Tallinnast
Väljumine
9. päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1649€/inimese kohta. Ühese toa lisamaks 404€

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG Kell 19:00 koguneme Tallinna lennujaama

Malta koosneb seitsmest saarest, milledest asustatud on vaid kolm saart – Malta, Gozo ja Comino. Teeme ekskursioonid kõigil kolmel saarel. Naudime Valletta barokkarhitektuuri, keskaegset linna Mdinat, hiiglaslikest megaliitidest templeid, mis on vanemad kui Egiptuse püramiidid, teeme laevakruiisi Comino Blue Lagooni juurde ja palju muud. Malta reis

Reis toimub 20-28.September 2025

Hind sisaldab:

  • Lendu
  • transferi lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama
  • Majutust Alexandra Hotellis 2-kohalistes tubades
  • bussisõite
  • 4 täispäeva ekskursioonidega, kohaliku eestikeelse giidiga või tõlkega eesti keelde
  • Kõiki sissepääsupileteid ( St. John’s katedraal, Hagar Qim Templid, Tarxien Templid, Ghar Dalam koobas, Ggantija Templid, Mosta Dome, St. Paul’s koobas, Rooma Domus ja Hypogeum.
  • 2 lühikest paadisõitu – Blue Grotto juurde ja traditsiooniliste Daghjsa paatidega ja sõitu Gozo saarele.
  • 4 lõunasööki ekskursioonipäevadel
  • Terve päeva kestev laevareis, ilusate lahtede külastustega ja kaasa arvatud Comino saar ja Blue Lagoon. See sisaldab ka maitsvat lõunasööki ja jooke.
  • Õhtusööke puhkepäevadel.

Alexandra Hotel – asub St. Juliansi südalinnas, 450 metri kaugusel Spinola lahest . Hotellil on katusel ujumisbassein ja terrass vaatega Vahemerele. Ka bussipeatus on 300 m kaugusel.

PÄEVAKAVA

1.päev

Lend Maltale 20.09.2025

Koguneme kella 19.00-ks Tallinna lennujaamas, lend väljub kell 21.00, see on otselend, Maltale jõuame kell 00.05, buss viib meid hotelli. Malta reis

2.päev

Grand Harbour ja Valletta 21.09.2025

9.00 sööme hommikust
10.00 Külastame Grand Harbouri vanimat piirkonda, mida tuntakse ka kolme linna nime all. Kõigepealt läheme Gardjola aedadesse, kust avanevad lummavad vaated. Jätkame maalilise sõiduga mööda mereäärt Cospicuasse, kus saame imetleda suurepärast jahisadamat, mis Briti ajal kaitses rüütlite ja Briti mereväe laevu. Edasi suundume Vittoriosasse, mille 1532 asustasid Püha Johannese rüütlid. Tutvume ajaloolise keskusega, jalutame kitsaste tänavate ja alleede rägastikus ja imetleme rüütlite Palazzosid ja Püha Laurentsiuse ordukirikut. Teeme kohvipausi maalilisel Birgu Piazza väljakul, seejärel teeme sõidame traditsioonilise Malta paadiga Vallettasse. Pealinn Valletta on Malta kindlustatud linnadest noorim, see ehitati 1566. Aastal, ajalooline kesklinn kuulub aastast 1980 UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vallettat on kirjeledatud kui üht suurima ajalooväärtuste konsentratsiooniga paika. Alustame oma Valletta ekskursiooni ülemistest Barraka aedadest, kust saate imetleda vaateid Grand Harbourile, ainsale Vahemere looduslikule sadamale.

Jätkame linnaekskursiooni, möödudes Castille Place’ist ja Merchants Streetist, kus saame imetleda kauneid imposantsete fassaadidega barokkstiilis Palazzi’sid. Sööme lõunat. Pärast lõunasööki läheme ekskursioonile pealinna baroksesse pärli St. John’s Co. katedraali. See oli Püha Johannese ordu rüütlite kloostrikirik ja ajalooliselt üks tähtsamaid rüütlite ehitatud hooneid. Imetleme ka Carravaggio meistriteost, tema suurimat seinamaalingut, mis kujutab Ristija Johannese surma.
Jätkame käiku mööda Vabariigi tänavat, linna peamist kaubandustänavat. Imetleme vapustavamat arhitektuuri, väljakuid, raamatukogu, kohtumaja ja Suurmeistrite paleed. Meie ringkäik lõppeb Paleeväljakul ja siis läheme tagasi hotelli. Malta reis

3.päev

22.09.2025

Terve päeva kestev ekskursioon Mdinasse, Mosta Dome’i, Rabati, San Antoni aedadesse ja käsitöölistesse

Alustame ekskursiooniga ühes Malta kuulsaimas kirikus Mosta Domes. Kiriku kuppel on suuruselt neljas toetamata kuppel Euroopas. Kirik on kuulus ka selle poolest, et Teise maailmasõja õhurünnaku ajal kukkus pomm jumalateenistuse ajal kirikusse, aga ei plahvatanud. Kohalikud pidasid seda imeks.
Järgmisena külastame keskaegset linna Mdinat. Linn on ehitatud saare keskel asuvale platoole, siluetis domineerivad vanad barokkhooned, katedraal ja uhked bastionimüürid. Mdina oli Malta pealinn kuni Valletta linna ehitamiseni. Linnal on olnud palju nimesid, tänapäeval nimetatakse seda ka Vaikseks linnaks, sest siin on õhtuti väga vaikne. Parim viis linnaga tutvumiseks on jalutada mööda omapäraseid alleesid, kitsaid tänavaid, vaadata iidseid hooneid ja nautida vaateid kõrgetelt bastionimüüridelt.

Edasi läheme mööda kitsaid tänavaid Rabati vanalinna, kus vaatame imposantset Püha Pauluse kiriutk. Räägitakse, et apostel Püha Paulus elas pärast laevahukku aastal 60 pKr. siin. Külastame St. Pauli koobast, mis oli Püha Pauluse elukoht tema saartel viibimise ajal. Keeruline tunnelite ja saalide labürint pärinevad ajast, mil Maltat valitsesid roomlased. Katakombid on olnud nii roomlaste matmispaigaks, kui vara-kristlaste salajaseks kohtumiskohaks. Vaatame ka Vana- Rooma Domust – 1881. aastal avastatud kõrgema klassi Rooma linnamaja jäänuseid perioodist (218 eKr – 870 pKr). Rooma Domus on tuntud oma kaunite mosaiikpõrandate poolest. mis kuuluvad Vahemere lääneosa parimate ja iidsemate hulka.
Peale lõunat liigume edasi San Antoni Aedadesse, mis asuvad San Antoni palee – Malta presidendi ametliku residentsi – territooriumil ning mille rajas suurmeister Antoine de Paule aastatel 1623–1636. Saame seigelda mööda radu ja terrasse, mis on ääristatud tohutute puude, hekkide, lillepeenardega. Siin on ka viis tiiki, kus elavad pardid, purskkaevud ja vesiroosid. Siin asub ka saare suurim viljapuuaed, kus kasvab üle 800 apelsinipuu ja muude tsitrusviljade.
Viimasena külastame Ta’Qali käsitöökeskust. Siin saab tutvuda kohaliku käsitööga ning see on ka ideaalne koht kingituste ostmiseks. Poekestes on hea valik kohapeal valmistatud keraamikast, ehetest, kiviesemetest, sepistatud rauast, klaasist ja paljust muust. Paljude poodide juurde kuuluvad ka töökojad, kus saab vaadata ka klaasi puhumist. Läheme tagasi hotelli.

4.päev

23.09.2025

Terve päeva kestev ekskursioon: Hagar Qimi templisse, Blue Grottosse, Tarxieni, Hypogeumi ja Marsaxlokki kalurikülasse

Teeme ringkäigu saare lõunaosas, alustame maalilise Sinise Koopa juurest. Merevesi peegeldab merekoobaste süsteemi seintel ja lagedel erinevaid siniseid toones ja veealune taimestik peegeldab säravaid fosforestseeruvaid värve. Sobiva ilma korral teeme paadireisi, et vaadelda neid merekoopaid lähemalt.
Jätkame ringkäiku Hagar Qimi templisse, mis pärineb aastast 3300 eKr.. See iidne tempel on ehitatud hiiglasuurtest megaliitidest, mõned tahvlid kaaluvad lausa 20 tonni.
Järgmisena külastame Marsaxlokki kaluriküla, romantiliste madalate hoonete ja värvilised traditsiooniliste kaluripaatidega, mida tuntakse “luzzu” nime all. Mereäärt ääristab väike kohalik turg ja värske kala nautijatele on palju kvaliteetseid restorane.

Pärastlõunal kälastame Tarxieni arheoloogilist kompleksi, kus asuvad varemed, mis pärinevad umbes aastast 3150 eKr. Varemed võeti võeti 1992. aastal koos teiste Malta saarel asuvate megaliitlike templitega UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kivist ebajumalad ja -tahvlid, reljeefselt nikerdatud koduloomad, mustritega kaunistatud altarid ja sirmid on suurimateks nende templite vaatamisväärsusteks.
Järgmise peatuse teeme UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva 3300 aastast eKr. pärineva Hal Saflieni hüpogeumi juures. See ainulaadne iidne maa-alune ehitis asub maapinnast 12 meetrit allpool ja koosneb koosneb kolmele tasandile kaljusse raiutud käikude, kambrite ja koobaste võrgustikust, mis sarnaneb megaliittempli sisemusega.

5.päev

24.09.2025

Terve päeva kestev ekskursioon Gozo saarel

Alustame sõitu Gozo poole mõnusa 25-minutilise praamiületusega. Gozo võlub roheluse ja maalähedusega. Meie ekskursioon on kombinatsioon maalilisest loodusest, ajaloolistest paikadest, kohalikust kultuurist ja toidust.
Esimene peatus on üle 5500 aasta vanuse Ggantija hiiglaslikest megaliitidest ehitatud templite juures. Tempel on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kõrval asuvas külastuskeskuses on esemeid templi asukohast.

Edasi teeme maalilse autosõidu läbi omapäraste uniste külade. Teeme lühike peatuse Calypso koopa juures, kus nümf Kalypso olevat hoidnud Odüsseust 7 aastat vangis. Siit avaneb suurepärane vaade Ramla lahe punasele liivale ja lopsakale viljakale orule. Sõit viib meid Xwejni lahe äärde, kus on soolaväljad ja kaunis, kaljune maastik.
Sõidame Gozo ühte enim pildistatud kohta Dwejra lahe kõrgetest kaljudest ümbritsetud piirkonda, mille ilu peetakse Gozo erakordsemaks vaatamisväärsuseks, mille on tuntuks teinud imelised vaated ja kaljumoodustised, nagu Kindrali kivi.
Pärast lõunasööki külastame võimsa tsitadelliga maalilist Victoria linna. See väike kindlustatud linn kõrgub Gozo pealinna Victoria kohal. See koht on olnud asustatud alates pronksiajast. Siin jalutades imetleme keskaegset arhitektuuri. Tipus, avaneb vapustav panoraam kogu saarele ja isegi Malta põhjarannikule.
Seejärel sõidame tagasi Maltale. Malta reis

6.päev

25.09.2025

Terve päeva ranniku- ja Comino saare kruiis

Väljume Sliema jahisadamast kruiisile mööda looderannikut, möödudes teel St. Pauli lahest ja Melliehast. Meie esimene peatus on ca. Kell 11.15 heidame ankru Gozo lõunaosas asuvas eraldatud lahes. Saate imetleda panoraamkaljusid, ujuda ja snorgeldada või lihtsalt lõõgastuda suurel tekialal ja päevitada. Laeva teenindajad valmistavad maitsva Rootsi laua. Peale lõunat sõidame Comino poole, kus heidame ankru kaunisse Blue Laguuni ja veedame ülejäänud pärastlõuna laguuni maagilises kristallselges vees ujudes. Enne Sinist laguunist lahkumist serveeritakse värskeid puuvilju. Ülejäänud päev kulgeb sõites tagasi mööda rannikut, mis on ideaalne võimalus lõõgastumiseks ja kauni ranniku nautimiseks.
Seejärel jõuame tagasi Maltale ja läheme hotelli. Malta reis

7-8p

26-27.09.2025

on rannapuhkus hotellis.
14.09.2024 õhtul kell 22.00 viib buss meid lennujaama,

9.päev

28.09.2025

kell 1.05 lahkub lennuk ning kell 8.05 oleme tagasi Tallinnas.

1.päev

Lend Maltale 20.09.2025

Koguneme kella 19.00-ks Tallinna lennujaamas, lend väljub kell 21.00, see on otselend, Maltale jõuame kell 00.05, buss viib meid hotelli. Malta reis

2.päev

Grand Harbour ja Valletta 21.09.2025

9.00 sööme hommikust
10.00 Külastame Grand Harbouri vanimat piirkonda, mida tuntakse ka kolme linna nime all. Kõigepealt läheme Gardjola aedadesse, kust avanevad lummavad vaated. Jätkame maalilise sõiduga mööda mereäärt Cospicuasse, kus saame imetleda suurepärast jahisadamat, mis Briti ajal kaitses rüütlite ja Briti mereväe laevu. Edasi suundume Vittoriosasse, mille 1532 asustasid Püha Johannese rüütlid. Tutvume ajaloolise keskusega, jalutame kitsaste tänavate ja alleede rägastikus ja imetleme rüütlite Palazzosid ja Püha Laurentsiuse ordukirikut. Teeme kohvipausi maalilisel Birgu Piazza väljakul, seejärel teeme sõidame traditsioonilise Malta paadiga Vallettasse. Pealinn Valletta on Malta kindlustatud linnadest noorim, see ehitati 1566. Aastal, ajalooline kesklinn kuulub aastast 1980 UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vallettat on kirjeledatud kui üht suurima ajalooväärtuste konsentratsiooniga paika. Alustame oma Valletta ekskursiooni ülemistest Barraka aedadest, kust saate imetleda vaateid Grand Harbourile, ainsale Vahemere looduslikule sadamale.

Jätkame linnaekskursiooni, möödudes Castille Place’ist ja Merchants Streetist, kus saame imetleda kauneid imposantsete fassaadidega barokkstiilis Palazzi’sid. Sööme lõunat. Pärast lõunasööki läheme ekskursioonile pealinna baroksesse pärli St. John’s Co. katedraali. See oli Püha Johannese ordu rüütlite kloostrikirik ja ajalooliselt üks tähtsamaid rüütlite ehitatud hooneid. Imetleme ka Carravaggio meistriteost, tema suurimat seinamaalingut, mis kujutab Ristija Johannese surma.
Jätkame käiku mööda Vabariigi tänavat, linna peamist kaubandustänavat. Imetleme vapustavamat arhitektuuri, väljakuid, raamatukogu, kohtumaja ja Suurmeistrite paleed. Meie ringkäik lõppeb Paleeväljakul ja siis läheme tagasi hotelli. Malta reis

3.päev

22.09.2025

Terve päeva kestev ekskursioon Mdinasse, Mosta Dome’i, Rabati, San Antoni aedadesse ja käsitöölistesse

Alustame ekskursiooniga ühes Malta kuulsaimas kirikus Mosta Domes. Kiriku kuppel on suuruselt neljas toetamata kuppel Euroopas. Kirik on kuulus ka selle poolest, et Teise maailmasõja õhurünnaku ajal kukkus pomm jumalateenistuse ajal kirikusse, aga ei plahvatanud. Kohalikud pidasid seda imeks.
Järgmisena külastame keskaegset linna Mdinat. Linn on ehitatud saare keskel asuvale platoole, siluetis domineerivad vanad barokkhooned, katedraal ja uhked bastionimüürid. Mdina oli Malta pealinn kuni Valletta linna ehitamiseni. Linnal on olnud palju nimesid, tänapäeval nimetatakse seda ka Vaikseks linnaks, sest siin on õhtuti väga vaikne. Parim viis linnaga tutvumiseks on jalutada mööda omapäraseid alleesid, kitsaid tänavaid, vaadata iidseid hooneid ja nautida vaateid kõrgetelt bastionimüüridelt.

Edasi läheme mööda kitsaid tänavaid Rabati vanalinna, kus vaatame imposantset Püha Pauluse kiriutk. Räägitakse, et apostel Püha Paulus elas pärast laevahukku aastal 60 pKr. siin. Külastame St. Pauli koobast, mis oli Püha Pauluse elukoht tema saartel viibimise ajal. Keeruline tunnelite ja saalide labürint pärinevad ajast, mil Maltat valitsesid roomlased. Katakombid on olnud nii roomlaste matmispaigaks, kui vara-kristlaste salajaseks kohtumiskohaks. Vaatame ka Vana- Rooma Domust – 1881. aastal avastatud kõrgema klassi Rooma linnamaja jäänuseid perioodist (218 eKr – 870 pKr). Rooma Domus on tuntud oma kaunite mosaiikpõrandate poolest. mis kuuluvad Vahemere lääneosa parimate ja iidsemate hulka.
Peale lõunat liigume edasi San Antoni Aedadesse, mis asuvad San Antoni palee – Malta presidendi ametliku residentsi – territooriumil ning mille rajas suurmeister Antoine de Paule aastatel 1623–1636. Saame seigelda mööda radu ja terrasse, mis on ääristatud tohutute puude, hekkide, lillepeenardega. Siin on ka viis tiiki, kus elavad pardid, purskkaevud ja vesiroosid. Siin asub ka saare suurim viljapuuaed, kus kasvab üle 800 apelsinipuu ja muude tsitrusviljade.
Viimasena külastame Ta’Qali käsitöökeskust. Siin saab tutvuda kohaliku käsitööga ning see on ka ideaalne koht kingituste ostmiseks. Poekestes on hea valik kohapeal valmistatud keraamikast, ehetest, kiviesemetest, sepistatud rauast, klaasist ja paljust muust. Paljude poodide juurde kuuluvad ka töökojad, kus saab vaadata ka klaasi puhumist. Läheme tagasi hotelli.

4.päev

23.09.2025

Terve päeva kestev ekskursioon: Hagar Qimi templisse, Blue Grottosse, Tarxieni, Hypogeumi ja Marsaxlokki kalurikülasse

Teeme ringkäigu saare lõunaosas, alustame maalilise Sinise Koopa juurest. Merevesi peegeldab merekoobaste süsteemi seintel ja lagedel erinevaid siniseid toones ja veealune taimestik peegeldab säravaid fosforestseeruvaid värve. Sobiva ilma korral teeme paadireisi, et vaadelda neid merekoopaid lähemalt.
Jätkame ringkäiku Hagar Qimi templisse, mis pärineb aastast 3300 eKr.. See iidne tempel on ehitatud hiiglasuurtest megaliitidest, mõned tahvlid kaaluvad lausa 20 tonni.
Järgmisena külastame Marsaxlokki kaluriküla, romantiliste madalate hoonete ja värvilised traditsiooniliste kaluripaatidega, mida tuntakse “luzzu” nime all. Mereäärt ääristab väike kohalik turg ja värske kala nautijatele on palju kvaliteetseid restorane.

Pärastlõunal kälastame Tarxieni arheoloogilist kompleksi, kus asuvad varemed, mis pärinevad umbes aastast 3150 eKr. Varemed võeti võeti 1992. aastal koos teiste Malta saarel asuvate megaliitlike templitega UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kivist ebajumalad ja -tahvlid, reljeefselt nikerdatud koduloomad, mustritega kaunistatud altarid ja sirmid on suurimateks nende templite vaatamisväärsusteks.
Järgmise peatuse teeme UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva 3300 aastast eKr. pärineva Hal Saflieni hüpogeumi juures. See ainulaadne iidne maa-alune ehitis asub maapinnast 12 meetrit allpool ja koosneb koosneb kolmele tasandile kaljusse raiutud käikude, kambrite ja koobaste võrgustikust, mis sarnaneb megaliittempli sisemusega.

5.päev

24.09.2025

Terve päeva kestev ekskursioon Gozo saarel

Alustame sõitu Gozo poole mõnusa 25-minutilise praamiületusega. Gozo võlub roheluse ja maalähedusega. Meie ekskursioon on kombinatsioon maalilisest loodusest, ajaloolistest paikadest, kohalikust kultuurist ja toidust.
Esimene peatus on üle 5500 aasta vanuse Ggantija hiiglaslikest megaliitidest ehitatud templite juures. Tempel on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kõrval asuvas külastuskeskuses on esemeid templi asukohast.

Edasi teeme maalilse autosõidu läbi omapäraste uniste külade. Teeme lühike peatuse Calypso koopa juures, kus nümf Kalypso olevat hoidnud Odüsseust 7 aastat vangis. Siit avaneb suurepärane vaade Ramla lahe punasele liivale ja lopsakale viljakale orule. Sõit viib meid Xwejni lahe äärde, kus on soolaväljad ja kaunis, kaljune maastik.
Sõidame Gozo ühte enim pildistatud kohta Dwejra lahe kõrgetest kaljudest ümbritsetud piirkonda, mille ilu peetakse Gozo erakordsemaks vaatamisväärsuseks, mille on tuntuks teinud imelised vaated ja kaljumoodustised, nagu Kindrali kivi.
Pärast lõunasööki külastame võimsa tsitadelliga maalilist Victoria linna. See väike kindlustatud linn kõrgub Gozo pealinna Victoria kohal. See koht on olnud asustatud alates pronksiajast. Siin jalutades imetleme keskaegset arhitektuuri. Tipus, avaneb vapustav panoraam kogu saarele ja isegi Malta põhjarannikule.
Seejärel sõidame tagasi Maltale. Malta reis

6.päev

25.09.2025

Terve päeva ranniku- ja Comino saare kruiis

Väljume Sliema jahisadamast kruiisile mööda looderannikut, möödudes teel St. Pauli lahest ja Melliehast. Meie esimene peatus on ca. Kell 11.15 heidame ankru Gozo lõunaosas asuvas eraldatud lahes. Saate imetleda panoraamkaljusid, ujuda ja snorgeldada või lihtsalt lõõgastuda suurel tekialal ja päevitada. Laeva teenindajad valmistavad maitsva Rootsi laua. Peale lõunat sõidame Comino poole, kus heidame ankru kaunisse Blue Laguuni ja veedame ülejäänud pärastlõuna laguuni maagilises kristallselges vees ujudes. Enne Sinist laguunist lahkumist serveeritakse värskeid puuvilju. Ülejäänud päev kulgeb sõites tagasi mööda rannikut, mis on ideaalne võimalus lõõgastumiseks ja kauni ranniku nautimiseks.
Seejärel jõuame tagasi Maltale ja läheme hotelli. Malta reis

7-8p

26-27.09.2025

on rannapuhkus hotellis.
14.09.2024 õhtul kell 22.00 viib buss meid lennujaama,

9.päev

28.09.2025

kell 1.05 lahkub lennuk ning kell 8.05 oleme tagasi Tallinnas.

Kõik hinnas!
20-28.September 2025