Tallinnast
Väljumine
8 päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1958€/inimese kohta

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG Väljalend Tallinna lennujaamast kell 13.35, lennujaamas peame olema juba kell 11.15.
HIND SISALDAB
7 ööd majutust 3* või 4* hotellides
kõik sissepääsud allpool märgitud kohtades.
1 suur pudelivesi jagamiseks kõikide söögikordade ajal ning tee ja kohv lõunasöökide juurde.
professionaalne inglise keelt rääkiv giid kogu reisi vältel, kui tarvis siis ka kohalikud giidid.
eesti keelt rääkiv reisijuht, kes tõlgib giidi jutu eesti keelde.
grupi suurusele vastav buss.
kõik maksud ja vajalikud tasud.
Transfeerid lennujaamast hotelli ja vastupidi.
üks väike veepudel igale grupiliikmele igaks päevaks.
õhtusöök flamenkoõhtul ja Sevilla mustlasõhtul.
Kõik lõuna- ja õhtusöögid.
Lennupiletid Tallinnast Malagasse ja tagasi.

Sissepääsud, mis sisalduvad hinnas: Andaluusia kindlus, Pablo Picasso Muuseum, härjavõitluse areen Rondas, Mondragoni palee, Ronda veinikelder, Claudia Baela Tarifas, Sevilla katedraal, Flamenco Show koos õhtusöögiga Sevillas, Calahorra Torn, Mezquita-Katedraal Cordobas, Flamenco keskus tantsivate hobuste showga Cordobas, Alhambra Palee, Sacromonte mustlasõhtu koos õhtusöögiga.

HIND EI SISALDA Ühese toa lisamaks 280 €.
Jootraha giididele ja bussijuhtidele.

Andaluusias on tunda paljude erinevate kultuuride, usundite ja tavade mõju, mis annavad igale linnale oma kordumatu näo ja õhustiku. Näeme nii ibeeride, keltide kui ka siin 800 aastat valitsenud mauride kultuuripärandit. See on kultuurireis, kus põhirõhk on rikkaliku kultuuripärandiga tutvumisel. Reisil on hinna sees kõikide külastuste sissepääsud, kõik giidid, söögid 3 korda päevas (praad, magustoit ja jook), mustlasõhtu, flamenkoetendus ja hobuste show. Meil on kohalik giid ja eestlane reisijuhiks. Giidi jutt tõlgitakse eesti keelde.

Alustame reisi kaunis rannalinnas Malagas,

külastame lilledesse uppuvat valget küla Mjasi, kus käime Ermita de la Virgen de la Peña pühamus, mille kaevas kaljusse 17. sajandil karmeliiti munk. Käime Hispaania “romantikapealinnas” Rondas, mis on saanud kuulsaks tänu E. Hemingway raamatule “Kellele lüüakse hingekella”. See linn on tuntud oma looduse ilu poolest asudes kõrgel, püstloodis langeva kalju serval. Siin sai 18. sajandil alguse kaasaegne härjavõitluse traditsioon, sellepärast külastame üht kuulsat härjavõitluse areeni ja peale selle ka kaunit Mondragóni Paleed, kus praegu asub muuseum. Andaluusia pealinnas Sevillas, külastame Triumfiväljakul asuvat Sevilla katedraali, mis on Rooma Peetri kiriku ja Londoni St. Pauli järel õhtumaade suurim ning kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Katedraalis imetleme kaunist kullaga kaetud altarivõret ja sarkofaagi, kuhu on maetud Cristoph Kolumbus. Katedraali põhjaküljes asub maailmakuulus 12. saj. pärit Giralda kellatorn ja Apelsinipuudeõu. Vaatame Kastiilia kuningapaleed Alcazari ja jalutame ajaloolises piirkonnas “Santa Cruz”. Käime otse Gibraltari vastas asuvas 2000 aastat vanas Rooma linnas Claudia Baelos. Teeme ekskursiooni Jerez de la Fronteras, Käime Cordobas, mis on kuulus oma kaunite lillerikaste siseõuede poolest, mida suvel kasutatakse elutoana.

Külastame linna tähtsamat mälestist, omapärast keskaegset islami mošeed – La Mezquitat, mille sisse ehitati 16. saj. ristiusu katedraal. See 8. saj. ehitatud mošee pärineb justkui 1001 öö muinasjutust. Heidame pilgu Cordoba südames asuvale iidsele juudi kvartalile, kus kõik tundub veel olevat nagu 10. saj. Külastame viimase mauri riigi pealinna Granadat ning sealset araabia arhitektuuri pärli – Al Hambra paleed, mis on maailmas ainus tänaseni säilinud keskaegne araabia palee. See on terve labürint varjulisi siseõuesid, saale, kauneid võlvkäike, marmorsambaid, purskkaeve ja tike. Vaatame tantsivate hobuste showd, käime mustlasõhtul ja flamenkoetendusel. Pool päeva same olla rannas. Andaluusia reis

Reis toimub 21 – 28.September 2024 Egiptus

PÄEVAKAVA

1.päev

3. okt, Väljalend Tallinnast

Väljalend Tallinna lennujaamast kell 13.35, lennujaamas peame olema juba kell 11.15.
17.25 Jõuama Malagasse, buss viib meid hotelli, sööme õhtust.
2.päev

4.okt, Malaga

Me alustame oma reisi Vahemere päikeserannikult Malagast, kus päike paistab rohkem kui 350 päeva aastas. See Vahemere-äärne linn on tuntud oma ilusate liivarandade aga ka rikkaliku ajaloo ja kultuuri poolest. Linna vanaaegsed tänavad ja villad on rohelusse mattunud. Malaga näiteks kunstnik Pablo Picasso ja näitleja Antonio Banderase kodulinn.
Kõigepealt käime rannas, pärast lõunasööki, linna panoraamtuuril vaatame linna botaanikaaedu, Gibralfaro kindlust, linna katedraali väljast, käime Andaluusia kindluses ja Pikasso muuseumis. Öömaja Malagas
3.päev

5.okt, Malaga-Mijas-Ronda

Hommikul külastame üht tüüpilist traditsioonilist Hispaania valget küla Mijasi valgete majade, lilli täis kitsaste tänavate ja väikeste poodidega. Merepinnast 428 m kõrgusel asuv küla on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Külas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur ning iseloomulik atmosfäär. Meile avanevad kaunid vaated ümbrusele. Külastame Ermita de la Virgen de la Peña pühamut, mille kaevas kaljusse 17. sajandi teisel poolel karmeliidi munk. Sellel on Mijase kaitsepühaku Virgen de la Peña kujutis. Pühamu avastasid legendi järgi 1586. aastal kaks karjalast, kelle tuvi juhatas kohale. Vaatame härjavõitluse areeni ja kindlust.
Seejärel külastame Hispaania “romantikapealinna” Rondat, mis on saanud kuulsaks tänu E. Hemingway raamatule “Kellele lüüakse hingekella”. See linn on olnud juba 18. sajandist rändurite peamiseks sihtpunktiks oma looduse ilu poolest. Just siin sündis 18. sajandil kaasaegne härjavõitlus. Linna enda asukoht on igati kooskõlas härjavõitluse dramaatilise iseloomuga – linn asub kõrgel, püstloodis langeva kalju serval ning on omakorda poolitatud sügava jõekanjoni poolt, mis eraldab vanalinna uuest linnast. Neid ühendav sild üle kuristiku on üks Hispaania tunnuspilte- Puente Nuevo on uusim, 1793. a. ehitatud ja suurim kolmest sillast, mis ulatuvad üle 120 meetri sügavuse lõhe. Käime seda vaatamas. Rondat iseloomustavad kanjonid, kaljud, sillad, Hispaania vanimad härjavõitluse areenid, (mida ka külastame). Külastame ka kaunit Mondragóni Paleed, mis on 14. sajandi majapidamist tutvustav muuseum koos aedade, sisehoovide, rõdude ja veefunktsioonidega. Lõpuks külastame veinikeldrit.
Majutus Algeciras.
4.päev

6.okt, Tarifa-Vejer de la Frontera-Cadiz-Jerez

Pärast hommikusööki sõidame Cadizisse, mis pretendeerib Euroopa vanima linna tiitlile. Legendi järgi asutas selle Herakles. Meie esimene peatus tuleb Tarifas 2000 aastat vanas Rooma linnas Claudia Baelos, otse Gibraltari vastas. Edasi sõidame Vejeri, mida loetakse Hispaania kõige ilusamaks valgeks linnaks. Linn asub madalal künkal, kust avaneb vaade Gibraltari väinale ning mida ümbritsevad viljapuu- ja apelsiniistandused. Külastame vaatamisväärsusi ja jätkame teed Cadizi poole. Lõunasöögiks jõuame Mercatosse. Teeme jalgsiekskursiooni vanalinnas. Katedraal ja ajalooline ala.
Öömaja on Jerez.
5.päev

7.okt, Jerez-Sevilla

Pärast hommikusööki avastame Jerez de la Fronterat. Vaatame vanalinna, käme Asuncioni väljakul, mis on üks väljapaistvamaid arhitektuurikomplekse. Yerba väljakul, Seejärel sõidame Sevillasse. Külastame Triumfiväljakul asuvat Sevilla katedraali, mis on Rooma Peetri kiriku ja Londoni St. Pauli järel õhtumaade suurim ning kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Katedraalis imetleme kaunist kullaga kaetud altarivõret ja sarkofaagi, kuhu on maetud Cristoph Kolumbus. Katedraali põhjaküljes asub maailmakuulus 12. saj. pärit Giralda kellatorn ja Apelsinipuudeõu. Vaatame väljast Kastiilia kuningapaleed Alcazari. Seejärel jätkame oma jalutuskäiku ajaloolises piirkonnas “Santa Cruz”- vana juudi kvartalit, kus näeme Sevilla traditsioonilisi hooneid, kitsaid tänavaid ja mälestusi inkvisatsiooniajast. Vaatame Sevilla kuninglikku paleed väljast. Käime Triana ajaloolises linnaosas, mille asutasid Rooma leegionärid ja mis on tugevalt seotud Sevilla kultuuriga. See on flamenco sünnipaik, sellepärast on Trianas palju flamenco lauljaid, tantsijaid ja kirarriste, on ka potseppade kogukond.
Õhtul on õhtusöök flamenkoetendusega.
Öömaja Sevillas.
6.päev

8.okt, Sevilla-Cordoba

Pärast hommikusööki sõidame Cordobasse. Vanalinn on kuulus oma kaunite lillerikaste siseõuede patiote poolest, mida suvel kasutatakse elutoana. Külastame linna tähtsamat mälestist, omapärast keskaegset islami mošeed – La Mezquitat, mille sisse ehitati 16. saj. ristiusu pühakoda – katedraal. See 8. saj. ehitatud mošee pärineb justkui 1001 öö muinasjutust – rohked kahevärvilised võlvkaared, enam kui 850 graniidist, jaspisest ning marmorist piilarit, tuhanded õlilambid peade kohal rippumas, rohelust lisab kena apelsiniaed. Heidame pilgu Cordoba südames asuvale iidsele juudi kvartalile, kus kõik tundub veel olevat nagu 10. saj, mil see oli läänemaailma suurimaid linnu. Jalutame vanalinna tänavatel vanade Andaluusia majade vahel, tänavatel, mis on täis lilli ja purskkaeve. Cordoba oli keskajal 500 aastat moslemite pealinn ja seda on mainitud kui Andaluusia kalifaadi teaduse ja kultuuripealinna. Ibn-i Rusd, Marmonides ja paljud teised on elanud ja töötanud selles imelises keskaegses pealinnas. Cordoba tänavatel võid siiani tunda ajaloo hõngu. Külastaame Roomaaegseid varemeid – 2000 aasta vanust Rooma silda, teatrit, templivaremeid. Õhtul läheme flamenkokeskuses, kus vaatame tantsivate hobuste showd,
Öömaja Cordobas.
7.päev

9.okt, Granada

Pärast hommikusööki läheme tutvuma Granadaga, mis sirutub mööda Sierra Nevada eelmäestike nõlvasid lumiste tippude poole. Linna kaunis asukoht jäi silma ka mauri soost Nasriididele, kes tegid linnast 13. sajandil Hispaania viimase mauri riigi – Granada emiraadi pealinna. Siin jõudis mauride peenekoeline ja tundeline kultuur oma kõrgpunkti ning vajutas igaveseks linna näole romantilise pitseri. Külastame koos giidiga Granada kohal künkanõlval asuvat linna sümbolit – 13. saj. ehitatud mauri valitsejate Nasriidide hämmastavat Al Hambra paleed. See on tõeline araabia arhitektuuri pärl, maailmas ainus tänaseni säilinud keskaegne araabia palee. Terve labürint varjulisi siseõuesid, saale, kauneid võlvkäike, marmorsambaid, purskkaeve ja tiike. Palee seinad on kaunistatud imeilusate filigraansete kivipitside ja värviliste azulejo-dega. Palee sisemus – see on õrn ja naiselik maailm, mis moodustub võlvkaartest, veesilmadest ja arabeskidest. Vaikus ja rahu valitsevad Mürtide õues, kus liikumatu vesi peegeldab võlvkäike. Värskelt renoveeritud Lõvide õues särab päike sammaskäikudel ja sätendab purskkaevudel. Pärast Andaluusia pärli Al Hambra külastamist läheme tutvuma imeilusa vana moslemilinnaosa Albazüniga, Näeme Maroko bazaari, Isabel Catolica väljakut, Coral de Carboni (mauride ajast pärinev galeriidega siseõu), Granada katedraali (väljast), Bib Rambla väljakut, La Madrazat – 1349. aastal Nasridide monarhi Yusuf I, Granada sultani poolt ehitatud hoonet, mis on praegu osa Granada ülikoolist. Käime Gran Vial – Granada kõige kuulsamal tänaval. Vaatame kuninglikku kabelit. Õhtul käime Sacramonte linnaosas asuvas koobaslinnas ja toimub mustlasõhtu koos õhtusöögiga.

8.päev

10.okt, Granada – Malaga

Pärast hommikusööki on vaba aeg linnas poodides käimiseks seejärel sõidame Malaga lennujaama, kus peame olema kell 16.00.
Lennuk väljub kell 18.10, tagasi Tallinnas oleme kell 23.40.
1.päev

3. okt, Väljalend Tallinnast

Väljalend Tallinna lennujaamast kell 13.35, lennujaamas peame olema juba kell 11.15.
17.25 Jõuama Malagasse, buss viib meid hotelli, sööme õhtust.
2.päev

4.okt, Malaga

Me alustame oma reisi Vahemere päikeserannikult Malagast, kus päike paistab rohkem kui 350 päeva aastas. See Vahemere-äärne linn on tuntud oma ilusate liivarandade aga ka rikkaliku ajaloo ja kultuuri poolest. Linna vanaaegsed tänavad ja villad on rohelusse mattunud. Malaga näiteks kunstnik Pablo Picasso ja näitleja Antonio Banderase kodulinn.
Kõigepealt käime rannas, pärast lõunasööki, linna panoraamtuuril vaatame linna botaanikaaedu, Gibralfaro kindlust, linna katedraali väljast, käime Andaluusia kindluses ja Pikasso muuseumis. Öömaja Malagas
3.päev

5.okt, Malaga-Mijas-Ronda

Hommikul külastame üht tüüpilist traditsioonilist Hispaania valget küla Mijasi valgete majade, lilli täis kitsaste tänavate ja väikeste poodidega. Merepinnast 428 m kõrgusel asuv küla on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Külas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur ning iseloomulik atmosfäär. Meile avanevad kaunid vaated ümbrusele. Külastame Ermita de la Virgen de la Peña pühamut, mille kaevas kaljusse 17. sajandi teisel poolel karmeliidi munk. Sellel on Mijase kaitsepühaku Virgen de la Peña kujutis. Pühamu avastasid legendi järgi 1586. aastal kaks karjalast, kelle tuvi juhatas kohale. Vaatame härjavõitluse areeni ja kindlust.
Seejärel külastame Hispaania “romantikapealinna” Rondat, mis on saanud kuulsaks tänu E. Hemingway raamatule “Kellele lüüakse hingekella”. See linn on olnud juba 18. sajandist rändurite peamiseks sihtpunktiks oma looduse ilu poolest. Just siin sündis 18. sajandil kaasaegne härjavõitlus. Linna enda asukoht on igati kooskõlas härjavõitluse dramaatilise iseloomuga – linn asub kõrgel, püstloodis langeva kalju serval ning on omakorda poolitatud sügava jõekanjoni poolt, mis eraldab vanalinna uuest linnast. Neid ühendav sild üle kuristiku on üks Hispaania tunnuspilte- Puente Nuevo on uusim, 1793. a. ehitatud ja suurim kolmest sillast, mis ulatuvad üle 120 meetri sügavuse lõhe. Käime seda vaatamas. Rondat iseloomustavad kanjonid, kaljud, sillad, Hispaania vanimad härjavõitluse areenid, (mida ka külastame). Külastame ka kaunit Mondragóni Paleed, mis on 14. sajandi majapidamist tutvustav muuseum koos aedade, sisehoovide, rõdude ja veefunktsioonidega. Lõpuks külastame veinikeldrit.
Majutus Algeciras.
4.päev

6.okt, Tarifa-Vejer de la Frontera-Cadiz-Jerez

Pärast hommikusööki sõidame Cadizisse, mis pretendeerib Euroopa vanima linna tiitlile. Legendi järgi asutas selle Herakles. Meie esimene peatus tuleb Tarifas 2000 aastat vanas Rooma linnas Claudia Baelos, otse Gibraltari vastas. Edasi sõidame Vejeri, mida loetakse Hispaania kõige ilusamaks valgeks linnaks. Linn asub madalal künkal, kust avaneb vaade Gibraltari väinale ning mida ümbritsevad viljapuu- ja apelsiniistandused. Külastame vaatamisväärsusi ja jätkame teed Cadizi poole. Lõunasöögiks jõuame Mercatosse. Teeme jalgsiekskursiooni vanalinnas. Katedraal ja ajalooline ala.
Öömaja on Jerez.
5.päev

7.okt, Jerez-Sevilla

Pärast hommikusööki avastame Jerez de la Fronterat. Vaatame vanalinna, käme Asuncioni väljakul, mis on üks väljapaistvamaid arhitektuurikomplekse. Yerba väljakul, Seejärel sõidame Sevillasse. Külastame Triumfiväljakul asuvat Sevilla katedraali, mis on Rooma Peetri kiriku ja Londoni St. Pauli järel õhtumaade suurim ning kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Katedraalis imetleme kaunist kullaga kaetud altarivõret ja sarkofaagi, kuhu on maetud Cristoph Kolumbus. Katedraali põhjaküljes asub maailmakuulus 12. saj. pärit Giralda kellatorn ja Apelsinipuudeõu. Vaatame väljast Kastiilia kuningapaleed Alcazari. Seejärel jätkame oma jalutuskäiku ajaloolises piirkonnas “Santa Cruz”- vana juudi kvartalit, kus näeme Sevilla traditsioonilisi hooneid, kitsaid tänavaid ja mälestusi inkvisatsiooniajast. Vaatame Sevilla kuninglikku paleed väljast. Käime Triana ajaloolises linnaosas, mille asutasid Rooma leegionärid ja mis on tugevalt seotud Sevilla kultuuriga. See on flamenco sünnipaik, sellepärast on Trianas palju flamenco lauljaid, tantsijaid ja kirarriste, on ka potseppade kogukond.
Õhtul on õhtusöök flamenkoetendusega.
Öömaja Sevillas.
6.päev

8.okt, Sevilla-Cordoba

Pärast hommikusööki sõidame Cordobasse. Vanalinn on kuulus oma kaunite lillerikaste siseõuede patiote poolest, mida suvel kasutatakse elutoana. Külastame linna tähtsamat mälestist, omapärast keskaegset islami mošeed – La Mezquitat, mille sisse ehitati 16. saj. ristiusu pühakoda – katedraal. See 8. saj. ehitatud mošee pärineb justkui 1001 öö muinasjutust – rohked kahevärvilised võlvkaared, enam kui 850 graniidist, jaspisest ning marmorist piilarit, tuhanded õlilambid peade kohal rippumas, rohelust lisab kena apelsiniaed. Heidame pilgu Cordoba südames asuvale iidsele juudi kvartalile, kus kõik tundub veel olevat nagu 10. saj, mil see oli läänemaailma suurimaid linnu. Jalutame vanalinna tänavatel vanade Andaluusia majade vahel, tänavatel, mis on täis lilli ja purskkaeve. Cordoba oli keskajal 500 aastat moslemite pealinn ja seda on mainitud kui Andaluusia kalifaadi teaduse ja kultuuripealinna. Ibn-i Rusd, Marmonides ja paljud teised on elanud ja töötanud selles imelises keskaegses pealinnas. Cordoba tänavatel võid siiani tunda ajaloo hõngu. Külastaame Roomaaegseid varemeid – 2000 aasta vanust Rooma silda, teatrit, templivaremeid. Õhtul läheme flamenkokeskuses, kus vaatame tantsivate hobuste showd,
Öömaja Cordobas.
7.päev

9.okt, Granada

Pärast hommikusööki läheme tutvuma Granadaga, mis sirutub mööda Sierra Nevada eelmäestike nõlvasid lumiste tippude poole. Linna kaunis asukoht jäi silma ka mauri soost Nasriididele, kes tegid linnast 13. sajandil Hispaania viimase mauri riigi – Granada emiraadi pealinna. Siin jõudis mauride peenekoeline ja tundeline kultuur oma kõrgpunkti ning vajutas igaveseks linna näole romantilise pitseri. Külastame koos giidiga Granada kohal künkanõlval asuvat linna sümbolit – 13. saj. ehitatud mauri valitsejate Nasriidide hämmastavat Al Hambra paleed. See on tõeline araabia arhitektuuri pärl, maailmas ainus tänaseni säilinud keskaegne araabia palee. Terve labürint varjulisi siseõuesid, saale, kauneid võlvkäike, marmorsambaid, purskkaeve ja tiike. Palee seinad on kaunistatud imeilusate filigraansete kivipitside ja värviliste azulejo-dega. Palee sisemus – see on õrn ja naiselik maailm, mis moodustub võlvkaartest, veesilmadest ja arabeskidest. Vaikus ja rahu valitsevad Mürtide õues, kus liikumatu vesi peegeldab võlvkäike. Värskelt renoveeritud Lõvide õues särab päike sammaskäikudel ja sätendab purskkaevudel. Pärast Andaluusia pärli Al Hambra külastamist läheme tutvuma imeilusa vana moslemilinnaosa Albazüniga, Näeme Maroko bazaari, Isabel Catolica väljakut, Coral de Carboni (mauride ajast pärinev galeriidega siseõu), Granada katedraali (väljast), Bib Rambla väljakut, La Madrazat – 1349. aastal Nasridide monarhi Yusuf I, Granada sultani poolt ehitatud hoonet, mis on praegu osa Granada ülikoolist. Käime Gran Vial – Granada kõige kuulsamal tänaval. Vaatame kuninglikku kabelit. Õhtul käime Sacramonte linnaosas asuvas koobaslinnas ja toimub mustlasõhtu koos õhtusöögiga.

8.päev

10.okt, Granada – Malaga

Pärast hommikusööki on vaba aeg linnas poodides käimiseks seejärel sõidame Malaga lennujaama, kus peame olema kell 16.00.
Lennuk väljub kell 18.10, tagasi Tallinnas oleme kell 23.40.
Granada
21-28.September 2024
Kõik hinnas!
21-28.September 2024
Kõik hinnas!