Vändrast, Pärnust, Rakverest, Paidest, Türilt
Väljumine
2 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Pärnust, Vändrast, Türilt, Paidest, Rakverest
HIND 289€/inimese kohta. – 1 kohalise ööbimise lisamaks 43€
VÄLJUMISAEG Kell 8:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi väljumist
HIND SISALDAB
Bussireisi Proffessionaalset kohaliku giidi ja reisisaatjat
Pääsmeid Lõunasööki
Öömaja Narva-Jõesuus

Saka mõis on viimased 20 aastat olnud SPA hotell ning restoran. Nõukogude perioodil asus mõisas nõukogude armee piirivalvekordon. Mõis asub kaunil pankrannikul. Edasi liigume mööda vana Narva maanteed läbi Saka küla, Ontika mõisa juurest mööda Valaste joa juurde. järgmine peatus Toila asula ning maaliline Oru park. Alustame jalutuskäiku Toila SPA juurest ning liigume läbi Saksa sõdurite kalmistu Toila laululava kaudu Oru lossi asukoha juurde. Jalutuskäigu jooksul tutvume maalilise pargiga ning Oru lossi ajalooga. Kui jõuame endisesse lossi asukohta, paneme ette erilised prillid, mille abil teeme ka pooletunnise virtuaaltuuri, et näha, kuidas nägid Oru loss ja park välja 1938. aasta juulis.

Sõit jätkub ikka mööda pangapealset teed läbi Voka alevi Päite pangale, mille servalt avaneb hingemattev vaade merele ja pankrannikualusele metsale. Sillamäe on täiesti ainulaadne Eesti linn, kus peaaegu terviklikult on säilinud staliniaegne vanalinn koos värskelt renoveeritud Mere puiestee ning rannapromenaadiga. Sillamäe pärliks on korralikult renoveeritud kultuurimaja, mille keldriruumides on nostalgiamuuseum. Lõpuks vaatame kummituslinnu. Endised kaevanduslinnad Viivikonna ja Sirgala on eredad näited monofunktsionaalsetest linnadest, mis peale kaevanduste sulgemist kaotasid oma tähtsuse ning uues ühiskonnakorralduses jäid tugevasti hammasrataste vahele. Linnades on palju lagunenud, mahajäetud elamuid ning ühiskondlikke hooneid.

Teisel päeval teeme ekskursiooni Narvas. Teeme ekskursiooni Narva linnuses, kõlastame ka põhjaõue, kus vaatame käsitööliste toimetamist. Edasi suundume bussiga linnaekskursioonile, kus käime raekojaplatsil, vaatame raekoda, kolledži hoonte, Pimeaeda, jalutame promenaadil, vaatame Seaküla Simpsoni tehtud lõvisid, Rootsi lõvi ja lõpetame Aleksandri kiriku juures . Teeme ekskursiooni Aleksandri kirikus. Seejärel sööme lõunat. Pärast lõunat sõidame ekskursioonile Kreenholmi territooriumile ja vaatame üle ka väga omapärase paadikuuride rajooni. Lõpuks läheme ekskursioonile Victoria bastionidesse.

Reis toimub 29-30.Juuli 2023

1.Päev

8:00 Väljumine Pärnust

8.40 Vändra
9.05 Türi kesklinn
9.20 Paide kultuurikeskuse juurest
10.20 Rakvere Bussijaama tagune parkla
Saka,
Ontika pank, Valaste juga
12.30 – 13.00 lõunasöök Valge Hobu Trahteris
Toila Oru park – virtuaaltuur, Päite pank,
Sillamäe linn, kultuurikeskus, muuseum,
rannapromenaad,
Virgala kummituslinn
18.00 Öömaja, spakülastus Narva-Jõesuus Meresuu spahotellis
2.Päev

8.00 – 9.00 Hommikusöök

Sõidame välja 9.45
Ekskursioon Narva maketi vaatamisega, ekskursioon Kreenholmis + paadikuuride
rajoon, Aleksandri kiriku külastus + Rootsi lõvi
14.00-15.00 Lõuna restoranis Rondeel
Ekskursioon Narva linnuses, ekskursioon linnas, ekskursioon Victoria bastioni
kasemattides
20.00 Rakvere
21.00 Paide
21.15 Türi
21.40 Vändra
Lõpp

22.20 Pärnus tagasi

29-30.Juuli 2023
Põnev Kirde-Eesti
29-30.Juuli 2023
29-30.Juuli 2023