Tallinnast
Väljumine
11 päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1546€/inimese kohta.

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG Kell 19:15 koguneme Tallinna lennujaama – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne.

Gruusias kohtuvad tänapäevane moodne maailm ja aegadetagune arhailisus. On piirkondi, kus sead ja lehmad jalutavad külatänaval ega lase ennast segada nende vahel laveerivatest autodest ja maju köetakse lehmasõnnikuga, kuid on ka ülimoodsa arhitektuuriga Batumi, mis meenutab Dubaid. On iidseid kloostreid ja koobaslinnu Vardzias Rabati kindlus, milles on säilinud seinamaalinguid, on imeilus loodus. Kuna ööbime erinevates paikades, ka väikelinnades ja turismitalus, siis näeme kogu seda mitmekesisust ehedalt. Käime restoranis, kus peale rahvuslike toitude naudime ka rahvuslikku tantsu ja laulu, aga kindlasti näeme seda veel mitmel pool mujalgi. September on aeg, kui koristatakse viinamarju ja tehakse veini, ka meie saame ühest niisugusest osa – käime veinitalus viinamarju korjamas, trambime need jalgadega laulu saatel katki ja paneme käärimisnõusse, järgneb pidu hõrgutavate rahvuslike toitude ja rikkaliku veiniga. Kogu reisi vältel kogeme rikkalikku valikut Gruusia rahvuslikust köögist. Ja kuna eestlasi huvitavad ikka ka teiste eestlaste tegemised, siis külastame ka televisioonis tuntuks saanud eestlaste teeistandust. Gruusia ringreis – loodus, kultuur ja maitsed

Reis toimub 8-18.September 2025

Hind sisaldab:

– lennupileteid edasi ja tagasi
– mugavat konditsioneeriga bussi
– Ingliskeelset kohalikku giidi
– eestikeelset reisijuhti (tõlgib giidi jutu eesti keelde)
– ööbimisi hotellides 2-kohalistes tubades (10 ööd)
– hommikusööke (9 söögikorda)
– lõunasööke (8 söögikorda)
– õhtusööke (6 söögikorda)
• Jooke (nii alkohoolseid kui mittealkohoolseid) lõuna- ja õhtusöökide juurde
– kõiki sissepääsupileteid
– rahvuslikku õhtut: söök + muusika + tants
• veinide degusteerimist 2-l korral
• sõitu köisraudteega Tbilisis
• 2 kohalikku bussi (Nekresi klooster ja Vardzia koobaslinn).

Hind ei sisalda:
– Ühese toas lisamaks on 215 €
– Programmivälist söömist –3 õhtusööki – (1 Tbilisis ja 2 Batumis)
• 1 lõunasööki (Batumis)
– Reisikindlustust
– suveniire
• Väävlisauna ja pesemist
• Delfinaarium
• Sõit mägedesse linnuvaatlusele

PÄEVAKAVA

1.päev

Tallinn – Riia – Tbilisi

Kell 19.15 koguneme Tallinna Lennujaamas ja kell 21.40 väljub lend Air Balticuga Riiga. Lend Tbilisi väljub kell 23.20.

2.päev

Tutvumine Tbilisiga


Kell 5.40 saabume Tbilisisse, sõidame kohe hotelli, et veidi puhata, seejärel sööme hilise hommikusöögi. Pärastlõunal alustame Tbilisi vanalinnaga tutvumist. Esmalt vaatame 13. sajandist pärit Metekhi kirikut ja kuningas Vakhtangi monumenti. Edasi sõidame köisraudteega iidsesse Narikala 5. sajandist pärit kindlusesse, kust avaneb imeline vaade linnale. Käime Mtatsminda pühal mäel, vaatame Gruusia ema monumenti, Sioni katedraali 6. – 7. sajandist ja Mama Daviti kirikut 19. saj. Siis läheme kuulsasse Abanotubani ehk väävlivannide rajooni, kust looduslike väävliallikate juurest sai linn enam kui 1500 aastat tagasi alguse. Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga koos rahvuslike tantsude ja lauludega.
3.päev

Kahheetia – Gruusia kuulus veinipiirkond.


Sõidame Kahheetia regiooni, mis on kuulus veinide ja kloostrite poolest. Kõigepealt külastame ilusat väikest 4. – 16. sajandist pärit Nekresi kloostrit kõrgel mäe otsas. Edasi Kvarelisse jõudes, külastame Kindzmarauli veinitehast, teeme tehases ekskursiooni, saame selgitust iidsete Gruusia veinivalmistamise traditsioonide kohta ja degusteerime kuulsamaid kohalikke veine. Tehasepoest saavad soovijad veine ka kaasa osta. Seejärel suundume lähedalolevasse külla, kus meid võõrustab kohalik talupere. Saame osaleda viinamarjakoristusel ja proovida neid laulu saatel jalgadega puruks trampida. Viinamarjakoristus lõppeb alati peoga – sööme traditsioonilist kodust Gruusia toitu ja joome kodus valmistatud veini ning „chachat” (viinamarja puskar, Itaalias tuntakse seda grappana) nii palju kui jaksame. Ülevas meeleolus sõidame öömajale Signagisse.
4.päev

Sighnagi – Mtskheta – Tbilisi


Kõigepealt teeme tutvust ühe Gruusia kauneima linna Sighnaghiga – 18. sajandist pärit müüridega ümbritsetud kuninglik linn, mida kutsutakse ka armastuse linnaks, sest seal saab ööpäev läbi abielusid sõlmida. Seejärel sõidame Gruusia vanasse pealinna Mtskhetasse. Mtskheta oli riigi paelinn 3. sajandist eKr kuni 5. sajandini pKr. Linn kuulub UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kõigepealt külastame linna lähedal kahe jõe, Mtkvari ja Aragvi, ühinemiskohas asuvat 6. sajandist pärit Jvari kloostrit, kust avaneb suurepärane vaade jõgedele ja Mtskheta vanalinnale. Seejärel tutvume vanalinna ja selle põhilise vaatamisväärsuse Svetitskhoveli katedraaliga. Svetitskhoveli nimi tähendab “elav sammas,” usutakse, et sinna on maetud Jeesuse Kristuse rüü. Seejärel sööme lõunat ja sõidame Tbilisisse. Õhtupoolikul saame veel iseseisvalt linnaga tutvuda. Sellel päeval meil ühist õhtusööki ei ole, aga Tbilisis on palju mõnusaid välikohvikuid, kus elava muusika saatel iseseisvalt kõhtu kinnitada. Päeva lõpus saavad soovijad käia ka väävlisaunas ja lasta ennast pesta.
5.päev

Vardzia


Täna sõidame Türgi piiri äärde, et külastada Kura jõe kaldakaljusse 12. sajandil rajatud suurejoonelist Vardzia koobaslinna. Kõrgaegadel elas siin koopa-kloostris 6000 munka, sõja ajal otsis koobastes kaitset 50 000 inimest. Korruseid on kokku 13 ning koopad ulatuvad 50 meetri sügavusele kaljude sisse; samuti on säilinud mõned fresko-maalingud. Teel näeme ilusaid Paravani ja Sagamo järvesid, mis asuvad 2000 m kõrgusel merepinnast. Ööbime Vardzias.
6.päev

Rabati, Borjomi, Kutaisi


Täna sõidame Kutaisisse. Teel külastame Rabati kindlust, ilusat Borjomi linnakest, mis on kuulus oma mineraalveeallikate poolest. Borjomi keskuses on ajalooline park kuulsate mineraalveeallikatega, mille tervistav mõju avastati 18ndal sajandil. Maitseme mineraalvett otse allikast. Sööme lõunat ja jätkame sõitu Kutaisisse, mis kandis juba 2. sajandil eKr pealinna tiitlit ning oli Gruusia kuningriigi ja Imereti kuningriigi tähtsaim keskus. Näeme Kutaisi keskväljakut Kolkhise purskkaevuga, mis on eriti ilus pimedas, kui teda valgustavad eri värvi tuled.
7.päev

Gelati klooster – eestlaste teeistandus


Kõigepealt külastame eestlaste teeistandust, vaatame teepõldu ja kuuleme omanikelt, kuidas tuli mõte Gruusiasse teeistandus rajada ja kuidas kõik edasi on läinud. Saame teada tee kasvatamise ja koristamise saladusi, näeme ka töötlemise seadmeid ja saame selgitust erinevate töötlemismeetodite kohta. Lõpuks saame erinevaid teesid degusteerida ja ka kaasa osta. Seejärel külastame kaunite mosaiikide ja seinamaalingutega Gelati kloostrikompleksi, mille asutas 1106. aastal Gruusia kuningas David IV ja kus on leidnud oma viimase rahupaiga 10 Gruusia kuningat. Gelati oli ka teaduskeskus, säilinud on 12. sajandil ehitatud akadeemia hoone. Klooster pärineb Gruusia keskaegse arhitektuuri õitsenguperioodist ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sõidame tagasi Kutaisisse, kus saame käia taluturul. Öömaja Kutaisis.
8.päev

Prometheuse koobas – Martvili kanjon – Batumi


Täna hakkame sõitma kaunisse kuurortlinna Batumi. Teel külastame Skaltubo lähistel asuvat Prometheuse koobast. 2013. aastaks põhjalikult renoveeritud Prometheuse koobas on Gruusia üks suuremaid loodusimesid, mis on olnud külastajatele pikka aega suletud. Legendi järgi olevat Zeus Prometheuse just siia, Khvamli mäe külge aheldanud. Pisut üle kilomeetrine rada viib külastajad läbi 6 erineva suuruse ja ilmega koopa, teel näeb uhkeid stalaktiide ja stalakmiide ning stalagtaate, kardinaid, kivistunud koskesid, koopapärleid ja maa-aluseid jõgesid ning järvesid (NB! Koobastes on jahe, u 15-17°C). Pärast koopaid käime vaatamas kaunist Martvili kanjonit ja teeme seal paadisõidu (mõnikord liiga kõrge veega ei saa paadiga sõita). Seejärel külastame veinitalu, kus teeme ekskursiooni, maitseme veine ja sööme lõunat. Jätkame sõitu Batumisse. Öömaja ja õhtusöök Batumis.
9.päev

Batumi ja ümbrus


Täna külastame imeilusat Makhunseti juga ja 9. sajandist pärit Tamari silda. Seejärel läheme tagasi Batumisse. Kui on rannailm, saame käia rannas. Batumi on kuurortlinn valgete võluvate majadega, mereäärse promenaadi ja parkidega, mis on imeliselt kaunid ning eriti silmatorkavad öises tuledemängus. Sellel päeval on meil ühine lõunasöök (või õhtusöök, vastavalt grupi soovile). Õhtul käime koos purskkaevude muusikat kuulamas-vaatamas. Öömaja Batumis.
10.päev

Batumi


See päev on meil iseseisvaks Batumiga tutvumiseks, ühiselt sööme vaid hommikul. Linnas leidub hulgaliselt erinevaid söögikohti, kus igaüks leiab midagi oma maitsele vastavat.
Saame käia rannas, jalutada vanalinnas, istuda kohvikutes ja osta kaasa suveniire. Need, kes ei soovi rannas olla, saavad külastada Batumi delfinaariumi, mis asub üsna meie hotelli lähedal.
Võimalik on ka võtta ette sõit mägedesse, kus sellel ajal kogunevad linnuvatlejad üle maailma, et jälgida röövlindude rännet, mille tõttu taevas mustendab erinevatest lindudest. Sellist võimsat vaatepilti mujal ei näe. Omaette huvitav on jälgida ka hasartseid linnuhuvilisi vaatlustorude ja binoklitega linde loendamas.
11.päev

Batumi – Riia – Tallinn


Peame lennujaamas olema juba kell 3.30, et jõuda kell 5.30 väljuvale Riia lennule. Kell 13.50 jätkub lend kodu suunas ja Tallinnasse jõuame kell 14.40.
1.päev

Tallinn – Riia – Tbilisi

Kell 19.15 koguneme Tallinna Lennujaamas ja kell 21.40 väljub lend Air Balticuga Riiga. Lend Tbilisi väljub kell 23.20.

2.päev

Tutvumine Tbilisiga


Kell 5.40 saabume Tbilisisse, sõidame kohe hotelli, et veidi puhata, seejärel sööme hilise hommikusöögi. Pärastlõunal alustame Tbilisi vanalinnaga tutvumist. Esmalt vaatame 13. sajandist pärit Metekhi kirikut ja kuningas Vakhtangi monumenti. Edasi sõidame köisraudteega iidsesse Narikala 5. sajandist pärit kindlusesse, kust avaneb imeline vaade linnale. Käime Mtatsminda pühal mäel, vaatame Gruusia ema monumenti, Sioni katedraali 6. – 7. sajandist ja Mama Daviti kirikut 19. saj. Siis läheme kuulsasse Abanotubani ehk väävlivannide rajooni, kust looduslike väävliallikate juurest sai linn enam kui 1500 aastat tagasi alguse. Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga koos rahvuslike tantsude ja lauludega.
3.päev

Kahheetia – Gruusia kuulus veinipiirkond.


Sõidame Kahheetia regiooni, mis on kuulus veinide ja kloostrite poolest. Kõigepealt külastame ilusat väikest 4. – 16. sajandist pärit Nekresi kloostrit kõrgel mäe otsas. Edasi Kvarelisse jõudes, külastame Kindzmarauli veinitehast, teeme tehases ekskursiooni, saame selgitust iidsete Gruusia veinivalmistamise traditsioonide kohta ja degusteerime kuulsamaid kohalikke veine. Tehasepoest saavad soovijad veine ka kaasa osta. Seejärel suundume lähedalolevasse külla, kus meid võõrustab kohalik talupere. Saame osaleda viinamarjakoristusel ja proovida neid laulu saatel jalgadega puruks trampida. Viinamarjakoristus lõppeb alati peoga – sööme traditsioonilist kodust Gruusia toitu ja joome kodus valmistatud veini ning „chachat” (viinamarja puskar, Itaalias tuntakse seda grappana) nii palju kui jaksame. Ülevas meeleolus sõidame öömajale Signagisse.
4.päev

Sighnagi – Mtskheta – Tbilisi


Kõigepealt teeme tutvust ühe Gruusia kauneima linna Sighnaghiga – 18. sajandist pärit müüridega ümbritsetud kuninglik linn, mida kutsutakse ka armastuse linnaks, sest seal saab ööpäev läbi abielusid sõlmida. Seejärel sõidame Gruusia vanasse pealinna Mtskhetasse. Mtskheta oli riigi paelinn 3. sajandist eKr kuni 5. sajandini pKr. Linn kuulub UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kõigepealt külastame linna lähedal kahe jõe, Mtkvari ja Aragvi, ühinemiskohas asuvat 6. sajandist pärit Jvari kloostrit, kust avaneb suurepärane vaade jõgedele ja Mtskheta vanalinnale. Seejärel tutvume vanalinna ja selle põhilise vaatamisväärsuse Svetitskhoveli katedraaliga. Svetitskhoveli nimi tähendab “elav sammas,” usutakse, et sinna on maetud Jeesuse Kristuse rüü. Seejärel sööme lõunat ja sõidame Tbilisisse. Õhtupoolikul saame veel iseseisvalt linnaga tutvuda. Sellel päeval meil ühist õhtusööki ei ole, aga Tbilisis on palju mõnusaid välikohvikuid, kus elava muusika saatel iseseisvalt kõhtu kinnitada. Päeva lõpus saavad soovijad käia ka väävlisaunas ja lasta ennast pesta.
5.päev

Vardzia


Täna sõidame Türgi piiri äärde, et külastada Kura jõe kaldakaljusse 12. sajandil rajatud suurejoonelist Vardzia koobaslinna. Kõrgaegadel elas siin koopa-kloostris 6000 munka, sõja ajal otsis koobastes kaitset 50 000 inimest. Korruseid on kokku 13 ning koopad ulatuvad 50 meetri sügavusele kaljude sisse; samuti on säilinud mõned fresko-maalingud. Teel näeme ilusaid Paravani ja Sagamo järvesid, mis asuvad 2000 m kõrgusel merepinnast. Ööbime Vardzias.
6.päev

Rabati, Borjomi, Kutaisi


Täna sõidame Kutaisisse. Teel külastame Rabati kindlust, ilusat Borjomi linnakest, mis on kuulus oma mineraalveeallikate poolest. Borjomi keskuses on ajalooline park kuulsate mineraalveeallikatega, mille tervistav mõju avastati 18ndal sajandil. Maitseme mineraalvett otse allikast. Sööme lõunat ja jätkame sõitu Kutaisisse, mis kandis juba 2. sajandil eKr pealinna tiitlit ning oli Gruusia kuningriigi ja Imereti kuningriigi tähtsaim keskus. Näeme Kutaisi keskväljakut Kolkhise purskkaevuga, mis on eriti ilus pimedas, kui teda valgustavad eri värvi tuled.
7.päev

Gelati klooster – eestlaste teeistandus


Kõigepealt külastame eestlaste teeistandust, vaatame teepõldu ja kuuleme omanikelt, kuidas tuli mõte Gruusiasse teeistandus rajada ja kuidas kõik edasi on läinud. Saame teada tee kasvatamise ja koristamise saladusi, näeme ka töötlemise seadmeid ja saame selgitust erinevate töötlemismeetodite kohta. Lõpuks saame erinevaid teesid degusteerida ja ka kaasa osta. Seejärel külastame kaunite mosaiikide ja seinamaalingutega Gelati kloostrikompleksi, mille asutas 1106. aastal Gruusia kuningas David IV ja kus on leidnud oma viimase rahupaiga 10 Gruusia kuningat. Gelati oli ka teaduskeskus, säilinud on 12. sajandil ehitatud akadeemia hoone. Klooster pärineb Gruusia keskaegse arhitektuuri õitsenguperioodist ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sõidame tagasi Kutaisisse, kus saame käia taluturul. Öömaja Kutaisis.
8.päev

Prometheuse koobas – Martvili kanjon – Batumi


Täna hakkame sõitma kaunisse kuurortlinna Batumi. Teel külastame Skaltubo lähistel asuvat Prometheuse koobast. 2013. aastaks põhjalikult renoveeritud Prometheuse koobas on Gruusia üks suuremaid loodusimesid, mis on olnud külastajatele pikka aega suletud. Legendi järgi olevat Zeus Prometheuse just siia, Khvamli mäe külge aheldanud. Pisut üle kilomeetrine rada viib külastajad läbi 6 erineva suuruse ja ilmega koopa, teel näeb uhkeid stalaktiide ja stalakmiide ning stalagtaate, kardinaid, kivistunud koskesid, koopapärleid ja maa-aluseid jõgesid ning järvesid (NB! Koobastes on jahe, u 15-17°C). Pärast koopaid käime vaatamas kaunist Martvili kanjonit ja teeme seal paadisõidu (mõnikord liiga kõrge veega ei saa paadiga sõita). Seejärel külastame veinitalu, kus teeme ekskursiooni, maitseme veine ja sööme lõunat. Jätkame sõitu Batumisse. Öömaja ja õhtusöök Batumis.
9.päev

Batumi ja ümbrus


Täna külastame imeilusat Makhunseti juga ja 9. sajandist pärit Tamari silda. Seejärel läheme tagasi Batumisse. Kui on rannailm, saame käia rannas. Batumi on kuurortlinn valgete võluvate majadega, mereäärse promenaadi ja parkidega, mis on imeliselt kaunid ning eriti silmatorkavad öises tuledemängus. Sellel päeval on meil ühine lõunasöök (või õhtusöök, vastavalt grupi soovile). Õhtul käime koos purskkaevude muusikat kuulamas-vaatamas. Öömaja Batumis.
10.päev

Batumi


See päev on meil iseseisvaks Batumiga tutvumiseks, ühiselt sööme vaid hommikul. Linnas leidub hulgaliselt erinevaid söögikohti, kus igaüks leiab midagi oma maitsele vastavat.
Saame käia rannas, jalutada vanalinnas, istuda kohvikutes ja osta kaasa suveniire. Need, kes ei soovi rannas olla, saavad külastada Batumi delfinaariumi, mis asub üsna meie hotelli lähedal.
Võimalik on ka võtta ette sõit mägedesse, kus sellel ajal kogunevad linnuvatlejad üle maailma, et jälgida röövlindude rännet, mille tõttu taevas mustendab erinevatest lindudest. Sellist võimsat vaatepilti mujal ei näe. Omaette huvitav on jälgida ka hasartseid linnuhuvilisi vaatlustorude ja binoklitega linde loendamas.
11.päev

Batumi – Riia – Tallinn


Peame lennujaamas olema juba kell 3.30, et jõuda kell 5.30 väljuvale Riia lennule. Kell 13.50 jätkub lend kodu suunas ja Tallinnasse jõuame kell 14.40.
Gruusia reis 2022
8-18.September 2025
Gruusia ringreis 2025 – loodus, kultuur ja maitsed 
8-18.September 2025
Gruusia reis 2024 September
8-18.September 2025
Gruusia reis 2022
8-18.September 2025
Gruusia reis 2022
8-18.September 2025
Gruusia reis 2022
8-18.September 2025
Gruusia reis 2022
8-18.September 2025
Gruusia reis 2022
8-18.September 2025
Viinamarjad
8-18.September 2025
Viinamarjad Gruusias
8-18.September 2025
Viinamarjade koristamine Gruusia
8-18.September 2025
Gruusia viinamarjapõld
8-18.September 2025
Gruusia ringreis september
8-18.September 2025
Gruusia
8-18.September 2025
Gruusia ringreis
8-18.September 2025
Gruusia
8-18.September 2025
Gruusia, Gruusia reisid 2022, Ühepäevased reisid Eestis, Loodusreisid
8-18.September 2025