Tallinnast
Väljumine
8 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Tallinn
HIND -€/inimese kohta
VÄLJUMISAEG
8.35 koguneme Tallinna Lennujaama ja kell 20.50 väljub lend Air Balticuga Riiga. Lend Tbilisi

väljub kell 23.00 – Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne.

Sellel reisil tutvume Gruusia metsikuma poolega – Kakheti piirkonna imelise looduse ja ajalooga. Alustame reisi Tbilisist, kus teeme lähemalt tutvust imeilusa vanalinnaga, külastame kindlasti ka kuulsaid väävlivanne. Seejärel suundume Kaukaasia mägedesse, Gruusia ühte suurimasse ja raskesti ligipääsetavasse Tusheti rahvusparki. Tushetis veedame 3 päeva, tutvume eriliste külade, 1000 aasta vanuste kindlustornidega ja matkame nii jala kui ka hobustega. Külastame Alaverdi kloostrit, uurime, kuidas käib veinitegu ja degusteerime imemaitsvaid veine. Edasi siirdume uudistama lopsakat subtroopilist Lagodekhi rahvusparki ning jääme pidama armastuse linna Signagisse. Veedame mõnusalt aega ka Tbilisi “mere” ääres. Gruusia reis

Reisil on kõik kulud hinnas, ka söögid ja sissepääsupiletid, grupp on 12-liikmeline.
Reis toimub 15-23.August 2022

Hind sisaldab:
– Lennupileteid ja sõitu lennujaamast hotelli ning hotellist lennujaama
– Transport minibussi(de)ga.
– Eestikeelne reisisaatja-matkajuht (osad kohalikud giidid võivad rääkida inglise keelt).
– Majutus 3* hotellides kahekohalistes tubades  (Tbilisi, Signagi) või kodumajutuses 2-4 kaupa (Tusheetia, Lagodekhi).
– Söögid: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees, v.a (22. augusti õhtusöök)
– Üks veinide degusteerimine.

1.päev

15.08 Lend Gruusiasse

Koguneme lennujaamas Lennart Meri bareljeefi juures, Tbilisisse jõuame järgmise päeva varahommikul. Sõidame hotelli ja puhkame end välja.

2.päev

16.08 Tbilisiga tutvumine


Ekskursioon Tbilisi vanalinnas. Alustame 13. sajandist pärit Metekhi kirikust kõrgel jõekaldal ja kuningas Vakhtangi monumendist. Edasi sõidame köisraudteega iidsesse Narikala 5. sajandist pärit kindlus-tsitadelli, kust avaneb imeline vaade linnale. Käime Mtatsminda püha mäel, vaatame sünagoogi ja mošeed, Sioni katedraali 6. – 7. sajandist ja Mama Daviti kirikut 19. saj.
Siis läheme kuulsasse Abanotubani ehk väävlivannide rajooni, kust looduslike väävliallikate juurest sai linn enam kui 1500 aastat tagasi alguse. Käime ka Rustaveli tänaval, kus näeme Gruusia parlamendihoonet, Tbilisi ooperi- ja balletiteatrit.
Õhtul läheme kogeme omal nahal Abanotubani raviomadustega väävlivanne, võimalus tellida lisaraha eest ka massaaži ja nahakoorimist.
Päeva lõpetame ühise rahvusliku õhtusöögiga restoranis Gruusia rahvuslike tantsude ja lauludega.
3.päev

17.08 Sõit Tushetisse, rahvuspargi keskuse külastus, Keselo tornid


Võtame suuna pealinnast kõrgel Kaukaasia mägedes paiknevasse Tusheti rahvusparki (tõuseme 1800 m kõrgusele). Tusheti on ehe, eraldatud ja turistidest veel rikkumata piirkond. Mägitee, mis viib rahvusparki, pakub hulgaliselt ilusaid vaateid ja närvikõdi – BBC kohaselt on see üks maailma kõige ohtlikum tee. Teel olles ületame imeilusa Abano mäekuru, mis asub 2800 m kõrgusel. See on kõrgeim mäekuru Gruusias, mida saab veel autodega läbida.
Tushetis külastame uhket kivist rahvuspargi keskust, kus asub pisikene muuseum. Seame ennast sisse ülemises Omalo külas asuvas kivist tornide ja peenelt nikerdatud rõdudega külalistemajas.
Õhtul teeme lühikese avastusretke mitmetuhande aasta vanuste Keshelo kindlustornide juurde ja naudime kohalikke roogasid.
NB! Tushetis poode ei ole.
Ööbime Tusheti rahvuspargi keskuses – Omalo külas.
4.päev

18.08 Matkapäev - Shenako ja Diklo külad ning Vana-Diklo kindlus


Tutvume lähemalt ja seame end sisse Shenako külla, mille lähedal paikneb nii paganlik kultuskoht kui ka ristiusukirik. Päeva jooksul matkame u 11 km (edasi-tagasi) ja leiame end Diklo külast, kus on suur väljapanek kirevaid suveniire. Liigume edasi, et uudistada mäeharjal ja kuristiku kohal paiknevat Vana-Diklo lagunenud kindlust, kus elati veel 19. sajandi alguses ja kuuleme, mis traagiline saatus tabas sealseid elanikke.
Imetleme 4285 m kõrgust Diklo mäge ja saame vaadata ka teisel pool mägesid paiknevat Venemaad.
Ööbime Shenako külas.
5.päev

19.08 Matkapäev - ratsamatk või jalgsimatk


Veedame jälle ühe mõnusa päeva looduses. Valikus on kas jalgsimatk või ratsamatk. Hobustega läheme uudistama 2600 m kõrgusel asuvat erksinist Oreti mägijärve (edasi-tagasi 28 km). Alternatiiviks jalgsimatk Dartlo külla (u 12 km).
Dartlo küla asub Alazani mägijõe kaldal ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Seal on tumedad kildakivist majad ning paganlikud ja kristlikud pühamud asuvad põhimõtteliselt kõrvuti.
Ööbimine Dartlos.
6.päev

20.08 Kuumaveevann, veiniteoga tutvumine ja Alaverdi klooster


Jätame hüvasti imeilusa Tusheti rahvuspargiga, teel mägedest alla külastame Torgvas Abano kuumaveevanne.
Kohalik viinamarjakasvataja tutvustab meile veinitegu ja saame veini ka degusteerida. Külastame Alaverdi kloostri ning huvilised saavad proovida sealset kuulsat jogurtit ja jäätist (lisaraha eest).
Ööbime Lagodekhi linnas.
7.päev

21.08 Lagodekhi rahvuspark ja armastuse linn Signagi


Jalutame lopsakasse subtroopilisse Lagodekhi rahvusparki. Valida on kahe retke vahel: jalgsimatk imeilusa kose juurde (u 9 km) või ratsaretk Machi lagunenud kindluse juurde (10 km).
Seejärel sõidame Gruusia ühte kauneimasse linna Signagisse. See on 18. sajandist pärit müüridega ümbritsetud kuninglik linn, mida kutsutakse ka armastuse linnaks, sest seal saab ööpäev läbi abielusid sõlmida. Signagis saab igaüks, kes soovib, omapead linna lähemalt uudistada,
Ööbime Signagi linnas.
8.päev

22.08 Tagasi Tbilisse, Tbilisi “meri” ja lend koju


Tagasisõit Tbilisisse, külastame Tbilisi “merd” ehk hiiglaslikku tehisjärve, kus igaühel on vaba aega omal käel ringi uudistada, ujuda ja päevitada. Lisaks saab jalutada mööda järve äärt ning imetleda kuulsat Gruusia kroonika monumenti, kus hiiglaslike sammaste peal on kujutatud Gruusia ajalugu.
Õhtul sõidame lennujaama ja 23. augusti varahommikul saabume Tallinna lennujaama.
15-23.August 2022
15-23.August 2022
15-23.August 2022
15-23.August 2022