Tallinnast, Rakverest
Väljumine
2 päeva
Reisi kestvus
VÄLJUMINE Rakverest & Tallinnast
HIND 251€/inimese kohta.
VÄLJUMISAEG Kell 6:30 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi.
HIND SISALDAB
Bussireisi Proffessionaalset kohalikku giidi ja Eesti reisisaatjat
Sööke ja sissepääsupileteid Praamisõitu
Ööbime Katri külalistemajas.

Kõigepealt käime vaatamas Põliseleppe kive, mille kohta arvatakse, et see võib olla muistne hiiekoht või hoopis Põhjala kuninga Ingvari hauapaik, seejärel teeme linnaekskursiooni Hiiumaa pealinnas Kärdlas, siis vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Seejärel tutvume Mihkli talumuuseumis hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat Estoonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni” ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut. Külastame ühte Hiiumaa sümbolit Kõpu tuletorni ja kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Õhtusöök. Pärast õhtusööki vaatame veel Jausat – Hiiumaa suurimat küla. Ööbime Katri külalistemajas. Teist päeva alustame Käina kiriku varemete vaatamisega, seejärel külastame ”Tuulte torni”. Siis sööme lõunat. Pärast lõunat teeme väikese jalutuskäigu Orjaku või Kassari Sääretirbi matkarajal, seejärel külastame Vaemla villavabrikut, käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut ning kohtume huvitava inimesega. Seejärel suundume Heltermaa sadamasse.

Reisi toimub: 1-2.Juuli 2023

1.päev

6:30 Väljume Rakverest


7.55 Väljub buss Tallinnast Mere Puiestee parklast
10.00 väljub laev. Laevareis kestab üle tunni, seda aega võib kasutada söömiseks. Praeguste laevade peal on toitlustamine päris normaalne ja hinnad on keskmise ülemises servas, kuid mitte kallid.
11.15 jõuame Heltermaa sadamasse, kus kohtume Hiiumaa giidiga.
Kõigepealt käime vaatamas Põliseleppe kive, mille kohta arvatakse, et see võib olla muistne hiiekoht või hoopis Põhjala kuninga Ingvari hauapaik, seejärel teeme linnaekskursiooni Hiiumaa pealinnas Kärdlas, siis vaatame Ristimäge, kus legendi järgi kaks pulmaseltskonda kokku said ja kuna kumbki ei tahtnud teisele teed anda tekkis võitlus, mille käigus ühe seltskonna pruut ja teise seltskonna peigmees surma said. Seejärel tutvume Mihkli talumuuseumis hiidlaste eluga vanematel aegadel. Külastame Tahkuna tuletorni, mis on üks Eifeli projekti järgi tehtud tuletornidest Eestis ning vaatame sealsamas olevat ​ Estonial hukkunud laste mälestusmärki. Seejärel uudistame ühte väga imelikku ehitist „Eiffeli torni” ja selle ümber olevaid kiiksuga eksponaate. Edasi vaatame filmist Reigi õpetaja tuntud Reigi kirikut. Külastame ühte Hiiumaa sümbolit Kõpu tuletorni ja kõrge liivakivikaldaga Vanajõe orgu. Õhtusöök. Pärast õhtusööki vaatame veel Jausat – Hiiumaa suurimat küla. Ööbime Katri külalistemajas.
2.päev

8:00 Hommikusöök

Kõigepealt käime vaatamas Käina kiriku varemeid ja külastame ”Tuulte torni”. Siis sööme lõunat. Pärast lõunat teeme väikese jalutuskäigu Orjaku või Kassari Sääretirbi matkarajal, seejärel külastame Vaemla villavabrikut, käime Suuremõisa lossis ja lossipargis. Lõpuks vaatame Pühalepa kirikut ning kohtume huvitava inimesega. Seejärel suundume Heltermaa sadamasse.

Praam väljub kell 17.30,
Rakverre tagasi jõuame kella 21.45.

1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023
1-2.Juuli 2023