Tallinnast
Väljumine
16 päeva
Reisi kestvus
kuni 16.inimest
Grupi suurus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 3584€/inimese kohta. Ühekohalise toa lisamaks 495€
(Pileti hinnas on 8 kg käsipagasit ja 1 PC registreeritavat pagasit kuni 30kg)

Reisil on kõik kulud hinnas

VÄLJUMISAEG
10.15 koguneme lennujaama

Selle 16-päevase reisi jooksul näeme kõiki Nepali olulisamaid vaatamisväärsusi, millest paljud on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja, külastame iidseid paleesid, templeid, hinduismi ja Buddaga seotud kohti, kus tekib tunne, et oled sattunud keskaegsesse tsivilsatsiooni. Teeme saffari dzunglisse ja tutvume külaeluga. Nepal

Kõigepealt tutvume kultuuri- ja religioonipärandiga Kathmandu orus, mis on tuntud kui “templite linn”. Reis jätkub majesteetliku looduse ja kultuuri vaatamisväärsustega tutvumisega Bandipuris, Pokharas, Tansensis, Kurintaris, Panautis ja Bhaktapuris, mis on nagu vabaõhumuuseum. Külastame ka Budda sünnikohta Lubinit. Teeme dzunglisaffari jeepidega ja kanuudega Chitwani rahvuspargis. Tharuses vaatame traditsioonilist Tharu tantsu, mis pärineb väga vanast ajast ja mida vanasti esitati jumalate auks religioossetel pidustustel.

Saame Nepaali inimeste eluga paremini tuttavaks kui peatume kohaliku elaniku kodumajutuses ja valmistame koos pererahvaga rahvusrooga. Ühe öö majutume ka dzunglis, laseme teha massaazi kogenud pimedal massööril, millega toetame omakorda nägemispuudega inimesi. Õpime tõelist Nepali tundma mitte ainult külastades vaid ka kultuuritraditsioonidest osa võttes. Nepal olulisamaid vaatamisväärsusi

Bandipur on tuntud hästi säilinud keskaegsete hoonete ja kultuurilise atmosfääri poolest. Tõenäoliselt päästis Bandipuri eraldatus hoonete arhitektuuri, mis muidu oleks asendatud näotute moodsate tüüpehitistega, nagu paljudes teistes Nepali linnades. Lisaks suurepärane vaade Himaalajale.

Reisi oluline info

Suurim kõrgus 1600 m
Raskusaste: lihtne ja nauditav

Reis toimub 15-30.Aprill 2025

Hind sisaldab:

 • Lennupilet

 • Lennujaama transfeer

 • Bussisõit reisi ajal

 • 3 ööd *** hotellis Hotel Tibet või sarnases Kathmandus

 • 2 ööd *** hotellis Mount Kailash Resort või sarnases Pokharas

 • 2 ööd hotellis Jungle Villa või sarnases Chitwanis kõik hinnas paketiga ja tegevustega dzunglis.

 • 1 öö hotellis Lumbini Buddha Garden Resort

 • 1 öö hotellis Hotel Srinagar Tansenis

 • 1 öö kodumajutuses Panautis

 • 1 öö hotellis Hotel Heritage Bhaktapuris

 • Giidiga ekskursioonid Kathmandus, Bhaktapuris, Lumbinis and Pokharas koos sissepääsupiletitega

 • Inglise keelt rääkiv kohalik giid-reisijuht

 • Esmaabi

 • Kolm korda päevas söök

 • Paadisõit Pokharas

 • Eestikeelne reisijuht, kes tõlgib giidide jutu eesti keelde.

 • Pudelivesi

Hind ei sisalda:

 • Ühekohalise toa lisamaksu 495 eurot

 • Käike, mida ei ole reisikirjelduses märgitud

 • Viisa tasu 30 : US$

 • Kindlustust

 • Massaazi

PÄEVAKAVA

1.päev

Lend Tallinnast

10.15 koguneme lennujaama

Kell 12: 25 väljub lennuk Tallinnast ja kell 16.00 jõuab Istambuli

Kell 20:20 väljub lennuk istanbulist ja jõuab 13.04 kell 6:00 Kathmandu lennujaama

2.päev

-

kell 6:00 saabume Kathmandu Tribhuvani rahvusvahelisse lennujaama.

Nepaali esindaja võtab meid vastu, seejärel sõidutatakse meid hotelli. Majutus: Hotel Tibet või sarnases. Puhkame sõidust. Hiljem tutvustab vastuvõtja meile reisi kava ja ohutusnõudeid.

3.päev

-

oleme 1302 m üle merepinna

Hommikusöök hotellis

9.00 Teeme giidiga ekskursiooni Kathmandu orus, orienteeruvalt 8 tundi.

Külastame Kathmandu Durberi väljakut, kus asus varasemalt Nepali kuningliku perekonna ja ülikute residnts. 11.-18. sajandil rajatud erakordse arhitektuuriga kompleks koosneb paleedest, templitest, sisehoovidest.

Tähtsaim vaatamisväärsus Durberi väljakul on elava jumalanna Kumari maja – palee, kus valitakse kuninglik Kumari. Lõuna-Aasia riikides on traditsioon kummardada noori teismeeas tüdrukuid kui jumaliku naisenergia ehk devi ilminguid. Usutakse, et Kumari on jumalanna Taleju (Durga Nepali nimi) kehaline kehastus. Selle peene puunikerdusega rikkalikult kaunistatud palee ehitas 1757. aastal kuningas Jaya Prakash Malla.

Järgmisena külastame kauni arhitektuuriga Swayambhunathi (ahvide tempel), mis on iidne religioosne hinduismi ja budismi usukeskus. Selle kõrge valge kuppel ja pimestav kuldne tornikiiver paistavad paljude miilide kaugusele. Ajaloolised ülestähendused kinnitavad, et stuupa oli oluline palverännakute sihtkoht juba ammu enne budismi saabumist orgu. Kõikjalt kostab budistlikku laulu. Küünlad ja viiruki aroom loovad pühaliku õhkkonna. Stuupat ümbritsevad tohutud palverattad.

Seejärel sõidame Boudhanathi. See on Nepali üks suurimaid stuupasid, mis ehitati 5. sajandil ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. See piirkond on Nepali tiibeti elu ja kultuuri vaimne keskus. Stuupat ümbritsevad säravad värvilised palvelipid. Kastanpunastes rüüdes tunnistajamungad veeretavad palverattaid, põletavad viirukit ja värelevaid võiküünlaid. Inimesed toidavad sadu tuvisid teravilja ja maisiga.

Lõpuks külastame Bagmati jõe kaldal asuvat Pashupatinathi templit, mis on Lord Shivale pühendatud hindude pühamu. Sõna Pashupati tähendab “loomade kuningas” ja tempel on kuulus oma ahvide poolest. Näeme inimesi, kes viivad läbi religioosset rituaali, põlevaid matusetulesid, peenelt riietatud pühasid mehi, kes mediteerivad väljaspool templit, ja palverändureid, kes toovad pühamutesse annetusi. Seejärel läheme tagasi hotelli.

4.päev

sõitmine Kathmandust Bandipuri

Kõrgus merepinnast 1,030 m

Pärast rikkalikku hommikusööki sõidame ühte Nepali võluvamaisse linna Bandipuri. Linn on üks Kesk-Nepali varjatud aardeid, Newari kultuuri elav museum. See on kaunilt säilinud küla, mille peatänav on ääristatud traditsiooniliste ridamajadega, mille ees on kitsad munakivisillutisega tänavad. Tundub, et aeg on siin seisma jäänud. Bandipuri basaaril jalutades rabavad meid kunstipärased ehitised ja kohalike elanike lihtne, kuid õnnelik elu. Kunagistest mahajäetid hoonetest on nüüd saanud kohvikud ja öömajad ning ka templid ja avalikudhooned on üles ehitatud. Oma atraktiivse 18. sajandi arhitektuuri, jalakäijate tsooni ja vabas õhus söögikohtadega on sellel linnal ka euroopalik hõng.

Majutus The Old Inn Bandipur

5.päev

sõit Pokharasse

Pärast hommikusööki sõidame Pokharasse, mille oma vaikne iluga on olnud paljude reisikirjanike inspiratsiooniobjektiks. Sinised järved lumiste mäetippude taustal ning neid ümbritsev rohelus teevad sellest paigast “Himaalaja ehte”. Seame ennast hotellis sisse ja värskendame veidi. Seejärel naudime paadireisi kaunil Phewa järvel ja imetleme majesteetliku Himaalaja peegeldust kristallses vees. Kalasaba mäe kujutis Phewa järve kristallselges ja vaikses vees on vaade, mida ei saa unustada.

Majutus: Mount Kailash Resort või sarnane

6.päev

Pokhara vaatamisväärsused

8:00: Pärast hommikusööki sõidame 30 minuti kaugusel asuva Maailmarahu Stupa juurde. See muljetavaldav helkiv valge pagood asub mäe otsas, kust avaneb panoraamvaade Annapurna mäele ja Pokhara linnale. Pärast stuupaga tutvumist teeme lühikese autosõidu, et külastada Pokhara vaatamisväärsusi.

Järgmisena läheme vaatama Devise juga, mida tuntakse ka kui Patale Chhango, mis tähendab “allilma juga”. Juga läheb otse sügavasse maa-alusesse kanalisse. Vesi moodustab pärast oru põhja jõudmist tunneli. See tunnel on umbes 150 m pikk ja kulgeb 30 m maapinnast allpool. Kose pikkus on 500 meetrit ja sügavus 100 jalga.

Seejärel jalutame Gupteswori koopasse, mis asub Devise joa lähedal. Imetleme selle erinevaid looduslikke vorme, mis on tekkinud lubjakivi ladestustest. Koopasse sisenedes on näha vee tilkumist ja koopa rahulik atmosfäär rahustab kindlasti meeli. Näete pühamuid, Shiva templit ja väga kaunist vaadet koopa sees olevale kosele. Selle koopa vana nimi oli “BhaluDulo”. 1940. aasta paiku nägid mõned kohalikud mehed Kaligandaki jõe lähedal väga kummalist kohta, mis oli kaetud prahi ja rohuga. Nad olid uudishimulikud ja puhastasid äärepoolseima osa prahist ja rohust ning sisenesid koopasse. Oma hämmastuseks leidsid nad pimeda ala, mis oli täis erinevaid hindu jumalate ja jumalannade kujusid ja portreesid.

Edasi külastame 30-minutilise autosõidu kaugusel Hyangjas asuvat Tiibeti põgenikelaagrit. Seda küla ümbritsevad värvilised palvelipid, mis peegeldab Tiibeti kultuuri. Saame heita pilku paljude Tiibeti munkade elustiilile. Veedame aega kohalikus tiibeti kogukonnas, et õppida tundma Tiibeti kultuuri, religiooni, traditsioonilist toitu ja lugusid tiibeti põgenike kohta Nepalis. Huvitav on jälgida käimasolevat villa ettevalmistamist, kammimist ja kudumist. Saate olla tunnistajaks, kuidas naised teevad oma imelise kujundusega vaipu ja seinavaipu. Ringreisi ajal võite esitada nii palju küsimusi kui teil on tiibeti inimeste ja nende kultuuri kohta.

Pärast lõunasööki sõidame Bindawasini templit vaatama. Selle temple rajas 1760. aastal kuningas Girvan Yuddha Bikram Shah. Templi valge pagoodistiilis hoone asub umbes 3000 jala kõrgusel merepinnast. Peamine tempel on pühendatud jumalanna Bindhyabasinile, asub väikese mäe otsas ja sinna pääseb kivitreppide kaudu. Templi põhjaosas on hingematvad vaated Himaalajale, lõunast aga Pokhara linnalet.

Pärast templi külastamist sõidame Sarangkotisse, et nautida kaunist päikeseloojanguvaadet mäele. Seejärel sõidame hotalli.

Võimalik, et soovite lõõgastuda hotellis või teil on võimalus saada ainulaadset massaažikogemust professionaalselt koolitatud nägemispuudega massaažiterapeutidelt. Majutus: Mount Kailash Resort või sarnane

7.päev

Sõit Pokharast Tansemi

Peale hommikusööki võtame ette maalilise sõidu Tansenisse. Põline mägilinn Tansen oli Magari kuningriigi pealinn Palpa, mis oli üks võimsamaid piirkondlikke vürstiriike enne Šahhi dünastia tõusu. Palpa linnaosa on koduks Magari rahvale ja nimi “Tansen” pärineb magari keelest, mis tähendab “põhja asula”. Palpalis on populaarsed käsitsi kootud nagu Dhaka topis (müts), suurrätikud, rahakotid ja palju muud. Metallist käsitöö on Tanseni valdkond.

Saabumisel veedame pärastlõuna iidse kultuuri, maaliliste Newari majade ja käsitööga tutvudes.

Majutus: Hotel Srinagar

Majutus: Hotel Srinagar

8.päev

Sõitmine Tansenist Lumbinisse 3 tundi

Pärast rikkalikku hommikusööki sõidame Lumbinisse. Hotelli saabudes saame enne ekskursiooni alustamist veidi end värskendada ja puhata. Seejärel suundume Lumbinisse, mis on pühadest paikadest kõige püham, sest seal sündis prints nimega Siddhartha, keda hiljem hakati nimetama Gautam Buddhaks, mis on rahu sünonüüm.

Naudime rahulikku atmosfääri vaimses keskkonnas. Imetleme Lumbini aeda ja puud, mille all kuninganna Mayadevi sünnitas Buddha. Bodhi Tree asub Maya Devi templikompleksi ruumides otse pühamu kõrval tiigi kaldal. Puu on igivana Peepal puu ehk Ficus Religiosa, mis on kaetud värviliste palvelippudega, kohalikud usuvad, et värvilise palvelipu sidumisel tehtud soovid täituvad. Tutvume UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Mayadevi templiga, mida tuntakse Gautam Buddha sünnikohana, imetleme selle ümbrust ning laitmatut arhitektuuri ja iidseid arheoloogilisi tõendeid, mis pajatavad Lord Buddha sünnist rohkem kui 2000 aastat tagasi. Külastame vapustavat rahvusvahelist budistlikku kloostrit.

Majutus: Lumbini Buddha Garden Resort

9.päev

Sõidame Chitwani.

Kell 7: Hommikusöök hotellis

Kell 8: Sõit Chitwani rahvusparki. See on üks Aasia ilusamaid ja tuntumaid metsloomaparke, kus on kaunis loodus ja rikkalik elustik. Park koosneb mitmekesistest metsadest ja rohtunud soodest ojade ja basseinidega. Seal on üle 50 erineva imetajaliigi ja 450 erineva linnuliigi!

Kuurordi saabumisel annab võõrustaja lühikese ülevaate oma programmi kohta ja määrab teie toad.

12:30 lõunasöök

14:30 Tharu küla jalutuskäik

Tharu inimesed on piirkonna põlisrahvad, nende kultuur on ainulaadne ja erinev Nepalis leiduvast. Kohalikku kultuuri saate sukelduda kohalikus Tharu külas jalutades. Ekskursiooni käigus külastame ka Tharu kultuurimuuseumi. Sellel jalutuskäigul tutvustavad loodusteadlased meile ka külaelanike sotsiaalseid ja kultuurilisi traditsioone ning nende elustiili.

17:00 Sundowner

Saame puhata ja nautida rahulikku vaadet jõele meie tekialal, jälgida metsloomi ja loodust, lõõgastuda kuurordi territooriumil, tellida baarist jooke ja lihtsalt lõõgastuda. Päikeseloojang on samuti väga ilus ja see on kogemus, mida ei tohiks kasutamata jätta.

18:30, metsloomade paradiis

Looduseksperdid teevad lühikese ettekande Chitwani rahvuspargist. See esitlus sisaldab ka rohkem üksikasju kohaliku eluslooduse kohta ja ka pargi lühikest ajalugu.

19.30: õhtusöök

Majutus Jungle Villa või sarmane

10.päev

dzunglitegevused

6:30: äratus ja valmistumine päeva tegevusteks.

07:30 Hommikusöök

08:30 Krokodillikaitse projekti külastus

Läheme krokodillide kaitseprojekti käigus 1971. aastal asutatud parki. See on loodud ohustatud Ghariali populatsiooni krokodillide säilitamiseks ja kaitsmiseks. Need krokodillid erinevad teistest krokodillidest oma kitsa koonu poolest, siin on seda ohustatud liiki paljundatud ja igal aastal loodusesse lastud. Meid saadab ja juhendab krokodilliprojekti loodusteadlane, kes jagab teavet erinevate  meetodite ja programmide kohta, mida kasutatakse Ghariali populatsiooni suurendamiseks looduses.

09:30 Kanuusõit

Pärast krokodillipargi külastust läheme paadimatkale traditsioonilise Patela paadiga. Sõidame rahulikult alla mööda Rapti jõge, kus on ka veelinde, Gharial krokodille ja muid loomi jõe kallastel. Paadisõit kestab ligikaudu 45 minutit.

12:30 Lõunasöök: meile pakutakse maitsvat lõunasööki, mille on valmistanud köögitöötajate meeskond.

14:30 Jeebi Safari

Sõiame džiibiga tutvuma kohaliku elusloodusega. Vaatame linde, taimestikku ja loomastikku, võimalus on näha ühesarvilist ninasarvikut, erinevaid hirveliike, piisoneid ja hea õnne korral isegi kuninglikku Bengali tiigrit. Kogu elamus kestab 2-3 tundi, pärast mida naaseme kuurorti.

18.30 Tharu pulgatants. Küla kohalik Tharus tutvustab traditsioonilist Tharu pulgatantsu. Tants on Tharuse igivana traditsioon ja seda esitatakse tavaliselt jumalate lepitamiseks religioossete pühade ajal.

19.30: õhtusöök

Majutus: Jungle Villa või sarnane.

11.päev

Sõidame Citwanist Kurintari

Pärast hommikusööki sõidame maalilisel teel Kurintari. Pärast hotelli sisseregistreerimist teeme lühike matka mägedesse, et külastada Chepangi ja Magari traditsioonilisi külakodusid ja inimesi. Orhideed ripuvad puude otsas metsaradade ääres, seejärel jõuame väikese ojaga kitsasse orgu. Vaatame oja koos paljude järvekeste, jugade ja loodusliku kaljumäega. Kui veab, võime nähe mõnd külanaist maja ees kääritatud teraviljast alkoholi valmistamas või traditsioonilist härjakäru, mis veab kaupa või inimesi.

Majutus: Summit River Lodge

12.päev

sõidame Kurnitarist Kathmandusse

Pärast rikkalikku hommikusööki teeme sõidi mööda maalilist teed tagasi Katmandusse. Pärast Katmandusse jõudmist on vaba aeg, et veeta oma vaba pärastlõuna iseseisvalt.

Majutus: Hotel Tibet või sarnane

13.päev

Sõidame Kathmandust Panautisse

Soovi korral saab osaleda kloostri hommikuses laulmises ja igapäevases rituaalis.

Pärast rikkalikku hommikusööki sõidame kaunisse keskaegsesse linna Panauti. Panauti on üks Nepali vanimaid linnu, kus on palju templeid, mis pärinevad 15. sajandist või varasemast ajast. Võõrustaja tervitab mid ja tutvustab päevakava. Seejärel suundume vastuvõtvasse perekodusse, et saada kohalikust elust autentne kogemus. Alustame lühikese tutvumiskäiguga

vanalinnas, et saada aimu kohalikust kultuurist. Panautis on säilinud kaunilt nikerdatud akende ja tugipostidega ajaloolised hooned. Külastame kogukonna muuseumi ja jalutame mööda kitsaid munakivisillutisega alleesid ning naudime Newari lummavat elustiili.

Külastame 13. sajandist pärinevat Indreshwari templit, mis on Nepali üks suurimaid ja kõrgemaid pagoodistiilis templeid. Järgmisena külastame teist olulist vaatamisväärsust – Brahmayani templit, mis ehitati 17. sajandil linna jumalanna Brahmayani auks.

Õhtul õpime oma võõrustaja köögis mõnda Nepali rahvustoitu valmistama. Lisaks osaleme koos perega nende igapäevastes tegevustes.

Kodumajutus

Kodumajutus

14.päev

sõidame Panauti- Bhaktapur

Pärast hommikusööki võõrustaja juures sõidame Bhaktapuri, linna, mis meenutab vabaõhumuusemi. See on üks kolmest Kathmandu oru keskaegsest linnast, kus asuvad mitmed Nepali kõige paremini säilinud ajaloomälestised. Seal on paleesid, sisehoove, templeid, pagoode ja monumente. Bhaktapuri elanikud on endiselt tuntud oma keraamika ja käsitsi kootud kangaste, sealhulgas traditsiooniliste kohalike punaste ja mustade saride poolest.

Teeme lühikese jalutuskäigu Keraamika väljakul, et näha, kuidas keraamikud vabas õhus oma tooteid meisterdavad. Lisaks saame ülevaate sellest, kuidas Nepali inimesed kasutavad keraamika valmistamiseks traditsioonilisi viise. Seda protsessi on põnev jälgida. Saame vaadata pottsepa tegemisi, et saada rohkem teada käsitööst ja selle ajaloost. Seejärel saame pühendada paar tundi oma valitud tassi või kausi valmistamisele, mille saame koju kaasa võtta. Võimalik on maitsta kohalikku jogurtit, mille poolest Bhaktapur on eriti kuulus – see on parim jogurt, mida olete kunagi söönud. Seejärel läheme tagasi hotelli.

Ülejäänud õhtu on vaba.

Majutus: Hotel Heritage, Bhaktapur

15.päev

vaba päev Kathmandus

vaba päev Kathmandus

Majutus: Hotel Tibet või sarnases.

Pärast hommikusööki sõidame Kathmandusse. Kogu ülejäänud päeb on vaba, kaspuhkamiseks hotellis või kohalike suveniiride ostmiseks.

16.päev

tagasilend

Hommikul kell 4.00 viib transfer meid lennujaama, peame olema seal kell 4.35

Kell 7:35 väljub lennuk Kathmandust ja jõuab Istambuli kell 12:50. Istanbulidt väljub lennuk kell 15:30 ja jõuab kell 19:05 Tallinnasse.

1.päev

Lend Tallinnast

10.15 koguneme lennujaama

Kell 12: 25 väljub lennuk Tallinnast ja kell 16.00 jõuab Istambuli

Kell 20:20 väljub lennuk istanbulist ja jõuab 13.04 kell 6:00 Kathmandu lennujaama

2.päev

-

kell 6:00 saabume Kathmandu Tribhuvani rahvusvahelisse lennujaama.

Nepaali esindaja võtab meid vastu, seejärel sõidutatakse meid hotelli. Majutus: Hotel Tibet või sarnases. Puhkame sõidust. Hiljem tutvustab vastuvõtja meile reisi kava ja ohutusnõudeid.

3.päev

-

oleme 1302 m üle merepinna

Hommikusöök hotellis

9.00 Teeme giidiga ekskursiooni Kathmandu orus, orienteeruvalt 8 tundi.

Külastame Kathmandu Durberi väljakut, kus asus varasemalt Nepali kuningliku perekonna ja ülikute residnts. 11.-18. sajandil rajatud erakordse arhitektuuriga kompleks koosneb paleedest, templitest, sisehoovidest.

Tähtsaim vaatamisväärsus Durberi väljakul on elava jumalanna Kumari maja – palee, kus valitakse kuninglik Kumari. Lõuna-Aasia riikides on traditsioon kummardada noori teismeeas tüdrukuid kui jumaliku naisenergia ehk devi ilminguid. Usutakse, et Kumari on jumalanna Taleju (Durga Nepali nimi) kehaline kehastus. Selle peene puunikerdusega rikkalikult kaunistatud palee ehitas 1757. aastal kuningas Jaya Prakash Malla.

Järgmisena külastame kauni arhitektuuriga Swayambhunathi (ahvide tempel), mis on iidne religioosne hinduismi ja budismi usukeskus. Selle kõrge valge kuppel ja pimestav kuldne tornikiiver paistavad paljude miilide kaugusele. Ajaloolised ülestähendused kinnitavad, et stuupa oli oluline palverännakute sihtkoht juba ammu enne budismi saabumist orgu. Kõikjalt kostab budistlikku laulu. Küünlad ja viiruki aroom loovad pühaliku õhkkonna. Stuupat ümbritsevad tohutud palverattad.

Seejärel sõidame Boudhanathi. See on Nepali üks suurimaid stuupasid, mis ehitati 5. sajandil ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. See piirkond on Nepali tiibeti elu ja kultuuri vaimne keskus. Stuupat ümbritsevad säravad värvilised palvelipid. Kastanpunastes rüüdes tunnistajamungad veeretavad palverattaid, põletavad viirukit ja värelevaid võiküünlaid. Inimesed toidavad sadu tuvisid teravilja ja maisiga.

Lõpuks külastame Bagmati jõe kaldal asuvat Pashupatinathi templit, mis on Lord Shivale pühendatud hindude pühamu. Sõna Pashupati tähendab “loomade kuningas” ja tempel on kuulus oma ahvide poolest. Näeme inimesi, kes viivad läbi religioosset rituaali, põlevaid matusetulesid, peenelt riietatud pühasid mehi, kes mediteerivad väljaspool templit, ja palverändureid, kes toovad pühamutesse annetusi. Seejärel läheme tagasi hotelli.

4.päev

sõitmine Kathmandust Bandipuri

Kõrgus merepinnast 1,030 m

Pärast rikkalikku hommikusööki sõidame ühte Nepali võluvamaisse linna Bandipuri. Linn on üks Kesk-Nepali varjatud aardeid, Newari kultuuri elav museum. See on kaunilt säilinud küla, mille peatänav on ääristatud traditsiooniliste ridamajadega, mille ees on kitsad munakivisillutisega tänavad. Tundub, et aeg on siin seisma jäänud. Bandipuri basaaril jalutades rabavad meid kunstipärased ehitised ja kohalike elanike lihtne, kuid õnnelik elu. Kunagistest mahajäetid hoonetest on nüüd saanud kohvikud ja öömajad ning ka templid ja avalikudhooned on üles ehitatud. Oma atraktiivse 18. sajandi arhitektuuri, jalakäijate tsooni ja vabas õhus söögikohtadega on sellel linnal ka euroopalik hõng.

Majutus The Old Inn Bandipur

5.päev

sõit Pokharasse

Pärast hommikusööki sõidame Pokharasse, mille oma vaikne iluga on olnud paljude reisikirjanike inspiratsiooniobjektiks. Sinised järved lumiste mäetippude taustal ning neid ümbritsev rohelus teevad sellest paigast “Himaalaja ehte”. Seame ennast hotellis sisse ja värskendame veidi. Seejärel naudime paadireisi kaunil Phewa järvel ja imetleme majesteetliku Himaalaja peegeldust kristallses vees. Kalasaba mäe kujutis Phewa järve kristallselges ja vaikses vees on vaade, mida ei saa unustada.

Majutus: Mount Kailash Resort või sarnane

6.päev

Pokhara vaatamisväärsused

8:00: Pärast hommikusööki sõidame 30 minuti kaugusel asuva Maailmarahu Stupa juurde. See muljetavaldav helkiv valge pagood asub mäe otsas, kust avaneb panoraamvaade Annapurna mäele ja Pokhara linnale. Pärast stuupaga tutvumist teeme lühikese autosõidu, et külastada Pokhara vaatamisväärsusi.

Järgmisena läheme vaatama Devise juga, mida tuntakse ka kui Patale Chhango, mis tähendab “allilma juga”. Juga läheb otse sügavasse maa-alusesse kanalisse. Vesi moodustab pärast oru põhja jõudmist tunneli. See tunnel on umbes 150 m pikk ja kulgeb 30 m maapinnast allpool. Kose pikkus on 500 meetrit ja sügavus 100 jalga.

Seejärel jalutame Gupteswori koopasse, mis asub Devise joa lähedal. Imetleme selle erinevaid looduslikke vorme, mis on tekkinud lubjakivi ladestustest. Koopasse sisenedes on näha vee tilkumist ja koopa rahulik atmosfäär rahustab kindlasti meeli. Näete pühamuid, Shiva templit ja väga kaunist vaadet koopa sees olevale kosele. Selle koopa vana nimi oli “BhaluDulo”. 1940. aasta paiku nägid mõned kohalikud mehed Kaligandaki jõe lähedal väga kummalist kohta, mis oli kaetud prahi ja rohuga. Nad olid uudishimulikud ja puhastasid äärepoolseima osa prahist ja rohust ning sisenesid koopasse. Oma hämmastuseks leidsid nad pimeda ala, mis oli täis erinevaid hindu jumalate ja jumalannade kujusid ja portreesid.

Edasi külastame 30-minutilise autosõidu kaugusel Hyangjas asuvat Tiibeti põgenikelaagrit. Seda küla ümbritsevad värvilised palvelipid, mis peegeldab Tiibeti kultuuri. Saame heita pilku paljude Tiibeti munkade elustiilile. Veedame aega kohalikus tiibeti kogukonnas, et õppida tundma Tiibeti kultuuri, religiooni, traditsioonilist toitu ja lugusid tiibeti põgenike kohta Nepalis. Huvitav on jälgida käimasolevat villa ettevalmistamist, kammimist ja kudumist. Saate olla tunnistajaks, kuidas naised teevad oma imelise kujundusega vaipu ja seinavaipu. Ringreisi ajal võite esitada nii palju küsimusi kui teil on tiibeti inimeste ja nende kultuuri kohta.

Pärast lõunasööki sõidame Bindawasini templit vaatama. Selle temple rajas 1760. aastal kuningas Girvan Yuddha Bikram Shah. Templi valge pagoodistiilis hoone asub umbes 3000 jala kõrgusel merepinnast. Peamine tempel on pühendatud jumalanna Bindhyabasinile, asub väikese mäe otsas ja sinna pääseb kivitreppide kaudu. Templi põhjaosas on hingematvad vaated Himaalajale, lõunast aga Pokhara linnalet.

Pärast templi külastamist sõidame Sarangkotisse, et nautida kaunist päikeseloojanguvaadet mäele. Seejärel sõidame hotalli.

Võimalik, et soovite lõõgastuda hotellis või teil on võimalus saada ainulaadset massaažikogemust professionaalselt koolitatud nägemispuudega massaažiterapeutidelt. Majutus: Mount Kailash Resort või sarnane

7.päev

Sõit Pokharast Tansemi

Peale hommikusööki võtame ette maalilise sõidu Tansenisse. Põline mägilinn Tansen oli Magari kuningriigi pealinn Palpa, mis oli üks võimsamaid piirkondlikke vürstiriike enne Šahhi dünastia tõusu. Palpa linnaosa on koduks Magari rahvale ja nimi “Tansen” pärineb magari keelest, mis tähendab “põhja asula”. Palpalis on populaarsed käsitsi kootud nagu Dhaka topis (müts), suurrätikud, rahakotid ja palju muud. Metallist käsitöö on Tanseni valdkond.

Saabumisel veedame pärastlõuna iidse kultuuri, maaliliste Newari majade ja käsitööga tutvudes.

Majutus: Hotel Srinagar

Majutus: Hotel Srinagar

8.päev

Sõitmine Tansenist Lumbinisse 3 tundi

Pärast rikkalikku hommikusööki sõidame Lumbinisse. Hotelli saabudes saame enne ekskursiooni alustamist veidi end värskendada ja puhata. Seejärel suundume Lumbinisse, mis on pühadest paikadest kõige püham, sest seal sündis prints nimega Siddhartha, keda hiljem hakati nimetama Gautam Buddhaks, mis on rahu sünonüüm.

Naudime rahulikku atmosfääri vaimses keskkonnas. Imetleme Lumbini aeda ja puud, mille all kuninganna Mayadevi sünnitas Buddha. Bodhi Tree asub Maya Devi templikompleksi ruumides otse pühamu kõrval tiigi kaldal. Puu on igivana Peepal puu ehk Ficus Religiosa, mis on kaetud värviliste palvelippudega, kohalikud usuvad, et värvilise palvelipu sidumisel tehtud soovid täituvad. Tutvume UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Mayadevi templiga, mida tuntakse Gautam Buddha sünnikohana, imetleme selle ümbrust ning laitmatut arhitektuuri ja iidseid arheoloogilisi tõendeid, mis pajatavad Lord Buddha sünnist rohkem kui 2000 aastat tagasi. Külastame vapustavat rahvusvahelist budistlikku kloostrit.

Majutus: Lumbini Buddha Garden Resort

9.päev

Sõidame Chitwani.

Kell 7: Hommikusöök hotellis

Kell 8: Sõit Chitwani rahvusparki. See on üks Aasia ilusamaid ja tuntumaid metsloomaparke, kus on kaunis loodus ja rikkalik elustik. Park koosneb mitmekesistest metsadest ja rohtunud soodest ojade ja basseinidega. Seal on üle 50 erineva imetajaliigi ja 450 erineva linnuliigi!

Kuurordi saabumisel annab võõrustaja lühikese ülevaate oma programmi kohta ja määrab teie toad.

12:30 lõunasöök

14:30 Tharu küla jalutuskäik

Tharu inimesed on piirkonna põlisrahvad, nende kultuur on ainulaadne ja erinev Nepalis leiduvast. Kohalikku kultuuri saate sukelduda kohalikus Tharu külas jalutades. Ekskursiooni käigus külastame ka Tharu kultuurimuuseumi. Sellel jalutuskäigul tutvustavad loodusteadlased meile ka külaelanike sotsiaalseid ja kultuurilisi traditsioone ning nende elustiili.

17:00 Sundowner

Saame puhata ja nautida rahulikku vaadet jõele meie tekialal, jälgida metsloomi ja loodust, lõõgastuda kuurordi territooriumil, tellida baarist jooke ja lihtsalt lõõgastuda. Päikeseloojang on samuti väga ilus ja see on kogemus, mida ei tohiks kasutamata jätta.

18:30, metsloomade paradiis

Looduseksperdid teevad lühikese ettekande Chitwani rahvuspargist. See esitlus sisaldab ka rohkem üksikasju kohaliku eluslooduse kohta ja ka pargi lühikest ajalugu.

19.30: õhtusöök

Majutus Jungle Villa või sarmane

10.päev

dzunglitegevused

6:30: äratus ja valmistumine päeva tegevusteks.

07:30 Hommikusöök

08:30 Krokodillikaitse projekti külastus

Läheme krokodillide kaitseprojekti käigus 1971. aastal asutatud parki. See on loodud ohustatud Ghariali populatsiooni krokodillide säilitamiseks ja kaitsmiseks. Need krokodillid erinevad teistest krokodillidest oma kitsa koonu poolest, siin on seda ohustatud liiki paljundatud ja igal aastal loodusesse lastud. Meid saadab ja juhendab krokodilliprojekti loodusteadlane, kes jagab teavet erinevate  meetodite ja programmide kohta, mida kasutatakse Ghariali populatsiooni suurendamiseks looduses.

09:30 Kanuusõit

Pärast krokodillipargi külastust läheme paadimatkale traditsioonilise Patela paadiga. Sõidame rahulikult alla mööda Rapti jõge, kus on ka veelinde, Gharial krokodille ja muid loomi jõe kallastel. Paadisõit kestab ligikaudu 45 minutit.

12:30 Lõunasöök: meile pakutakse maitsvat lõunasööki, mille on valmistanud köögitöötajate meeskond.

14:30 Jeebi Safari

Sõiame džiibiga tutvuma kohaliku elusloodusega. Vaatame linde, taimestikku ja loomastikku, võimalus on näha ühesarvilist ninasarvikut, erinevaid hirveliike, piisoneid ja hea õnne korral isegi kuninglikku Bengali tiigrit. Kogu elamus kestab 2-3 tundi, pärast mida naaseme kuurorti.

18.30 Tharu pulgatants. Küla kohalik Tharus tutvustab traditsioonilist Tharu pulgatantsu. Tants on Tharuse igivana traditsioon ja seda esitatakse tavaliselt jumalate lepitamiseks religioossete pühade ajal.

19.30: õhtusöök

Majutus: Jungle Villa või sarnane.

11.päev

Sõidame Citwanist Kurintari

Pärast hommikusööki sõidame maalilisel teel Kurintari. Pärast hotelli sisseregistreerimist teeme lühike matka mägedesse, et külastada Chepangi ja Magari traditsioonilisi külakodusid ja inimesi. Orhideed ripuvad puude otsas metsaradade ääres, seejärel jõuame väikese ojaga kitsasse orgu. Vaatame oja koos paljude järvekeste, jugade ja loodusliku kaljumäega. Kui veab, võime nähe mõnd külanaist maja ees kääritatud teraviljast alkoholi valmistamas või traditsioonilist härjakäru, mis veab kaupa või inimesi.

Majutus: Summit River Lodge

12.päev

sõidame Kurnitarist Kathmandusse

Pärast rikkalikku hommikusööki teeme sõidi mööda maalilist teed tagasi Katmandusse. Pärast Katmandusse jõudmist on vaba aeg, et veeta oma vaba pärastlõuna iseseisvalt.

Majutus: Hotel Tibet või sarnane

13.päev

Sõidame Kathmandust Panautisse

Soovi korral saab osaleda kloostri hommikuses laulmises ja igapäevases rituaalis.

Pärast rikkalikku hommikusööki sõidame kaunisse keskaegsesse linna Panauti. Panauti on üks Nepali vanimaid linnu, kus on palju templeid, mis pärinevad 15. sajandist või varasemast ajast. Võõrustaja tervitab mid ja tutvustab päevakava. Seejärel suundume vastuvõtvasse perekodusse, et saada kohalikust elust autentne kogemus. Alustame lühikese tutvumiskäiguga

vanalinnas, et saada aimu kohalikust kultuurist. Panautis on säilinud kaunilt nikerdatud akende ja tugipostidega ajaloolised hooned. Külastame kogukonna muuseumi ja jalutame mööda kitsaid munakivisillutisega alleesid ning naudime Newari lummavat elustiili.

Külastame 13. sajandist pärinevat Indreshwari templit, mis on Nepali üks suurimaid ja kõrgemaid pagoodistiilis templeid. Järgmisena külastame teist olulist vaatamisväärsust – Brahmayani templit, mis ehitati 17. sajandil linna jumalanna Brahmayani auks.

Õhtul õpime oma võõrustaja köögis mõnda Nepali rahvustoitu valmistama. Lisaks osaleme koos perega nende igapäevastes tegevustes.

Kodumajutus

Kodumajutus

14.päev

sõidame Panauti- Bhaktapur

Pärast hommikusööki võõrustaja juures sõidame Bhaktapuri, linna, mis meenutab vabaõhumuusemi. See on üks kolmest Kathmandu oru keskaegsest linnast, kus asuvad mitmed Nepali kõige paremini säilinud ajaloomälestised. Seal on paleesid, sisehoove, templeid, pagoode ja monumente. Bhaktapuri elanikud on endiselt tuntud oma keraamika ja käsitsi kootud kangaste, sealhulgas traditsiooniliste kohalike punaste ja mustade saride poolest.

Teeme lühikese jalutuskäigu Keraamika väljakul, et näha, kuidas keraamikud vabas õhus oma tooteid meisterdavad. Lisaks saame ülevaate sellest, kuidas Nepali inimesed kasutavad keraamika valmistamiseks traditsioonilisi viise. Seda protsessi on põnev jälgida. Saame vaadata pottsepa tegemisi, et saada rohkem teada käsitööst ja selle ajaloost. Seejärel saame pühendada paar tundi oma valitud tassi või kausi valmistamisele, mille saame koju kaasa võtta. Võimalik on maitsta kohalikku jogurtit, mille poolest Bhaktapur on eriti kuulus – see on parim jogurt, mida olete kunagi söönud. Seejärel läheme tagasi hotelli.

Ülejäänud õhtu on vaba.

Majutus: Hotel Heritage, Bhaktapur

15.päev

vaba päev Kathmandus

vaba päev Kathmandus

Majutus: Hotel Tibet või sarnases.

Pärast hommikusööki sõidame Kathmandusse. Kogu ülejäänud päeb on vaba, kaspuhkamiseks hotellis või kohalike suveniiride ostmiseks.

16.päev

tagasilend

Hommikul kell 4.00 viib transfer meid lennujaama, peame olema seal kell 4.35

Kell 7:35 väljub lennuk Kathmandust ja jõuab Istambuli kell 12:50. Istanbulidt väljub lennuk kell 15:30 ja jõuab kell 19:05 Tallinnasse.

Nepal, Nepaali
15-30.Aprill 2025