Tallinnast
Väljumine
9 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1100€ /inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 19:00 koguneme Tallinna lennujaama – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne.
HIND SISALDAB
Sõitmine mugava minibussiga kogu reisi vältel. Ingliskeelne giid ja eestikeelne reisijuht, kes tõlgib giidi jutu eesti keelde.
Hommikusöök igal pool. Lõunasöök igal pool. Õhtusöögid igal pool, välja arvatud (Batumis 6. ja Tbilisis 8. päeval). Muuseumide sissepääsupiletid.
Lennupileteid ja sõitu lennujaamast hotelli ning hotellist lennujaama Majutus kahekohalistes tubades heades 3* hotellides või heades külalistemajades Tbilisis, Signagis, Batumis, Kutaisis, Vardzias.

Sellel reisil külastame kõiki Gruusia tuntumaid vaatamisväärsusi: Tbilisi vanalinna mäe otsas paikneva kindluse, vanade kirikute, väävlisaunade ja suurte nikerdatud rõdudega erksavärviliste puithoonetega, armastuse linna Signagit, vana pealinna  Mtskhetat, Prometheuse koobast, kauneid UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud kloostreid mägede tippudel – Jvari klooster, Gelati kloostrikompleks, iidseid koobaslinnu Uplistsikhet ja Vardziat. Käime kuulsas veinipiirkonnas Kahheetias, degusteerime veine Kindzmarauli veinitehases, osaleme ise kohalikus külas ehtsal viinamarjakoristusel koos marjade trampimise ja veini tegemise õppimisega, sööme kohalikku toitu ja joome veine. Naudime restoranis õhtusööki koos kohalike tantsude ja lauludega. Sõidame paadiga Martvili kanjonis. Gruusia ringreis

Reisil on kõik kulud hinnas(üksi toas olemise korral lisandub hinnale lisatasu 165 eurot.) ka söögid ja sissepääsupiletid, grupp on 15-liikmeline.
Reis toimub 11-20-September 2022

Hind sisaldab:

  • Lennupileteid ja sõitu lennujaamast hotelli ning hotellist lennujaama
  • Sõitmine mugava minibussiga kogu reisi vältel.
  • Ingliskeelne giid ja eestikeelne reisijuht, kes tõlgib giidi jutu eesti keelde.
  • Majutus kahekohalistes tubades heades 3* hotellides või heades külalistemajades Tbilisis, Signagis, Batumis, Kutaisis, Vardzias.
  • Söögid: Hommikusöök igal pool. Lõunasöök igal pool. Õhtusöögid igal pool, välja arvatud (Batumis 6. ja Tbilisis 8. päeval).
  • üks veinide degusteerimine Gruusia ringreis
  • muuseumide sissepääsupiletid.
1.päev

19.00 koguneme Tallinna Lennujaama

kell 20.50 väljub lend Air Balticuga Tallinnast, vahemaandumine on Riias.
Riiast väljub lend kell 23.00

2.päev

Tutvumine Tbilisiga


kell 4.25 saabume Tbilisisse, sõidame hotelli ja puhkame.
Pärastlõunal sööme, seejärel suundume ekskursioonile Tbilisi vanalinna. Alustame 13. sajandist pärit Metekhi kirikust kõrgel jõekaldal ja kuningas Vakhtangi monumendist. Edasi sõidame köisraudteega iidsesse Narikala 5. sajandist pärit kindlus-tsitadelli, kust avaneb imelina vaade linnale. Käime Mtatsminda püha mäel, vaatame sünagoogi ja mošeed, Sioni katedraali 6. – 7. sajandist ja Mama Daviti kirikut 19. saj. Siis läheme kuulsasse Abanotubani ehk väävlivannide rajooni kust looduslike väävliallikate juurest sai linn enam kui 1500 aastat tagasi alguse. Käime ka Rustaveli tänaval, kus näeme Gruusia parlamendihoonet, Tbilisi ooperi- ja balletiteatrit. Päeva lõpetame ühise rahvusliku õhtusöögiga restoranis Gruusia rahvuslike tantsude ja lauludega. Soovijatel on võimalik külastada väävlisaunu (peab eelnevalt broneerima).
3.päev

Kahheetia – Gruusia kuulus veinipiirkond.


Sõidame Kahheetia regiooni, mis on kuulus veinide ja kloostrite poolest. Kõigepealt külastame ilusat väikset 4. – 16. sajandist pärit Nekresi kloostrit kõrgel mäe otsas. Jõuame Kvarelisse, kus külastame Kindzmarauli veinitehast, teeme tehases ekskursioonid ja degusteerime kuulsamaid kohalikke veine. Tehasepoest saame veine ka kaasa osta. Seejärel suundume lähedalolevasse külla, kus saame osaleda viinamarjakoristusel ning näeme, kuidas neid jalgadega trambitakse ja saame selgitust iidsete veinivalmistamistraditsioonide kohta. Seejärel sööme traditsioonilist kodust Gruusia toitu ja joome kodus vana tehnoloogia järgi valmistatud veini ning “Chachat”.
Öömajale sõidame Signagisse.
4.päev

Sighnagi-Mtskheta-Gori-Kutaisi


Kõigepealt teeme tutvust ühe Gruusia kauneima linna Sighnaghiga – 18.sajandist pärit müüridega ümbritsetud kuninglik linn, mida kutsutakse ka armastuse linnaks, sest seal saab ööpäev läbi abielusid sõlmida. Seejärel sõidame Gruusia vanasse pealinna Mtskhetasse. Mtskheta oli paelinn aastatel 500 e.m.a.-500 AD; siin võeti vastu ristiusk 4ndal sajandil. Linn on võetud UNESCO maailma kultuuripärandite nimekirja. Linna lähedal 2 jõe, Mtkvari ja Aragvi, ühinemiskohas kõrgel kaljul seisab 6. sajandist pärit Jvari klooster, kust avaneb vaade jõgedele ja Mtskheta vanalinnale. Külastame vanalinna ja selle põhilist vaatamisväärsust  Svetitskhoveli katedraali. Svetitskhoveli nimi tähendab “elav sammas” usutakse, et see on Jeesus Kristuse rüü matmispaik. Seejärel sõidame Gorisse, mis oli Stalini sünnikoht ja seal on ka Stalini muuseum.
Mtkhetast sõidetakse edasi 3000 aasta vanusesse Uplistsikhe koobaslinna. Siin on säilinud sadakond koobastesse uuristatud ja ilmetkate freskodega kaunistatud tuba ja saali, vana tänavavõrgustik ja isegi veevarustussüsteem. Uplistsikhe koobaslinn on maavärinate ja sõdade käes kannatada saanud, kuid ettekujutuse kunagisest elust koopalinnas annab sellegipoolest.
Edasi sõidame Kutaisisse, kuhu jääme ka öömajale.
5.päev

Kutaisi Gelati klooster – Prometeuse koobas Martvili kanjon - Batumi


Kutaisi kandis juba II saj eKr pealinna tiitlit ning oli Gruusia kuningriigi ja Kutaisi Imereti kuningriigi tähtsaim keskus. Näeme Kutaisi keskväljakut Kolkhise purskkaevuga. Külastame
kaunite mosaiikide ja seinamaalingutega Gelati kloostrikompleksi , kus on leidnud oma viimase rahupaiga 10 Gruusia kuningat. Klooster pärineb Gruusia keskaegse arhitektuuri õitsenguperioodist ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Järgmisena külastame eestlaste teeistandust. Öömaja Kutaisis
6.päev

Batumi ja ümbrus


Täna hakkame sõitma kaunisse kuurortlinna Batumisse. Teel külastame Skaltubo lähistel asuvat Prometheuse koobast . 2013. aastaks põhjalikult renoveeritud Prometheuse koobas on
Gruusia üks suuremaid loodusimesid, mis on olnud külastajatele pikka aega suletud. Legendi järgi olevat Zeus Prometheuse just siia, Khvamli mäe koobastesse aheldanud. Pisut üle kilomeetrine rada viib külastajad läbi 6 erineva suuruse ja ilmega koopa, teel näeb uhkeid ​stalaktiite ja stalakmiite, kardinaid, kivistunud koskesid, koopapärleid ja maa-aluseid jõgesid ning järvesid ( NB! Koobastes on jahe, u 15-17°C ). Käime vaatamas kaunit Martvili kanjonit ja teeme seal paadisõidu (Mõnikord liiga kõrge veega ei saa paadiga sõita). Jätkame sõitu Batumisse, enne linna jõudmist teeme ekskursiooni botaamikaaias . Siin kasvavad kõrvuti taimed mitmetest kliimavöötmetest ja kõigilt mandritelt. Öömaja Batumis.
7.päev

Borjomi – Vardzia


Täna sõidame Türgi piiri äärde, et külastada Kura jõe kaldakaljusse 12. sajandil rajatud suurejoonelist Vardzia koobaslinna. Teel külastame ilusat Borjomi linnakest, mis on kuulus oma mineraalveeallikate poolest. Borjomi keskuses on ajalooline park kuulsate mineraalveeallikatega, mille tervistav mõju avastati 18ndal sajandil.
Öömaja Vardzias.
8.päev

Vardzia-Paravani järv-Tbilisi


Täna külastame Kura jõe kaldakaljusse 12. Sajandil rajatud hämmastavat Vardzia koobaslinna. Tavaaegadel elas siin koopa-kloostris 6000 munka, sõja ajal otsis siit kaitset 50,000 inimest. Korruseid on kokku 13 ning koopad ulatuvad 50 meetri sügavusele kaljude sisse; samuti on säilinud mõned fresko-maalingud. Alustame tagasisõitu Tbilisisse. Teel näeme ilusaid Paravani ja Sagamo järvesid.
9.päev

19.09


20.09 peame lennujaamas olema kell 2.00, kell 4.10 väljub lend Riiga
Kell 7.45 väljub lend Tallinnasse, Tallinnas oleme kell 8.35.
Gruusia reis 2022
11- 20.September 2022
Gruusia 2022
11- 20.September 2022
Gruusia 2022
11- 20.September 2022
Gruusia reis 2022
11- 20.September 2022
Gruusia reis 2022
11- 20.September 2022
Gruusia reis 2022
11- 20.September 2022
Gruusia reis 2022
11- 20.September 2022
Gruusia reis 2022
11- 20.September 2022
Viinamarjad
11- 20.September 2022
Viinamarjad Gruusias
11- 20.September 2022
Viinamarjade koristamine Gruusia
11- 20.September 2022
Gruusia viinamarjapõld
11- 20.September 2022
Gruusia
11- 20.September 2022
Gruusia
11- 20.September 2022
Gruusia ringreis
11- 20.September 2022
Gruusia
11- 20.September 2022
Gruusia, Gruusia reisid 2022, Ühepäevased reisid Eestis, Loodusreisid
11- 20.September 2022