VÄLJUMINETartust, Viljandist & Türilt
HIND0€ /inimese kohta
VÄLJUMISAEGKell 8:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi.
HIND SISALDAB
BussireisiProffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat
Lõunasööke ja sissepääsupileteidPraamisõitu
Ööbimine 2.kohalistes tubades koos hommikusöögiga

Käime vaatamas Põliseleppe kive, Hagaste palvemaja edasi suundume Kuri- Suursadamasse, siis vaatame  Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Seejärel tutvume Mihkli talumuuseumis hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat Estonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni“ ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut. Külastame ühte Hiiumaa sümbolit Kõpu tuletorni, sealt suundume Kalana sadamasse, kus sööme õhtust. Vaatame veel Ristna tuletorni ja kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Päeva lõpus külastame Leluseljal Maire Põldmad ning vaatame tema puukujusid. Seejärel suundume Hausma hostelisse öömajja.

Reis toimub: 2021

1.päev

8:00 Väljume Tartust

9:15 väljume Viljandist

10:15 väljume Türilt

Rohukülla jõuame kell 12.15

Suundume praamile mis väljub kell 13.30. Laevareis kestab üle tunni, seda aega võib kasutada söömiseks. Praeguste laevade peal on toitlustamine päris normaalne ja hinnad on keskmise ülemises servas, kuid mitte kallid. Läheme Käinasse. seejärel vaatame Käina kirikuvaremeid, käime Kassari sääretirbil. Seejärel vaatame Käina kirikuvaremeid, käime Kassari sääretirbil. Seejärel läheme öömajale Lõkese hotelli, 2-sed toad. Vaba aeg Käinas.

2.päev

8:00 Hommikusöök

Käime vaatamas Põliseleppe kive, Hagaste palvemaja edasi suundume Kuri- Suursadamasse, siis vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Seejärel tutvume Mihkli talumuuseumis hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat Estoonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni“ ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut. Külastame ühte Hiiumaa sümbolit Kõpu tuletorni, sealt suundume Kalana sadamasse, kus sööme õhtust. Vaatame veel Ristna tuletorni ja kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Päeva lõpus külastame Leluseljal Maire Põldmad ning vaatame tema puukujusid. Seejärel suundume Hausma hostelisse öömajja.
3.päev

8:00 Hommikusöök

pärast seda suundume Hiiumaa pealinna Kärdlasse, kus teeme linnaekskursiooni ja saame ka veidi vaba aega. Seejärel vaatame Tubala pukktuulikut, kust suundume edasi Nõmba külla, Siis vaatame Kassari kabelit surnuaiaga, külastame Vaemla villavabrikut. Siis käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut ning seejärel suundume Heltermaa sadamasse.

Praam väljub kell 15.15, Tartusse tagasi jõuame kella 20.00-ks.