Tallinnast
Väljumine
8 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 3264€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Tallinn – Riia – Keflavik (Reykjavik) lend 9.35 – 10.25 / 13.30 – 14.25 kohaliku aja järgi
(ajavahe Eestiga -3 tundi).

Island on maa, mida on aastatuhandete vältel vorminud  tuli, vesi ja jää ning piirkond on ka praegu seismiliselt väga aktiivne. Näeme tohutul hulgal kustunud vulkaanide kraatreid, vanu ümarate, juba sammaldunud kividega laavavälju, kindla regulaarsusega keevat vett purskavaid geisreid, podisevaid mudaallikaid, mitmevärvilisi väävlijärvi, eri suuruse ja kujuga jugasid ja koskesid, mõne tagant saab ka läbi jalutada. Siin on Euroopa suurim liustik, millest eraldub pidevalt tohutuid jääkamakaid. Imetleme looduslikke, päikese käes sätendavaid jääskulptuure nii vulkaanituhast süsimustaks värvunud rannal kui sõidame nende vahel paadiga laguunil. Külastame ka imearmsate erksavärviliste nokkadega lunnide ja teiste merelindude kolooniat. Imetleme fjorde ja tutvume ponimõõtu koheva karvaga laiguliste Islandi hobustega, mõnuleme soojaveeallikates. Lisaks tutvume nuuseumides Islandi rikkas viikingiajalooga.

Reis toimub 8 – 15.August 2022

Hind sisaldab:
– Lennupileteid
– Kohtumist Kelaviki lennujaamas ja transfeeri hotelli
– Giidituure vastavalt reisiplaanile
– Proffessionaalset inglise keelt rääkivat giidi ja eestikeelset reisijuhti
– Lennujaama transfeeri
– Öömaja 3-l ööl koos hommikusöögiga Reikjavikis 2-inimese toas
– 4 öömaja koos hommikusöögiga maakohtades 2 inimese tubadea
– 5 õhtusööki maakohtades
– 1 õhtusöök Reikjavikis
– Lõunasööki Efsti-Dalur farmis 2. Päeval
– Paadisõitu Jökulsárlón liustikulaguunil 3. Päeval
– Sissepääsupileteid Petra kivikollektsiooni 4. Päeval
– Hobusefarmi külastust ja islandi hobuste demonstratsiooni 6. päeval

1.päev

Tere tulemast Jää ja tule maale!

Air Balticu lend Tallinn – Riia – Keflavik (Reykjavik) lend 9.35 – 10.25 / 13.30 – 14.25 kohaliku aja järgi (ajavahe Eestiga -3 tundi). Islandi giid võtab meid lennujaamas vastu ja toob meid üle kuumaastiku Reikjavikki. Teel Reikjavikki külastame soovi korral Helesinist Laguuni. Läheme hotelli
2.päev

Naudime Islandi hommikusööki

seejärel sõidame Islandi lõunaossa. Meie esimene sihtpunkt on Kuldne Ring. Vaatame Islandi kuulsat Gullfossi (Kuldne Kosk) Valgel jõel langeb kahe astmena sügavasse kaljulõhesse ja jahmatab oma tohutu veehulgaga. Seda loetakse Islandi kauneimaks joaks. Järgmiseka külastame geisrite ala, kus näeme keeva mudaga allikaid, kõige kuulsam geiser siin on Strokkur, mis saadab õhku kõrge veejoa iga 10 min järel on rahutu, isegi üliaktiivne noor geiser, vana ja pigem vaikiva Geysiri naaber. Viimane aga on nime andnud kõigile maailma omasugustele purskavatele kuumaveeallikatele. Jätkame reisi lõunaranniku koskede teel: kitsas ja kõrge Seljalandsfoss on vaadeldav nii eest kui tagant, Skogafoss on muljetavaldav kosk kaunilt lõigatud kaljude vahel ja kui veidi mäkke ronida (mida just ilmtingimata ei pea tegema), siis üllatab ta mitme väiksema kaskaadiga. Seda on kasutatud mitmetes Hollywoodi filmides. Jätkame Dyrhólaey loodusreservaadis, kuhu paljud linnuliigid teevad oma pesa, kaasa arvatud lunnid. Päev lõppeb kaunis külas Vik, kus sate jaölutada musta liivaga rannas. Võimalus külastada Friðheimar farmi, mis kasutab geotermaalsoojust köögiviljade kasvatamiseks.
3.päev

Eldhraun

Üle suurima laavavoolu Eldhraun, see oli osa võimsast vulkaanipurskest, mis muutis Lääne-Euroopa kliimat Kirkjubæjarklaustur on roheline oaas laavaväljade vahel. Reis jätkub Skaftafelli Rahvuspargis, mis on osa suurest Vatnajökulli rahvuspargist. Vatanjökull on Islandi ja ühtlasi kogu Euroopa suurim liustik. Jökulsarlon on 190m sügavune liustikujärv kolme sammu kaugusel Atlandi ookeanist. Liustiku küljest murdunud killud (nii paarkümmend tonni rasked) virutab Jökulsa jõgi Atlandi ookeani. Naudime vaateid sõites paadiga laguunil jääpankade vahel. Laavatuhast süsimustal rannaliival sädelevad jääkamakad. Seda kutsutakse Teemantirannaks. Ilm võib muide samal ajal olla soe ja päikseline. Edasi naudime vaateid kalurite linnas Höfnis.
4.päev

Täna sõidame nõiduslike ida fjordide juurde.

Sõidame läbi Almannaskarð tunneli kõrgete mägede vahel igal fjordil on oma iseloom – mõned fjordid on asustamata, teistes on õdusad väikesed külad, kus tundub, nagu oleka aeg seisma jäänud. Kuna piirkonnas on palju ilusaid kive ja mineraale, siis külstame Petra renoveeriud kollektsiooni kohalikest kividest ja mineraalidest Tegemist on Islandi elaniku Petra erakoguga – sadade tuhandete kivide ja mineraalide näol on tõenäoliselt tegu ühe suurima omalaadse erakoguga maailmas.. Siin sate rohkem aimu ka kohalikust kultuurist läbi ühe külanaise väljapaneku. Ööbime Egilsstaðir linnas, mis on tuntud gurmaanide paradiis. Võimalus külastada geotermaalset basseini Vök Baths.
5.päev

Godafoss

Jumalate kosk on paik, kus islandlased 1000 aastat tagasi oma paganlike jumalatega hüvasti jätsid ja ristiusu omaks võtsid. Námaskarð oma keevate mudabasseinide, kus tunned, nagu oleksid teasel planeedil. Uurime laavamoodustisi Dimmuborgiris ja pseudokraatreid Skútustaðiris.
Õhtuks jõuame sadamalinna – Akureyris, Põhja-Islandi pealinnas on olemas isegi valgusfoorid… igati sümpaatne põhjamaine linnake. Enne teeme peatuse Goðafossi joa juures.

Soovi korral lõõgastume Myvatni looduslikes basseinides, mille kuum vesi on pärit 2500m sügavuselt maa südamest.

6.päev

Skagafjörður

Täna juhivad majesteetlikud mäed ja kitsad tõusud meid Skagafjörður`I – kohta, mis on kuulus hobuste aretamise poolest. Külastame pere – hobusefarmi ja kuulame erilise islandi hobuse tutvustust.. jätkame teekonda mööda Ring maanteed, möödudes küladest Blönduósbuilt, mis asuvad kahel pool Blanda jõge ja Hrútey Islandi looduskaitseala populaarse lõhejõe ääres. üle Holtavörðuheiði platoo on region, mida hüütakse Lääne Islandiks ja mis on tuntud viikingite ajaloopaigana tema vulkaaniliste ja jugadega maastikuga. Ühelt vulkaaniliselt kraatrilt Grábrók avaneb ümbruskonnale vapustav vaade.

7.päev

Borgarfjörduri

Jätkame teekonda läbi Borgarfjörduri piirkonna imeliste orgude, kus ligi 10 000 aastat tagasi maad katnud jääaja liustikud on jätnud maastikule oma märkimisväärse ja müstilise jälje. Seejärel sõidame piltilusa Hraunfossar ja Barnafossari jugade juurde, kus liustikuvesi briljantselt sinister ja valgete jugadena voolab läbi laavastruktuuride. Külastate ka Deildartunguhveit – kõige võimsamat kuumaveeallikat Euroopas. Lähedal on Krauma lpooduslik geotermaalbassein . Reisime edasi UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvasse  Þingvelliri rahvusparki, mis asub Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrite ühenduskohas. Tutvume riigi vanima parlamendikohaga.  Edasi suundume Reikjavikki, kus ööbime.

Soovi korral võime külastada Asustuskeskust, kus same tutvuda Islandi asustusega viikingite ajal.

8.päev

Reikjaviki ja koju

Tutvume Reikjaviki vaatamisväärsustega.

Kodutee: Keflavik – Riia – Tallinn kell 15.10 – 21.50 / 23.15 – 00.05 Islandilt Riiga lennates liigub kell 3 tundi edasi.

8-15.August 2022