VÄLJUMINE Tallinnast & Rakverest
HIND 0€ /inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 6:00 – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi.
HIND SISALDAB
Bussireisi ja laevasõitu Proffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat
Toitlustust 2.korda päevas & Pileteid Pääsmeid muuseumi
Ööbimine 3* hotellis 2.kohalistes tubades Viisad hinnas!
Külastame purskkaevude linna Peterhofi, Kroonlinna, siis jõuame Peterburi. Seal vaatame kõiki suuremaid vaatamisväärsusi nagu Smolnõi, Vassili saar, Peeter Pauli kindlus, Peeter Pauli katedraal, Jänese saar, iisaku katedraal. Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Pavlovskit.

Reis toimub 2021

1.päev

5:00 sõidame välja

Tallinnast Mere Puiestee parklast

6:30 sõidame välja Rakverest

Narvas ületame Venemaa piiri ja alustame reisi Peterburi, idanaabrite metropoli, mis on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikka ja köitva ajaloo poolest. Teel räägime paikkonna ajaloost ja paljudest ajaloolistest seostest ka Eestiga. Esmalt aga sõidame purskkaevude linna Peterhoffi , ehk Venemaa Versaillesse,kus tutvume keiserliku suveresidentsiga ja jalutame ühes maailma kauneimas pargis, kus saame imetleda 18-19 sajandi arhitektuuri ning imelist pargikujundust.
Vaba aeg lõunapausiks ja suveniiride soetamiseks. Edasi suundume Kroonlinna , kus ootab meid võimas bütsantslik Merekirik , Peetri park, L.Koidula viimane elupaik ja palju muud huvitavat. Teel Peterburi südalinna poole, mis on kui üks suur vabaõhumuuseum oma ainulaadse arhitektuuri ja ajalugu täis tänavatega, üldtutvustav bussiekskursioon.
Majutume hotelli, samas ka ettetellitud õhtusöök.
2.päev

– Hommikusöök hotellis.

Seejärel jätkub linnaekskursioon bussiga: Smolnõi uhke klooster, graniiti aheldatud Neeva jõe kaldapealne, kus asuvad ühed maailma suurimad muuseumid ja kirikud, Vassili saar oma Ülikooli kaldapealsega, Peeter Pauli kindlus Jänese saarel, kus linn 27. mail 1703 oma alguse sai ja kus Peeter Pauli katedraalis asuvad Romanovite hauad. Lõunapaus. Seejärel ekskursioon maailmakuulsas kunstimuuseumis Ermitaas, kus on üle 3 miljoni eksponaadi. Laevasõit Neeval ja kanalitel. Laevaga saab sõita sobivate ilmaolude veetaseme korral.
Õhtul vaba aeg.
3.päev

- Hommikusöök hotellis

Jätkub Peterburi linnaekskursioon bussiga: Nevski prospekt , Senati väljak , Vaskratsanik , Iisaku väljak . Külastame 18. sajandi Peterburi maketti Petrovskaja Akvatoria, kus näeme omaaegset Peterburi ja ka ümberkaudseid suvelosse. Avatud alles 2014 aastal. Seejärel külastame uhket Iisaku katedraali ja ka Eesti Jaani kirikut , kus alates 1860 aastast on asunud kohalike eestlaste hingekodu kui ka kultuurikeskus, millega on seotud paljud tolleaegsed tuntud kultuuritegelased. Õhtul võimalik nautida ühist rahvuslikku söömaaega koos muusikaga
4.päev

- Hommikusöök hotellis

Pärast seda lahkume ja sõidame Pavlovskisse, endisesse mõisa, mille Katariina ll kinkis oma pojale Paulile, tema poja-samuti tulevase tsaari Aleksandri sünni puhul. Paulil oli selleks ajaks juba valdus ka Gatšinas ja Pavlosk jäi peamiselt tema sakslannast abikaasa Maria Fjodorovna omandiks, kes kujundas sellest suurepärase lossi-ja pargikompleksi, mis paistab silma erilise maitsekuse poolest. Kogu kompleks on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Enne koduteele asumist külastame kaubanduskeskust, kus saab ka kodustele midagi meelepärast kaasa osta. Koju tagasi jõuame hilisõhtul.