Tallinnast
Väljumine
8 päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1726€/inimese kohta. 
1-kohalise majutuse lisamaks on 160€

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG Kell 7:00 koguneme Tallinna lennujaama – kell 9.10 väljub lennuk, mis jõuab Riiga kell 10.00, sealt väljub lennuk kell 11.36. Kell 13.15 jõuame Tirana ema Theresa rahvusvahelisse lennujaama.

 

Reis toimub 20-27.September 2025

Hind sisaldab:

– lennupileteid
– majutusi
– bussi
– ekskursioone
– kõiki sissepääsupileteid
– toitlustust 3 korda päevas
– eestikeelset reisijuhti kogu reisi jooksul

Hind ei sisalda:
jooke, ühekohalise toa lisatasu.

PÄEVAKAVA

1.päev

20.09.2025

koguneme kell 7.00 Tallinna lennujaamas, kell 9.10 väljub lennuk, mis jõuab Riiga kell 10.00, sealt väljub lennuk kell 11.36. Kell 13.15 jõuame Tirana ema Theresa rahvusvahelisse lennujaama.

Meile tuleb vastu transfeer, mis viib meid kaunisse Albaania Riviera rannikulinna Vlorasse, kus me ööbime Vlora International Hotellis. Puhkame omal käel, supleme hotelli basseinis, naudime Vahemereäärset õhkkonda. Õhtune jalutuskäik Lungomare promenaadil annab ettekujutuse sellest, miks albaanlased nimetavad seda teiseks Riminiks.

2.päev

21.09.2025

Sõidame Llogara mäele, naudime hingematvaid vaateid Llogara rahvuspargile 1050 m kõrguselt Llogara kurult, 1050 m kõrgusel merepinnast, seejärel sõidame alla mööda serpentiinteed, kust avaneb panoraamvaade merele. Sõidame läbi maaliliste rannakülade Palase, Kondraqi, Dhermi, Vuno, Himare. Dhermi üllatab maalilise vanalinnaga. Vuno küla kahe- kuni kolmekorruselised majad on ehitatud mäenõlvadele, mis pakkus neile kaitset mere poolt tulevate piraatide eest. Majade vahele on tekkinud nagu kivitunnelid. Mitmed külaelanikud elavad veel miniatuursetes kindlusele sarnastes tornides. Sellest külast vainustus ka siin peatunud poeet Lord Byron. Siin on veel autentne Albaania, puuduvad suured hotellid, restoranid ja turistide massid. Teeme vahepeal peatusi kohvi joomiseks. Külastame Himara linna, mille ajalugu ulatub antiikaega, mil kreeka hõim 2500 aastat tagasi asustuse rajas ja sadamast tähtis kaubanduspunkt sai. Nii roomlased kui bütsantiinlased, osmanid ja veneetslased võitlesid vaheldumisi tema ülemvõimu üle. Külastame ka Ali Pasha kindlust Porto Palermo lahes. Pärastlõunal saabume uhkesse rannikulinna Saranda, mis asub Korfu saare ees. Saranda on päikeseline paik (üle 300 päikeselise päevaga aastas) ja eriti meeldivate temperatuuridega septembris ja oktoobris. Kunagisest kalurikülast on tänaseks saanud elav linn. Saranda on eelkõige rannalinn, kuid tal on ka värvikas ajalugu, mis algab antiikse Epiruse riigiga (4.-2. sajand eKr). Cicero ajal oli Sarandast saanud tähtis sadamalinn, mis hiljem sattus nii bütsantsi kui osmani võimu alla. Peale seda vallutasid linna Itaalia ja Kreeka, kes kõik on oma jäljed ja mõjutused Sarandasse jätnud. Eriti on märgata kreeka mõju.

Ööbime Nertili hotellis vms.

3.päev

22.09.2025

Külastame 8. sajandist eKr pärinevat UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud Butrinti arheoloogiaparki, mille on pärimuse järgi rajanud Aeneias pärast Trooja langemist. Sajandite jooksul on seda asustanud erinevad tsivilisatsioonid, sealhulgas kreeklased, roomlased, bütsantslased ja veneetslased. Kõik need kultuurid on jätnud linnale oma jälje. Enamus hoonetest on säilinud Kreeka ja Rooma ajast. Linna kõige kuulsam koht on poolringikujuline amfiteater, mis mahutas kuni 2500 pealtvaatajat. Säilinud on vanakreeka tervisejumalale Asklepeiosele pühendatud tempel ja mosaiigid. Näeme ka Rooma termide ja villade varemeid, mille säilinud keerukate kujunduste ja erksate värvidega mosaiikpõrandatega, bütsantsi basiilikat, lõviväravat jpm. Üleval mäel asub akropol, mis pärineb 4. sajandist eKr ja selle ehitasid algselt kreeklased. Peale selle on Butrinti rahvuspark ka ainuke koht, kus võib näha kilpkonni.

Seejärel teeme laevasõidu Burinti järvel, külastame rannakarpide maja ja kerge lõunasöök rannakarbi ja valge veiniga. Vaba õhtu, võimalus käia rannas, ööbimine Nertili hotellis vms.

4.päev

23.09.2025

Päev algab ühe huvitava allika külastamisega, mida nimetatakse Siniseks Silmaks. See on saanud oma nime ovaalse kuju ja erilise sinist värvi vee järgi. Allikas on 50 meetrit sügav kristallselge veega. Pärast ühetunnist sõitu jõuame UNESCO kultuuripärandisse kuuluvasse kivilinna Gjirokastrasse, mille järskudel tänavatel asuvad majad on ainulaadses pitsiliste rõdudega albaania stiilis. Linna on nimetatud kivide linnaks, sest enamik katuseid on kaetud looduslike kiviplaatidega. Gjirokastëri linna keskuseks on vana tänavaturg basaar, kus peale suveniiripoodide leidub veel puidumeiter Anastas Petridhi poeke, kunstik Eli Zhulati pood, kes valmistab rahvuskostüüme ja muud huvitavat. Peale turu külastamist tutvume ka 12. sajandist pärit lossiga, mis seisab uhkelt mäe otsas, vaatega ümbritsevale maastikule. Lossi arhitektuuris põimuvad jooned erinevatest kultuuridest, mis on Albaaniat sajandeid valitsenud. Bütsantsist Ottomani impeeriumini on igaüks lossi jätnud oma jälje, mille tulemuseks on ainulaadne arhitektuuristiilide segu. Lossi territooriumil paikneb arvukalt ehitisi – Gjirokastëri rahvusmuuseum, Ottomani ajastu kellatorn ja Zekate maja, traditsiooniline Ottomani stiilis maja. Külastame perekond Skendulile kuuluvat linna kõige paremini säilinud autentset hoonet, kus saame näha, kuidas elas 300 aastat tagasi rikas Albaania pere.

Õhtusöök restoranis ja ööbimine Argjiro hotellis vms.

.

5.päev

24.09.2025

Päev Albaania maapiirkonnas. Gjirokasteri linna lähedal Zagoria mäe jalamil on iidne Antigonea linn ja Tranoshishte küla. Sõidame sinna, et tutvuda Albaania lõunapoolsete maapiirkondade igapäevaeluga. Veedame päeva kohalikus peres, valmistades kohalikku toitu ja süües koos maja aias. Pärast on vaba õhtupoolik Gjirokastra vanalinnas. Ööbimine hotellis Argjiro vms.

6.päev

25.09.2025

Täna külastame UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud linna Berati, mis on asutatud 4. saj eKr. See on kitsaste tänavate, vapustava arhitektuuriga kõrgete kitsaste akende ja puidust rõdudega iidsete majade rägastik, kus sulanduvad Osmanite ja Albaania kultuurid. Berat, tuntud ka kui “tuhande akna linn”. Berati ajaloolises keskuses leidub ka arvukalt mošeesid, mis kajastavad linna islamipärandit. Külastame mäe otsas asuvat Berati lossi koos lossi sees asuva tsitadelliga. See 13. sajandil ehitatud kindlus pakub panoraamvaateid ümbritsevale maastikule. Lossi müüride seest leiame mošee, kiriku ja mitmeid keskaegseid hooneid, mis on sajandite jooksul säilinud. Kindluses külastame Jumalaema Maria Uinumise kirikut, kus asub Bütsantsi kunstile ja ikonograafiale pühendatud Albaania rahvusmuuseum, mis on nime saanud Albaania kõige kuulsama ja hinnatuma kunstniku Onurfi järgi. Katedraali ikonostaas on eriliselt kaunis detailsete puitnikerdustega ehitud ja ikoonidega kaunistatud töö, mis esindab kõige muljetavaldavamat bütsantsijärgset arhitektuuri. Seal leiab Albaania kõige kaunimad religioosse kunsti näited. Külastame ka Gorica kristlikku naabruskonda ja Mangalemi moslemipiirkonda. Pärastlõunal läheme Pupa veinitehasesse, kus degusteerime veine ja sööme õhtust.

Ööbimine Onufri hotellis vms.

7.päev

26.09.2025

Tutvume Albaania pealinna Tiranaga. Külastame punkrit, kus kommunistlik diktaator pidi end NATO sissetungi korral poliitbüroo liikmetega varjama. Seal on maa all 5 korrust, 106 ruumi ja kogunemissaal, mis tänaseks on muudetud ajalooliseks keskuseks nimetuse all “BUNK’ART”. Külastame linna peaväljakut Scanderbegi väljakut, Ema Teresa väljakut, teeme jalutuskäigu endiste funktsionääride linnaosasse The Bloc, kus asuvad endised võimulolijate villad. Õhtusöök elava muusikaga restoranis. Ööbimine Capital Hotel Tiranas vms.

8.päev

27.09.2025

Pärast hommikusööki sõidame Tirana lennujaama, kell 14.00 väljub lennuk ja tagasi Tallinnasse jõuame kella 20.55.

1.päev

02.06.2024

koguneme kell 7.00 Tallinna lennujaamas, kell 9.10 väljub lennuk, mis jõuab Riiga kell 10.00, sealt väljub lennuk kell 11.36. Kell 13.15 jõuame Tirana ema Theresa rahvusvahelisse lennujaama.

Meile tuleb vastu transfeer, mis viib meid kaunisse Albaania Riviera rannikulinna Vlorasse, kus me ööbime Vlora International Hotellis. Puhkame omal käel, supleme hotelli basseinis, naudime Vahemereäärset õhkkonda. Õhtune jalutuskäik Lungomare promenaadil annab ettekujutuse sellest, miks albaanlased nimetavad seda teiseks Riminiks.

2.päev

03.06.2024

Sõidame Llogara mäele, naudime hingematvaid vaateid Llogara rahvuspargile 1050 m kõrguselt Llogara kurult, 1050 m kõrgusel merepinnast, seejärel sõidame alla mööda serpentiinteed, kust avaneb panoraamvaade merele. Sõidame läbi maaliliste rannakülade Palase, Kondraqi, Dhermi, Vuno, Himare. Dhermi üllatab maalilise vanalinnaga. Vuno küla kahe- kuni kolmekorruselised majad on ehitatud mäenõlvadele, mis pakkus neile kaitset mere poolt tulevate piraatide eest. Majade vahele on tekkinud nagu kivitunnelid. Mitmed külaelanikud elavad veel miniatuursetes kindlusele sarnastes tornides. Sellest külast vainustus ka siin peatunud poeet Lord Byron. Siin on veel autentne Albaania, puuduvad suured hotellid, restoranid ja turistide massid. Teeme vahepeal peatusi kohvi joomiseks. Külastame Himara linna, mille ajalugu ulatub antiikaega, mil kreeka hõim 2500 aastat tagasi asustuse rajas ja sadamast tähtis kaubanduspunkt sai. Nii roomlased kui bütsantiinlased, osmanid ja veneetslased võitlesid vaheldumisi tema ülemvõimu üle. Külastame ka Ali Pasha kindlust Porto Palermo lahes. Pärastlõunal saabume uhkesse rannikulinna Saranda, mis asub Korfu saare ees. Saranda on päikeseline paik (üle 300 päikeselise päevaga aastas) ja eriti meeldivate temperatuuridega septembris ja oktoobris. Kunagisest kalurikülast on tänaseks saanud elav linn. Saranda on eelkõige rannalinn, kuid tal on ka värvikas ajalugu, mis algab antiikse Epiruse riigiga (4.-2. sajand eKr). Cicero ajal oli Sarandast saanud tähtis sadamalinn, mis hiljem sattus nii bütsantsi kui osmani võimu alla. Peale seda vallutasid linna Itaalia ja Kreeka, kes kõik on oma jäljed ja mõjutused Sarandasse jätnud. Eriti on märgata kreeka mõju.

Ööbime Nertili hotellis vms.

3.päev

04.06.2024

Külastame 8. sajandist eKr pärinevat UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud Butrinti arheoloogiaparki, mille on pärimuse järgi rajanud Aeneias pärast Trooja langemist. Sajandite jooksul on seda asustanud erinevad tsivilisatsioonid, sealhulgas kreeklased, roomlased, bütsantslased ja veneetslased. Kõik need kultuurid on jätnud linnale oma jälje. Enamus hoonetest on säilinud Kreeka ja Rooma ajast. Linna kõige kuulsam koht on poolringikujuline amfiteater, mis mahutas kuni 2500 pealtvaatajat. Säilinud on vanakreeka tervisejumalale Asklepeiosele pühendatud tempel ja mosaiigid. Näeme ka Rooma termide ja villade varemeid, mille säilinud keerukate kujunduste ja erksate värvidega mosaiikpõrandatega, bütsantsi basiilikat, lõviväravat jpm. Üleval mäel asub akropol, mis pärineb 4. sajandist eKr ja selle ehitasid algselt kreeklased. Peale selle on Butrinti rahvuspark ka ainuke koht, kus võib näha kilpkonni.

Seejärel teeme laevasõidu Burinti järvel, külastame rannakarpide maja ja kerge lõunasöök rannakarbi ja valge veiniga. Vaba õhtu, võimalus käia rannas, ööbimine Nertili hotellis vms.

4.päev

05.06.2024

Päev algab ühe huvitava allika külastamisega, mida nimetatakse Siniseks Silmaks. See on saanud oma nime ovaalse kuju ja erilise sinist värvi vee järgi. Allikas on 50 meetrit sügav kristallselge veega. Pärast ühetunnist sõitu jõuame UNESCO kultuuripärandisse kuuluvasse kivilinna Gjirokastrasse, mille järskudel tänavatel asuvad majad on ainulaadses pitsiliste rõdudega albaania stiilis. Linna on nimetatud kivide linnaks, sest enamik katuseid on kaetud looduslike kiviplaatidega. Gjirokastëri linna keskuseks on vana tänavaturg basaar, kus peale suveniiripoodide leidub veel puidumeiter Anastas Petridhi poeke, kunstik Eli Zhulati pood, kes valmistab rahvuskostüüme ja muud huvitavat. Peale turu külastamist tutvume ka 12. sajandist pärit lossiga, mis seisab uhkelt mäe otsas, vaatega ümbritsevale maastikule. Lossi arhitektuuris põimuvad jooned erinevatest kultuuridest, mis on Albaaniat sajandeid valitsenud. Bütsantsist Ottomani impeeriumini on igaüks lossi jätnud oma jälje, mille tulemuseks on ainulaadne arhitektuuristiilide segu. Lossi territooriumil paikneb arvukalt ehitisi – Gjirokastëri rahvusmuuseum, Ottomani ajastu kellatorn ja Zekate maja, traditsiooniline Ottomani stiilis maja. Külastame perekond Skendulile kuuluvat linna kõige paremini säilinud autentset hoonet, kus saame näha, kuidas elas 300 aastat tagasi rikas Albaania pere.

Õhtusöök restoranis ja ööbimine Argjiro hotellis vms.

.

5.päev

06.06.2024

Päev Albaania maapiirkonnas. Gjirokasteri linna lähedal Zagoria mäe jalamil on iidne Antigonea linn ja Tranoshishte küla. Sõidame sinna, et tutvuda Albaania lõunapoolsete maapiirkondade igapäevaeluga. Veedame päeva kohalikus peres, valmistades kohalikku toitu ja süües koos maja aias. Pärast on vaba õhtupoolik Gjirokastra vanalinnas. Ööbimine hotellis Argjiro vms.

6.päev

07.06.2024

Täna külastame UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud linna Berati, mis on asutatud 4. saj eKr. See on kitsaste tänavate, vapustava arhitektuuriga kõrgete kitsaste akende ja puidust rõdudega iidsete majade rägastik, kus sulanduvad Osmanite ja Albaania kultuurid. Berat, tuntud ka kui “tuhande akna linn”. Berati ajaloolises keskuses leidub ka arvukalt mošeesid, mis kajastavad linna islamipärandit. Külastame mäe otsas asuvat Berati lossi koos lossi sees asuva tsitadelliga. See 13. sajandil ehitatud kindlus pakub panoraamvaateid ümbritsevale maastikule. Lossi müüride seest leiame mošee, kiriku ja mitmeid keskaegseid hooneid, mis on sajandite jooksul säilinud. Kindluses külastame Jumalaema Maria Uinumise kirikut, kus asub Bütsantsi kunstile ja ikonograafiale pühendatud Albaania rahvusmuuseum, mis on nime saanud Albaania kõige kuulsama ja hinnatuma kunstniku Onurfi järgi. Katedraali ikonostaas on eriliselt kaunis detailsete puitnikerdustega ehitud ja ikoonidega kaunistatud töö, mis esindab kõige muljetavaldavamat bütsantsijärgset arhitektuuri. Seal leiab Albaania kõige kaunimad religioosse kunsti näited. Külastame ka Gorica kristlikku naabruskonda ja Mangalemi moslemipiirkonda. Pärastlõunal läheme Pupa veinitehasesse, kus degusteerime veine ja sööme õhtust.

Ööbimine Onufri hotellis vms.

7.päev

08.06.2024

Tutvume Albaania pealinna Tiranaga. Külastame punkrit, kus kommunistlik diktaator pidi end NATO sissetungi korral poliitbüroo liikmetega varjama. Seal on maa all 5 korrust, 106 ruumi ja kogunemissaal, mis tänaseks on muudetud ajalooliseks keskuseks nimetuse all “BUNK’ART”. Külastame linna peaväljakut Scanderbegi väljakut, Ema Teresa väljakut, teeme jalutuskäigu endiste funktsionääride linnaosasse The Bloc, kus asuvad endised võimulolijate villad. Õhtusöök elava muusikaga restoranis. Ööbimine Capital Hotel Tiranas vms.

8.päev

09.06.2024

Pärast hommikusööki sõidame Tirana lennujaama, kell 14.00 väljub lennuk ja tagasi Tallinnasse jõuame kella 20.55.

20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025
20-27.September 2025