VÄLJUMISE / TAGASITULEK Rakvere
HIND /inimese kohta
VÄLJUMISAEG kell 8:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi väljumist
HIND SISALDAB
Proffessionaalset kohaliku giidi ja reisisaatjat Transporti
Sissepääsu muuseumidesse

Jõuame Pärnusse Endla teatri juurde (tasuta parkimine 3h). Jalgsi linnaekskursioon ca 1h (Vallikäär, Tallinna värav, kesklinn) Teeme söögipaus.  Seejärel toimub väljasõit Valgeranda, kus muuhulgas külastame villa Antropovit, mis oli kunagine Kommunistliku partei suvila. Sõidame Audrusse ja külastame ka Tamme talu.

Sealt edasi sõidame Tõstamaale, kus tutvume Lind rabaga, külastame Püha Kolmainsuse apostlik-õigeusu kirikut, Tõstamaa mõisa ja palju muud…v.t Päevakavast

Reis toimub: 2021 

1

8:00 Väljasõit Rakverest

2

10:00 Jõuame Pärnu

  • Endla teatri juurde (tasuta parkimine 3h). Jalgsi linnaekskursioon ca 1h (Vallikäär, Tallinna värav, kesklinn)
3

11:00 – 11:45: Lõuna

söögipaus (kohas ja summas võimalik eelnevalt kokku leppida. Variandid on nt Postipoiss, Nikolai Lehtla või mõni muu kesklinnas asuv söögikoht). Selle võime ka vahele jätta, sest Tamme talus on võimalik tellida teed ja pirukat.
4

11:45: Väljasõit

Sõit kulgeb linnast välja Lihula suunas Valgeranna kaudu. Valgerannas asus Kommunistliku partei juhtide suvila Villa Andropof, kus tänapäeval asub hotell. Valgerannas asus samuti ka üle Nõukogude liidu kuulus laager. Samas laagris hakati esimesena korraldama rokk-kontserte. Valgerannas asub ka Pärnumaa hetkeseisuga suurim golfiväljak, mille radu saame bussiaknast imetleda. Teisele poole teed jääb Audru polder, mis on oluliseks peatuspaigaks rändlindudele.

Sõidame Audrusse sisse mööda vana alleed, mis viis mõisa suvemajja. Teele jäävad tõllakuur, teenijate maja, mõisapark, mõisa peahoone kunagine asukoht, mõisavalitseja maja, kus praegu asub muuseum, ait ja kirik.

5

12:30 – 13:45: Tamme talu

Perenaise saatel tutvume Tamme talu ürdiaias kasvavate taimedega ning nende kasutamisvõimalustega. Soovi korral on võimalik tellida ürditeed ja –pirukat. Talupoe külastamise võimalus.
6

13:45: Tõstamaa

Teeme väikese peatuse unikaalse Lindi raba juures. Lindi raba on huvitav seetõttu, et seal on esindatud 20 erinevat metsatüüpi ning  seal esineb nii rabadele kui rannikualadele omaseid linnuliike. Vaatetornist avaneb maaliline vaade rabale. Vaatetorn ei ole kõrge ja on tugeva konstruktsiooniga. Metsaalune on avar.
7

14:30 – 15:00: Pootsi-Kõpu Püha Kolmainsuse apostlik-õigeusu kirik

Tutvume kiriku arhitektuuriga, siseneme pühakotta. Kirik ja koht ise on märkimisväärsed seetõttu, et siin sündis Eesti Apostliku-õigeusu kiriku esimene piiskop Platon (Paul Kulbusch).
8

15:30 – 16:00 : Hiline lõuna Tõstamaa mõisas (koolisöökla)

9

16:00 – 17:00: Tõstamaa mõisa ekskursioon.

Tõstamaa mõis on üks kaunemaid mõisakomplekse Pärnumaal. Praegu tegutseb mõisas kool. Kohapeal võimalik tellida giidiga ekskursioon.
10

17:30 – 18:30: Vene talu.

 Pärnumaa reisi lõpetame lahke pererahvaga Vene talus, kus tehakse tutvust vene rahvakultuuri- ja traditsioonidega. Külastuse lõpetab teejoomine ehtsast söesamovarist traditsioonilise teekõrvasega.