Rakverest
Väljumine
1 päev
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Rakverest
HIND 135€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 8:00
HIND SISALDAB
Bussisõitu Reisijuhi teenust, giidid
Sissepääsupileteid Lõunasöök

Teeme ekskursiooni loomaaias, võimalusel külastame äsja avatud vihmametsa ekspositsiooniala. See loomade ja lopsaka taimestikuga asustatud kasvuhoone – vihmametsa ekspositsiooniala – viib meid rännakule aastaringselt sooja ja liigirikkasse Kagu-Aasiasse. Siin kohtume mitmete haruldaste loomaliikidega, teiste seas põnevate nimedega binturongi ja lendkoeraga ning silekarv saarma ja kalakassiga. Vabalt lendavad värvikirevad linnud toovad aga troopilise looduse veelgi lähemale.

Jääkarumaailmas saame loomade tegemisi jälgida mitme nurga alt. Uudistada jääkarusid läbi klaasi ujumas ja vees lustimas, jälgida nende sukeldumist ja veealust müramist alumiselt basseinikorruselt.

Aga loomaaias on veel terve hulk põnevaid loomi, vaatame neid ja kuulame giidi juttu nende kommete ja harjumuste kohta.

Edasi liigume vabaõhumuuseumisse, kus sööme lõunat. Siis teeme ekskursiooni, mille käigus näeme taluõuesid rehielamute, kaluri ja sauniku väheldaste hoonete ning 1930. aastate moodsama talumajaga. Muuseumi vanim eksponaat on Noarootsi kiriku Sutlepa kabel, millel aastaarv 1699. Viimasena avati külastajaile Kolhoosi korterelamu. On ka kool, kabel, kõrts, pood ja pritsikuur. Maastikupilti ilmestavad veskid ning võrgumajad.

Viimasena külastame botaanikaaeda selle palmimajaga.

Reis toimub: 29.Juuni 2023

1.päev

Väljasõit Rakverest 8:00

9.30 – 12.00 loomaaed
12.30 – 13.15 lõunasöök Kolu kõrtsis
13.15 – 15.15 ekskursioon Vabaõhumuuseumis
16.00- 18.00 ekskursioon botaanikaaias.

Lõpp

19.15 Tagasi Rakveres