Reisid 2023

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse Reisikorraldajalt Rändtigu e-posti või telefoni teel.
Palume reisi broneerimisel sisestada õige e-posti aadress ja telefoni number.

Bussireisid -ja loodusreisid üle Eesti. Avasta koos Meiega mugavaid ja maailmapilti avardavaid reise kõikjal maailmas, mis toovad kasu ka kohalikule kogukonnale ning ei kahjusta külastatava piirkonna loodust. Teeme reise võimalikult mitmekülgsete marsruutidega – vaatleme ehedat loodust kaitsealadel ja väikesaartel, käime ajaloolistes kohtades, saame osa kohalikust kultuurist võimalikult vahetult, näiteks osaledes temaatilistes töötubades, külastame kohalikke väiketootjaid ja muidu huvitavaid inimesi.

Osmussaare orhideeretk

Sõidame kaatriga Osmussaarele. Oma ekskursiooni esimese osa teeme jalgsi kogenud loodus- ja orhideegiidi Peeter Vissakuga. Kui jõuame oma retkega tuletornikompleksi juurde, läheme suppi sööma ja seejärel ronime tuletorni. Seejärel teeme ekskursiooni saarel kastiautoga. Lõpus vaatame veel veidi sadama juures ringi ning sõidame jälle tagasi.
inimese kohta
Tallinnast, Rakverest
1 päev

Orhideeretk Kessulaiul

Kessulaid on vanim ja kõrgeim laid Eestis. Ta on kuulus oma mitmekesise looduse poolest – looderannikul 8,5 meetri kõrgune maaliline pankrannik, liigirikas taimestik. Eriti tähelepanuväärsed on laiul kasvavad 17 liiki käpalisi ehk orhideesid. Giidiks sellel reisil on bioloog ja loodusfotograaf Peeter Vissak.
inimese kohta
Tallinnast, Rakverest
1 päev

Orhideeretk Kessulaiule

Sõidame kaatriga Kessulaiule. Oma ekskursiooni esimese osa teeme jalgsi kogenud loodus- ja orhideegiidi Peeter Vissakuga. Kui jõuame oma retkega tuletornikompleksi juurde, läheme suppi sööma ja seejärel ronime tuletorni. Seejärel teeme ekskursiooni saarel kastiautoga. Lõpus vaatame veel veidi sadama juures ringi ning sõidame jälle tagasi.
inimese kohta
Pärnust, Viljandist, Tartust
1 päev

Abruka reis

Abruka saar asub Saaremaast lõunas. Roomassaare sadamast umbes 4 kilomeetri kaugusel. Saare pindala on 8,78 km². Kuna Abruka on veidi väljavenitatud kujuga ja teda ümbritsevad saared, siis see asjaolu on pannud lendama esivanemate fantaasia. Nii on Abruka tekke kohta mitu muistendit.
inimese kohta
Tallinnast, Rakverest
2 päeva

Petseri-Pihkva 3.päevane reis

Teeme ekskursiooni Petseri kloostris – 1473. aastal asutatud ja siiani tegutsevas vene õigeusu mungakloostris. Tutvume Pihkva linnaga mida, kus on palju vanu kirikuid, kus näeb huvitavaid freskosid ja ikoone. Jalutame suure ja tasase Velikaja jõe kallasel kõrguvas kindluses ja vanalinnas. Tutvume kremliga: kaitserajatised, Püha Kolmainu katedraal, kus asub väidetavalt üks maailma suurimaidikonostaase. Külastame Miroškini kloostrit. Käime Irboskas, tutvume vürst Truvor poolt aastal 862 rajatud kindlusega. Väike jalutuskäik maalilise uhtoru servapidi viib kaldaterrassi kaheteistkümne karstiallika juurde, mille kristallpuhas vesi on kuulus juba üle tuhande aasta.
inimese kohta
Rakverest, Tartust, Põlvast, Võrust
3 päeva
Vajalik

Meiemoodi reis Kesk-Norrasse

Reisime läbi 3 Norra pealinna – Oslo, Bergeni ja Trondheimi. Sõidame trolliteel, näeme mägesid, fjorde, jugasid, liustikku, vanu puukirikuid ja ehk trollegi? Käime Vigelandi pargis, vanas hõbedakaevanduses, parunilossis ja roosiaias, vabaõhumuuseumides, Akershusi lossis ja palju muud.
inimese kohta
Tallinnast
11 päeva

Loodus- ja matkareis metsikusse Gruusiasse

Reis viib meid 3 Gruusia pealinna – Tbilisisse, Mtskhetasse ja Kutaisisse. Osaleme traditsioonilises veini tegemises, tutvume eestlastele kuuluva teeistandusega, sõidame Martvili kanjonis paadiga, ronime Prometeose koobastes, joome ehtast Borjomi vett otse allikast, külastame hoobaslinnu, Stalini sünnikodu, vanu kirikuid ja käime väävlisaunas. Gruusias kohtub tänapäevane maailm aegadetagusega. On piirkondi, kus sead, kanad, haned ja lehmad jalutavad külatänaval ja autod sõidavad nende vahel. Septembris toimub Gruusias veinitegemine ehk on aeg kui vanad jäägid hävitatakse, et uuele ruumi teha – saame meiegi sellest osa, lisaks veel hõrgutavad traditsioonilised toidud. Reisi viimasel õhtul naudime rahvusliku tantsu ja laulu.
Tallinnast
8 päeva

Maarjapäeva pidustused, Petseri kloostris, seto festival Radaja muuseumis ja Pihkva vaatamisväärsused ning SPA külastus

Reisijuhiks on 3 korda ametis olnud Setomaa ülemsootska Aarne Leima. Läheme Petseri kloostrisse selle suurimal usupühal Maarjapäeval. Teeme ristikäigu ümber kloostri See on huvitav, ainulaadne kogemus. Pärast ristikäiku on kloostris rohkem ruumi, siis teeme...
inimese kohta
Tallinnast, Rakverest, Tartust, Põlvast, Võrust
3 päeva
Vajalik

Türgi ajaloogurmaanile – Euphrati ja Tigrise vahel + Istanbul

Sellel reisil näeme täiesti teistsugust Türgit – ehedat, täis iidset ajalugu. Näeme maailma vanimat templikompleksi Göbekli Tepet (8000 eKr), UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat Nemruti mäge müstiliste hiiglaslike kivipeadega ja Piiblist tuntud Aabrahami sünnikohta. Naudime ka võrratuid Büstsantsi mosaiike, Seldžukkide riigi aegseid kindlusi, kristlikke kirikuid, mošeesid, idamaiseid turge jm. Lisaks 2 päeva imelist Istanbuli. Käime ka Türgi saunas ning saame osa mesopotaamia õhtust traditsioonilise toidu, muusika ja luulega.
inimese kohta
Tallinnast
10 päeva