Viljandist, Tartust, Türilt
Väljumine
3 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tartust, Viljandist & Türilt
HIND 267€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 7:45 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi.
HIND SISALDAB
Bussireisi Proffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat
Hommikusööke, lõunasööke ja sissepääsupileteid Praamisõitu
Hotell Lõokese 2-kohalised toad

Käime vaatamas Põliseleppe kive, mis võis olla Põhjala kuninga Ingvari hauapaik, vaatame Kuri koolimaja koos Kuri õigeusu kiriku varemetega, Suursadamat, kus 1848 ehitati Eesti 19. saj. suurim laev Hioma ja Helmerseni kivikülvi. Pärast seda teeme ekskursiooni Hiiumaa pealinnas – Kärdlas ja kohtume huvitava inimesega. Edasi vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Esimese päeva lõpetame Tubala pukktuuliku vaatamisega. Öömaja Lõokese hotellis. Järgmisel päeval jätkame Mihkli talumuuseumis tutvumisega hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat Estonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni“ ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut, sealt suundume Kalana sadamasse, kus sööme lõunat. Vaatame veel Ristna liivaluiteid ja . külastame ka ühte Hiiumaa sümbolit – Kõpu tuletorni ning kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Seejärel suundume tagasi Lõokese hotelli. Kolmandat päeva alustame Käina Tuuletorni külastusega, seejärel käime Vaemla villavabrikus ja vaatame Kassari kabelit. Sööme lõunat. Pärast lõunat teeme jalutuskäigu Orjaku matkarajal või Kassari Sääretirbi matkarajal. Siis käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut

Reis toimub: 8-10.Juuli 2022

1.päev

7:45 Väljume Tartust

8.00 väljume Viljandist
9.00 Türilt
Suundume praamile mis väljub kell 11.30. Laevareis kestab üle tunni, seda aega võib kasutada söömiseks. Praeguste laevade peal on toitlustamine päris normaalne.
Käime vaatamas Põliseleppe kive, mille kohta arvatakse, et see võib olla muistne hiiekoht või hoopis Põhjala kuninga Ingvari hauapaik, 1891 valminud Kuri koolimaja koos Kuri õigeusu kiriku varemetega. Mõlemad on kantud kultuurimälestiste registrisse. Seejärel vaatame Suursadamat, kus 1848 ehitati Eesti 19. saj. suurim laev Hioma ja Helmerseni kivikülvi. Pärast seda teeme ekskursiooni Hiiumaa pealinnas – Kärdlas. Seejärel vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda, tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Viimaseks vaatame Tubala pukktuulikut.​ Ööbimine Käinas Lõokese hotellis, 2-kohalistes tubades.

2.päev

8:00 Hommikusöök hotellis

Seejärel tutvume Mihkli talumuuseumis hiidlaste eluga vanematel aegadel. Seejärel Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat Estonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni“ ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut., sealt suundume Kalana sadamasse, kus sööme lõunat. Pärast lõunat Vaatame veel Ristna liivaluiteid ja käime Hiiumaa sümboliks olevas Kõpu tuletornis. Pärast vaatame kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Siis vaatame Sõru sadamat, kust toimub laevaühendus Saaremaaga ning vaatame ainsat terviklikult säilinud ja tegutsevat õigeusu kirikut Hiiumaal – Kuriste kirikut. See 1873.a. valminud historitsistlik maakividest kirik rajati saarele usuvahetusliikumise käigus. Ehituskivid toodi Riiast. Lõpuks vaatame Ühtri-Männamaa-Kaigutsi külavaheteed ja kuulame lugusid. Ööbime samas hotellis.

3.päev

8:00 Hommikusöök

Pärast hommikusööki külastame Käina Tuuletorni, Vaemla villavabrikut ja vaatame Kassari kabelit. Seejärel sööme lõunat. Pärast lõunat teeme jalutuskäigu Orjaku matkarajal või Kassari Sääretirbi matkarajal. Siis käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut ning seejärel suundume Heltermaa sadamasse.
Praam väljub kell 16.00,
Tartusse tagasi jõuame kella 21.00-ks.
Lõpp
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022
8-10.Juuli 2022