Tallinnast
Väljumine
11 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND 1667€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Koguneme Tallinna sadama D terminali, kell 18.00 väljub laev. Öö laevas. – Palume kohal olla vähemalt 1.tund enne.

Tutvume 3 Norra pealinnaga – Oslo, Bergeni ja Trondheimiga. Näeme mägesid, fjorde, jugasid, liustikku, vanu puukirikuid ja ehk trollegi – kõike seda, mis teeb Norrast Norra. Lisaks trolliteele, Vigelandi skulptuuridele, Bergeni vanalinnale ja Trondheimi Toomkirikule külastame ka vähetuntud, kuid mitte vähem põnevaid kohti. Näiteks Kongsbergi hõbedakaevanduse muuseumi, Heddali kirikut (Norra suurim püstpklkkirik), mitmeid vabaõhumuuseume, Rosendali paruni mõisa kauni roosiaiaga, E. H. Griegi majamuuseumi, Akershusi lossi, Skandinaavia suurimat merevee akvaariumi ja palju muud. Plaanis on külastada mitmeid huvitavaid talusid ja kohtuda kohaliku maanaiste seltsiga.

Majutus 2-kohalistes tubades.

Hind sisaldab:

– laevapileteid
– bussi
– ööbimisi hotellides 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga + hommikusööki laeval 2. päeval
– giiditeenust ja eestikeelset reisijuhti
– kõiki sissepääsupileteid
– lõunasööke 3. – 9. päeval


Reis toimub:
31.Juuli – 9.August 2023

1.päev

(14.august) Tallinn – Stokholm

Koguneme Tallinna sadamaa D terminalis kell 17.00 ja lähme laeva, et võtta kajutid. Kell 18.00 väljub laev. Öö laevas. Norra reis

2.päev

(15. august) Stokholm – Oslo

Hommikusöök laevas ja imeline skääride vaheline sõit. Kell 10.15 jõuame Stokholmi ja hakkame sõitma Oslo poole. Tee peal teeme sirutuspause ja lõunasöögi peatuse. Kell 19.00 saabume Oslosse ja kohtume giidiga. Teeme jalutuskäigu Vigelandi skulptuuride pargis, mis on maailma suurim skulptuuripark. Norra skulptor Gustav Vigeland töötas oma skulptuure valmistades umbes 43 aastat, mille tulemusel sündis hämmastav looming. See on omamoodi “Inimeste aed”. Park hõlmab 32 hektarit, sellel on 650 skulptuuri. Vigeland näitas inimest kõigi oma pahede ja kirgedega, mõtete ja tunnetega. Maadlus, tantsimine, jooksmine, kallistamine – kõike, mida inimene teeb ja kuidas ta elab, on kehastatud rohkem kui kahesajas „külmunud” kujus. Pärast teeme giidiga jalutuskäigu Oslo vanalinnas. Majutus-Kesklinnas Citybox Oslo kahekohalistes tubades.
3.päev

(16.august) Oslo – Kongsberg – Heddal

Pärast hommikusööki külastame üht Norra ajaloo tähtsaimat kindlust Akershusi lossi, mis ehitati 1290. aasta paiku Håkon V Magnussoni linna kaitsmiseks ja kuningliku elukoha pakkumiseks. Aastatel 1593 – 1646 ehitati see ümber renessansslossiks ning ümbritseti bastionkindlusega. Edasi suundume Kongsbergi hõbeda kaevandusmuuseumi. Nimi Kongsberg tähendab “kuninga mägi” ja kui tundub, et see on Tolkieni romaani algus, siis ei ole see täiesti vale. Kongsberg on hõbedakaevandus, kus kaevandati kogu riigi müntide tootmiseks vajalik hõbe. Sõidame rongiga maa alla seda uurima. Samuti külastame hõbedamuuseumi. Edasi viib meie tee Heddalisse, kus asub Norra suurim püstpklkkirik 13. saj. algusest. Külastame kirikut ja kohalikku vabaõhumuuseumi. Kohalik Maanaiste selts pakub toitlustust. Majutus Morgedal hotellis.
4.päev

(17.august) Rosendali

Pärast hmmikusööki alustame sõitu üle mägede Norra vana pealinna Bergeni suunas. Külastame Rosendali paruni mõisa ja kaunist roosiaeda. Majutus Rosendalis.
5.päev

(18.august) Bergen

Pärast hommikusööki hotellis lähme laevale, üle fjordi Bergenisse. Kaunim piirkond Bergenis on Hansapromenaadi Bruggeniga. Siit leiate värvilisi puumaju, mis on ehitatud enne 18. sajandit. Muidugi on vanu hooneid korduvalt restaureeritud. Kuid nende kivikeldrid hoiavad viiesaja-aastast ajalugu. Alates 1979. aastast on Bryggen kantud UNESCO pärandi nimistusse. Bergenis teeme linnaekskursiooni vanalinnas. Külastame Hansa muuseumi, kust saab hea ülevaate ajast, millal Bergen kuulus Hansa liitu. Teeme sõidu köisraudteega üles Fløyfjelle tippu, kust avaneb ilus vaade kogu ümbruskonnale ning saab imetleda ehtsat skulptuuri norra trollist. Külastame ka Edvard Griegi majamuuseumi ja filmituba. Külastame ka kuulsat kalaturgu. Majutus Bergenis
6.päev

(19.august) Bergen – Frode – Ålesund

Hakkame sõitma Ålesundi poole. Teel näeme Briksdali liustikku, mis sätendab päikese käes kogu oma võimsas ja ängistavas ilus. Liustiku sulaveest tekkinud sügavsinine värv näitab sulavee puhtust. Sõidame mööda kaunist ja kurvilist Trolliteed. Öö Ålesundis.
7.päev

(20.august) Ålesund

Ålesund on stiilne juugendlinn, mis ehitati peale suurt tulekahju 1910. See koosneb kolmest saarest, mida maismaaga ühendavad sillad. Külastame Skandinaavia suurim Merevee akvaarium (1951) ja Sunnmøre vabaõhumuuseumi, kus on kollektsioon vanadest laevadest. Ålesundist sõidame edasi Trondheimi, kus ööbime.
8.päev

(21.august) Trondheimi

Saagade järgi asutas Trondheimi 997. aastal Norra kuningas Olav Tryggvason kauplemiskohana. Linnast sai peagi kuninga residents ja Norra pealinn. 1030. aastal maeti sinna Nidarosi Stiklestadi lahingus hukkunud kuningas Olav Haraldsson ning tema hauast sai populaarne palverännupaik. Tema hauale püstitati väike puukabel. 11. sajandi lõpus ehitati selle asemel kivist Nidarosi toomkirik. 1681. aasta tulekahju järel ehitati linn põhjalikult ümber. Rajati hulk barokkstiilis hooneid ja laiu tänavaid. Teeme ekskursiooni linnas ja külastame Nidarose toomkirikut ning peapiiskopi majamuuseumi. Trondheimist sõidame Lillehammerisse, kus ööbime.
9.päev

(22. august) Lillehammer

Lillehammer oli talviolümpiamängude keskus 1994. Külastame Euroopa suurimat Maihaugeni vabaõhumuuseumi, kus on 142 vana hoonet ja üle 40 000 eseme ja Kuninganna Sonja lapsepõlve kodu. Vaatamisväärne on ka peatänav Storgata, mis 1993 sai rahvusvahelise kultuuripreemia hästi hoitud vana puumajamiljöö eest; Edasi sõidame üle Hamari Rootsi. Öömaja
10.päev

(23.august) Stokholm – Tallinn


Meie laev väljub Stokholmist kell 17.30. Ühine õhtusöök laeval. Ööbime laevas
11.päev

(24. august) Tagasi kodus

Saabume Tallinnasse kell 10.45
31.Juuli - 9.August 2023
31.Juuli - 9.August 2023
31.Juuli - 9.August 2023
31.Juuli - 9.August 2023
31.Juuli - 9.August 2023
31.Juuli - 9.August 2023