VÄLJUMINE/TAGASITULEK Rakvere
HIND 65€ /inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 9:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne väljumist
HIND SISALDAB
Bussisõitu Pääsmeid
Lõuna Güntheri kohvikus Proffessionaalset kohaliku giidi ja reisisaatjat

 

Alustame ekskursiooniga uhkes neogooti stiilis Keila-Joa lossis, mis rajati 1833. aastal tunnustatud vene väejuhi ja riigitegelase krahv Benckendorffi tellimusel.

Püsiekspositsiooni hulka kuulub ka maailmas ainulaadne Hümnide muuseum, mille rajamise idee ja teostus sündis legendist, et just siin – Keila-Joa lossis  toimus 1833. aastal Vene tsaaririigi hümni esmaettekanne. Hümnide muuseumis saab hea ülevaate kõikidest maailma hümnidest ja neid loonud heliloojatest. Külastajatel on võimalus kõiki hümne kuulata.

Sööme lõunat

Seejärel läheme giidi juhendamisel tutvuma Arvo Pärdi keskuse uue hoonega, saame ülevaate nii keskuse igapäevastest tegevustest kui ka kaugemate eesmärkidega. Jalutame üheskoos selles omapärase arhitektuuriga majas ning uurime, missuguseid dokumente hoitakse Arvo Pärdi isikuarhiivis ja mida on neil jutustada helilooja loomingu kohta. Saame teada, mis laadi kirjandust võib leida helilooja raamatukogust, kes on olnud Arvo Pärdi enda jaoks tema muusika olulisemad esitajad ning miks kuuluvad ühe helilooja arhiivi juurde kabel ja vaatetorn. Ringkäigu jooksul on ka võimalik heita pilk mõnele Arvo Pärdi käsikirjale ning kuulata tema muusikat ning vaatame filmi Arvo pärdi elust.

Lõpuks külastame kaunist Kumna mõisa.

NB: Reisid toimuvad all järgnevalt

28.06 – Väljumisega RAKVEREST

1.päev

9:00 väljasõit

Vene kultuurikeskuse juurest.

10.00 – 11.30

Keila-Joa lossi ja muuseumi Schloss Fall külastus koos eestikeelsete giididega.

12.00 – 13.00

Söömine Güntheri kohvikus

13.15 - 15.15

Arvo Pärdi Keskuse külastus.

15.30 – 16.30

Ekskursioon Kumna mõisas.
17.30 Tagasi
Reisid looduses