Näitan 1–12 tulemust 41-st
Kihnu on kunagine hülgeküttide ja kalurite saar, mille omapärane pärimuskultuur – riided, keel, muusika ja käsitöö – on kantud UNESCO maailma pärandi nimekirja. Umbes 700 elanikuga Kihnu on pindalalt Eestis 7. saar. Teeme kastiautoga ekskursiooni Kihnu saarel, käime giidiga 4-s külas, kirikus, muuseumis ja äsja renoveeritud tuletornis, kuulame Tolli turismitalus talu tutvustavat lugu, saame osa folklooriprogrammist. Lõunasöögiks sööme kalasuppi ja kihnu saia.
Väheviljakas hõreda asustusega ala Kesk-Eestis ehk Kõnnumaa, kus on klaasi valmistamine siiani au sees. Avastamisrõõmu pakuavad omanäolised alevikud Purku, Kehtna, Eidapere ja Lelle ning klaasipealinn Järvakandi.
Jalutame Kuimetsa karstiala matkarajal, käime Mahtra sõjaga seotud paikades Juurus, Atlas ja Mahtras, külastame Mahtra Talurahvamuuseumi.
Teeme ekskursiooni Motospordimuuseumis. Käime Nurga puukooli arboreetumis. Teeme ekskursiooni ja sööme lõunat Laitse lossis. Teeme ekskursiooni Laitse Graniitvillas.
Teeme ekskursiooni Tallinna botaanikaaias, kus sellel ajal peaksid õitsema roosid, järgmiseks
ekskursioon ja lõunasöök teletornis. Pärast lõunasööki käime vaatamas Pirita kloostri varemeid ja
lõpuks külastame ka Lasnamäe kirikut.
Kõigepealt teeme ekskursiooni Võhma Valgusevabrikus ja valame meistri juhendamisel ise oma küünla. Külastame ka kunstnike tuba, kus sünnivad erilised kaunistustega tähtpäevaküünlad ja käsitöökaardid!
Kõigepealt teeme Kiek in de Kökis täisekskursiooni, mis siis hõlmab Bastionikäigud, Raidkivimuuseumi ja neli torni. Pärast ekskursiooni läheme kohvikbaari Tuum lõunat sööma. Kui kõhud täis, läheme ekskursioonile Niguliste kirikusse, kuuleme kiriku ajaloost ja seal asuvatest kunstiteostest.Kuna jõuluturgu sellel aastal ei toimu, läheme kell 14.30 ekskursioonile raekotta, mida viib läbi kohalik ajaloolane. Läbi raekoja akende avaneb raekoja platsile lummav vaade, millist kusagilt mujalt ei õnnestu näha. See on kõige kaunim videvikus või pimedamal aja, just sellel ajal me sinna jõuamegi.
Teeme ekskursiooni Kuremaa lossi klassitsisslikus stiilis peahoones, mis ehitati von Oettingenide perekonna poolt 1837-1843 Tartu arhitekti E.J.Straussi projekti järgi. Lossis asub ka muuseumituba, mis tutvustab piirkonna ja Kuremaa Põllumajanduskooli ajalugu. Liigirikas astmeline park laskub lossi juurest Kuremaa järve suunas.
Teeme saarel kohaliku giidiga ekskursiooni, külastame vanausuliste muuseumi, sööme Piirisaare traditsioonilist lõunat ja võimalusel ostame kohalikku kala, küüslauku ja eriti kibedat sibulat.
Külastame Ruhnu tuletorni, muuseume, kirikuid ja teisi vaatamisväärsuseid. Sõidame lahtise kastiautoga läbi Ruhnu saare ning saame osa imelisest loodusest. Ruhnu rahvamajas ootab meid filmiprogramm.
Teeme jalutuskäigu Keila-Joa pargis. Seejärel läheme giidi juhendamisel tutvuma Arvo Pärdi keskuse uue hoonega, saame ülevaate nii keskuse igapäevastest tegevustest kui ka kaugemate eesmärkidega. Jalutame üheskoos selles omapärase arhitektuuriga majas ning uurime, missuguseid dokumente hoitakse Arvo Pärdi isikuarhiivis…