Viljandist, Tartust, Türilt
Väljumine
2 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tartust, Viljandist ja Türilt
HIND 251€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 7:45 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi.
HIND SISALDAB
Bussireisi Proffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat
Hommikusööke, lõunasööke ja sissepääsupileteid Praamisõitu
Hotell Lõokese 2-kohalised toad

Käime vaatamas Põliseleppe kive, mis võis olla Põhjala kuninga Ingvari hauapaik, vaatame Kuri koolimaja koos Kuri õigeusu kiriku varemetega, Suursadamat, kus 1848 ehitati Eesti 19. saj. suurim laev Hioma ja Helmerseni kivikülvi. Pärast seda teeme ekskursiooni Hiiumaa pealinnas – Kärdlas. Edasi vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Esimese päeva lõpetame Tubala pukktuuliku vaatamisega. Öömaja 2-kohalistes tubades. Järgmisel päeval jätkame Mihkli talumuuseumis tutvumisega hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat Estonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni“ ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut, Ristna liivaluiteid ja tuletorni. Külastame ka ühte Hiiumaa sümbolit – Kõpu tuletorni ning kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Käina Tuuletorni külastusega, seejärel käime Vaemla villavabrikus ja vaatame Kassari kabelit.  Siis käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut.

Reis toimub: 5-6.August 2023

1.päev

7:15 Väljume Tartust

8.20 Väljub Viljandist
11.30 läheb laev Rohukülast
Kõigepealt käime vaatamas Põliseleppe kive, mille kohta arvatakse, et see võib olla muistne hiiekoht või hoopis Põhjala kuninga Ingvari hauapaik, seejärel teeme linnaekskursiooni Hiiumaa pealinnas Kärdlas, siis vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Seejärel tutvume Mihkli talumuuseumis hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat ​ Estonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni” ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut. Külastame ühte Hiiumaa sümbolit Kõpu tuletorni ja kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Õhtusöök. Pärast õhtusööki vaatame veel Jausat – Hiiumaa suurimat küla. Ööbime Katri külalistemajas.
2.päev

8:00 Hommikusöök hotellis

Kõigepealt käime vaatamas Käina kiriku varemeid ja külastame ”Tuulte torni”. Siis sööme lõunat. Pärast lõunat teeme väikese jalutuskäigu Orjaku või Kassari Sääretirbi matkarajal, seejärel külastame Vaemla villavabrikut, käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut ning kohtume huvitava inimesega. Seejärel suundume Heltermaa sadamasse.

Praam väljub kell 17.30,

Lõpp
5-6.August 2023
5-6.August 2023
5-6.August 2023
5-6.August 2023
5-6.August 2023
5-6.August 2023
5-6.August 2023
5-6.August 2023