Tallinnast
Väljumine
11 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1667€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Koguneme Tallinna sadama D terminali, kell 18.00 väljub laev. Öö laevas. – Palume kohal olla vähemalt 1.tund enne.

Sellel reisil külastame kesk-Norra tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Vigelandi park, Akershusi loss, Bergen, Trondheim, aga käime ka vähemtuntud, kuid väga põnevates kohtades nagu Kongsbergi höbeda kaevandusmuuseum, Heddali kirik ja vabaõhumuuseum, Rosendali paruni mõis kauni roosiaiaga ja palju muud. Kohtume ka kohaliku maanaiste seltsiga, mille liikmed meid võõrustavad. Norra reis

Majutus 2-kohalistes tubades.

Hind sisaldab:

– laevapileteid
– bussi
– ööbimisi hotellides 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga + hommikusööki laeval 2. päeval
– giiditeenust ja eestikeelset reisijuhti
– kõiki sissepääsupileteid
– lõunasööke 3. – 9. päeval


Reis toimub:
14 – 24.August 2022

1.päev

(14.august) Koguneme Tallinna sadamaa D terminali

kell 18.00 väljub laev. Öö laevas. Norra reis

2.päev

(15. august) Jõuame Stokholmi kell 10.15 ja hakkame sõitma Oslo poole

Kell 19.00 Saabume Oslosse. Kohtume giidiga. Teeme jalutuskäigu Vigelandi skulptuuride pargis, mis on maailma suurim skulptuuripark. Norra skulptor Gustav Vigeland töötas oma skulptuure valmistades umbes 43 aastat, mille tulemusel sündis hämmastav looming. See on omamoodi “Inimeste aed”. Park hõlmab 32 hektarit, sellel on 650 skulptuuri. Pargis kavandas kõik skulptor ise. Vigeland näitas inimest kõigi oma pahede ja kirgedega, mõtete ja tunnetega. Maadlus, tantsimine, jooksmine, kallistamine – kõike, mida inimene teeb ja kuidas ta elab, on kehastatud rohkem kui kahesajas külmunud kujus. Pärast teeme giidiga jalutuskäigu Oslo vanalinnas. Majutus-Kesklinnas Citybox Oslo kahekohalistes tubades.
3.päev

(16.august) Pärast hommikusööki külastame üht Norra ajaloo tähtsaimat kindlust

Akershusi lossi. mis ehitati 1290. aasta paiku Håkon V Magnussoni linna kaitsmiseks ja kuningliku elukoha pakkumiseks. Aastatel 1593 – 1646 ehitati see ümber renessansslossiks ning ümbritseti bastionkindlusega. Edasi läheme Kongsbergi höbeda kaevandusmuuseumi. Nimi Kongsberg tähendab “kuninga mägi” ja kui tundub, et see on Tolkieni romaani algus, siis ei ole see täiesti vale. Kongsberg on hõbedakaevandus, kus kaevandati kogu riigi müntide tootmiseks vajalik hõbe. Sõidame rongiga maa alla seda uurima. Samuti külastame hõbedamuuseumi. Kongsbergist söidame Heddalisse, kus asub Norra suurim püstpklkkirik 13. saj. algusest. Külastame kirikut ja kohalikku vabaöhumuuseumi. Kohalik Maanaiste selts pakub toitlustust. Majutus Morgedal hotellis.
4.päev

(17.august) Hommikusöök hotellis

Sõidame üle mägede Bergeni suunas. Külastame Rosendali paruni möisa ja kaunit roosiaeda koos imeilusa loodusega. Majutus Rosendalis.
5.päev

(18.august) Hommikusöök hotellis

Sõidame laevaga üle fjordi Bergenisse. Kaunim piirkond Bergenis on Hansapromenaadi Bruggeniga. Siit leiate värvilisi puumaju, mis on ehitatud enne 18. sajandit. Muidugi on vanu hooneid korduvalt restaureeritud. Kuid nende kivikeldrid hoiavad viiesaja-aastast ajalugu. Alates 1979. aastast on Bryggen kantud UNESCO pärandi nimistusse.
Bergenis teeme linnaekskursiooni vanalinnas. Külastame Hansa muuseumi, kust saab hea ülevaate ajast, millal Bergen kuulus Hansa liitu. Teeme sõidu köisraudteega üles Fløyfjelle tippu, kust avaneb ilus vaade kogu ümbruskonnale ning saab imetleda ehtsat skulptuuri norra trollist. Külastame ka Edvard Kriegi majamuuseumi ja filmituba. Vaatame ka kuulsat kalaturgu. Majutus Bergenis.
6.päev

(19.august) Bergen- Frode- Ålesund

Hakkame sõitma Ålesundi poole. Teel näeme Briksdali liustikku, mis sätendab päikese käes kogu oma võimsas ja ängistavas ilus. Sügavsinine värv näitab liustiku puhtust. Sõidame mööda kaunit ja kurvilist Trolliteed. Öö Ålesundis.
7.päev

(20.august) Hommikusöök hotellis

Ålesund on stiilne juugendlinn, mis ehitati peale suurt tulekahju 1910. Ta koosneb kolmest saarest, mida maismaaga ühendavad sillad. Külastame Skandinaavia suurim Merevee akvaarium (1951) ja Sunnmøre vabaöhumuuseumi, kus on kollektsioon vanadest laevadest. Ålesundist sõidame edasi Trondheimi, kus ööbime.
8.päev

(21.august) Hommikusöök hotellis

Saagade järgi asutas Trondheimi 997. aastal Norra kuningas Olav Tryggvason kauplemiskohana. Linnast sai peagi kuninga residents ja Norra pealinn. 1030. aastal maeti sinna Nidarosi Stiklestadi lahingus hukkunud kuningas Olav Haraldsson ning tema hauast sai populaarne palverännupaik. Tema hauale püstitati väike puukabel. 11. sajandi lõpus ehitati selle asemel kivist Nidarosi toomkirik. 1681. aasta tulekahju järel ehitati linn põhjalikult ümber. Rajati hulk barokkstiilis hooneid ja laiu tänavaid. Teeme ekskursiooni linnas. külastame Nidarose toomkirikut, peapiiskopi majamuuseumi. Trondheimist sõidame Lillehammerisse, kus ööbime.
9.päev

(22. august) Hommikusöök hotellis

Lillehammer oli talviolümpiamängude keskus 1994. Külastame Euroopa suurimat Maihaugeni vabaõhumuuseumi, kus on 142 vana hoonet ja üle 40 000 eseme ja Kuninganna Sonja lapsepölve kodu. Vaatamisväärne on ka peatänav Storgata, mis 1993 sai rahvusvahelise kultuuripreemia hästi hoitud vana puumajamiljöö eest; Edasi sõidame üle Hamari Rootsi. Öömaja
10.päev

(23.august) meie laev Väljub Stokholmist kell 17.30


Ööbime laevas.
11.päev

(24. august) Tagasi kodus

Saabume Tallinnasse kell 10.45
14 - 24.August 2022
14 - 24.August 2022
14 - 24.August 2022
14 - 24.August 2022
14 - 24.August 2022
14 - 24.August 2022