VÄLJUMINE/TAGASITULEK | Rakverest, Tallinnast ja Pärnust | ||||
HIND | 498€/inimese kohta. Grupi suurus 15.inimest | ||||
VÄLJUMISAEG | Kell 7:00 – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne väljumist | ||||
HIND SISALDAB |
|
Sellel reisil on meil reisijuhiks palju reisinud kirjanik Olev Remsu, kes tunneb Kuramaa kanti läbi ja lõhki. Teemaks on Liivi Ordu, Riia peapiiskopkond, Kuramaa Hertsogiriik, Liivlased ja NSVL-i militaarne pärand. Külastame mitmeid uhkeid kindlus-losse: uusgooti stiilis Ēdole lossi ja üht vanimat keskaegset kindlust Liivimaal – Ventspilsi Liivi ordulkindlus-lossi, jalutame ilusatel promenaadidel, käime vabaõhumuuseumis ja näeme Euroopa laiemat juga – Venta juga, käime liivakoobastes, teeme ekskursiooni Kuldigas, mis oli kunagi Kuramaa Hertsogiriigi pealinn. Külastame Kura poolsaarel asuvat nõukogudeaegset radarikeskust, degusteerime veinitalus veine ning teeme ekskursiooni Liepaja vanalinnas ja merekindluses. Viimasena külastame lummavat kuurortlinna Jūrmalat.
Reis toimub: 20 – 23.Juuli 2023
Hind sisaldab:
– kõigi mugavustega bussi
– kõiki sissepääsupileteid
– ööbimisi hotellides 2-kohalistes tubades (3 ööd)
– hommikusööki (3 söögikorda)
– lõunasööki (4 söögikorda)
– eestikeelse reisijuhi teenust (Olev Remsu)
Hind ei sisalda:
– Üheses toas ööbimist
– õhtusööki
20.07.2023 Rakvere – Tallinn – Pärnu – Salacgrīva – Riezupe - Kuldīga
Kell 6.00 sõidame välja Rakvere bussijaamast
Kell 7.15 Tallinnast Mere puiesteelt vene kultuurikeskuse juurest
Kell 9.15 Pärnust hotell Pärnu eest.
Lõunat sööme Lätis Salacgrīvas, seejärel jätkame teekonda.
Riiast sõidame me Salaspilsi kaudu mööda, näeme bussiaknast Riia äärelinnu ja suurt hüdroelektrijaama Väina (Daugava) jõel. Edasi külastame Kuldīga lähedal Venta jõe kallastel Riezupe liivakoopaid. Jõuame
Kuldīgasse, peatume hotellis Jēkaba sēta, mis asub südalinnas, ümberringi kohvikud ja poed. Pärast
pisikest hingetõmbamist on jalgsiekskursioon selles võluvas väikelinnas, mis oli kunagi Kuramaa
Hertsogiriigi pealinn. Siin asub Euroopa kõige laiem juga (Venta juga – laius 100 – 110 m kõrgus
2,2 m). Ületame põneva telliskivisilla, läheme suplema Venta jõkke, mille madala joa all saab võtta
mõnusat „turjamasaaži”. Õhtusöök omal käel. Öö hotellis Jēkaba sēta Kuldīgas, jääme siia kaheks ööks.
21.07.2023 Kuldiga – Edole – Ventspils – Irbene – Sabile - Kuldiga
Pärast hommikusööki kell 8.30 alustame oma reisiprogrammi. Esmalt külastame Ēdole lossi, mille rajamist alustati 13. sajandil, kus see oli osa Ēdole piiskopilinnusest. Aastail 1835–1841 ehitati loss ümber uusgooti stiilis hooneks. Seejärel sõidame edasi, Kuramaa kunagisse teise pealinna, umbes Pärnu-suurusesse, ca 35 tuhande elanikuga Ventspilsi. Jalutame lehmaskulptuuridega palistatud jõeäärsele ja teeme ekskursiooni Ventspilsi Liivi ordulkindlus-lossis. Ventspilsi Liivi orduloss on üks vanimatest keskaegsetest kindlustest Lätis, mis on püsinud tänapäevani. Ajaloolistes dokumentides on lossi esmakordselt mainitud 1290. aastal, mida loetakse ka Ventspilsi linna asutamise aastaks. Lossis on säilinud 14.saj seinamaalingud. Pärast ordulossi külastust teeme ekskursiooni Ventspilsi Mereääre vabaõhumuuseumisse. Sööme lõunat ja seejärel sõidame külastama Kura poolsaarel asuvat nõukogudeaegset radarikeskust, kus radar on alles. See pidavat fikseerima isegi nahkhiirte lennud Rootsis. Linn sõjaobjekti ümber laguneb. Teeme ekskursiooni. Viimasena külastame Sabile veinitalu. Sabile viinamägi on kantud Guinnessi rekorditeraamatusse kui kõige põhjapoolsem vabas õhus asuv viinamägi. Teeme ekskursiooni veinitalus ja degusteerime veine. Seejärel pöördume tagasi Kuldigasse. Õhtusöök omal käel ja öömaja.
22.07.2023 Kuldiga – Liepaja - Jurmala
Pärast hommikusööki sõidame tutvuma Liepajaga. Kuulame oreli esitlust Püha Kolmainu Katedraalis. Teeme jalgsi ekskursiooni vanalinnas ja Karostas. Karosta on nagu linn linnas – ebatavaline ja erilise karmi iluga, see tõmbab ligi loomeinimesi ja seiklushimulisi. See hõivab kolmandiku Liepājast ja paljastab igal sammul jälgi erinevate aegade ja võimude tegevusest. Kui nõukogude ajal oli Karosta suletud sõjaväeterritoorium, siis tänapäeval on sellest kujunenud turistide seas üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Lätis.
Külastame Püha Nikolai kirikut (Merekirikut), mis on koopia Kroonlinna kuulsast Merekirikust, mille eeskujuks omakorda on olnud tohutu suure kupliga Hagia Sophia Konstantnoopolis-Istanbulis. Liepāja kirik aga asub „Hruštšovkade” vahel, seal saab teha imepäraseid fotosid – kuldne, särav kuppel paistab üle igavate kastmajade. Näeme tsaariaegset tehnikaimet, silda, mida ei tõsteta üles (nagu seda tehakse sildadega Peterburis), vaid mis käib lahti külje peale, et laevad saaksid mööda jõge sõita. Sõidame mööda hiiglaslikust allveelaevatehasest, mis asutati juba tsaariajal ning mida laiendati Nõukogude perioodil. See võtab enda alla terve linnaosa, mis on valdavalt kroonu eklektsismi ja stalinistliku ampiiri stiilis. Vahepeal sööme lõunat. Pärast lõunat külastame Püha Kolmainu katedraali.
Õhtuks sõidame Jurmalasse, kus ööbime hotellis.
23.07 Jūrmala – Pärnu – Tallinn - Rakvere
Pärast hommikusööki viskame pilgu kuulsale liivarannale, mis on ca 200 m lai ja mitmekümne kilomeetri pikkune. Kui ilm on ilus, saame veeta mõned tunnid rannas. Seejärel teeme ekskursiooni selles efektse puitjuugendiga Baltkumi kuulsaimas kuurortlinnas, mille peatänav sarnaneb Euroopa suvituslinnade peatänavaga. Sõidame mööda Läti presidendi residentsist, mille laskis omal ajal endale datšaks ehitada N. Liidu ministrite nõukogu esimees Aleksei Kossõgin. Sööme lõunat ning alustame tagasiteed.
Tagasi Pärnusse peaksime jõudma kella 18.30 alal, Tallinnas 20.15 ja Rakveres 21.30.