-11.August 2023
9-11.August 2023
9-11.August 2023